دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۹
پروژه آشوب هوشمند در منطقه

فلسفه دستگیری‎ روح الله زم

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 58803
 
به گزارش اطلاعات روز# قرار بود: همزمان در ‎#ایران، ‎#عراق و ‎#لبنان پروژه "آشوب هوشمند" اجرا شود؛ بدین ترتیب ایران باید دچار آشوب داخلی شود تا تمرکزش از منطقه منحرف شود. وقتی ایران دچار مسائل داخلی می‌شود توان مدیریت آشوب در عراق و لبنان را نخواهد داشت؛ در نتیجه، بنا بود: نظام سیاسی عراق منحل شود و حزب‌الله لبنان فرو بریزد.

2⃣ نیرویی که قرار بود ایران را دچار آشوب کند ‎#روح الله زم بود. زم بنابود حوادث دی‌ماه ۹۶ را تکرار کند. روح الله زم یک شخص تنها نیست بلکه سیستم های اطلاعاتی فرانسه، آمریکا و ترکیه پشتیبان اطلاعاتی و مالی او بودند.

3⃣ ظاهراً زم در یکی از کشورهای همسایه مستقر می شود تا در اتاق فکر «عملیات آشوب ایران» حضور داشته باشد. به یاد بیاورید حوادث دی ماه ۹۶ را محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه و دبیر مجمع تشخیص بعد از حوادث دی ماه ۹۶ به نقل از دستگاه های امنیتی گفته بود: اتاق فکر حوادث دی ماه در اربیل عراق و پستوهای بارزانی قرار داشت و آنجا آمریکایی ها، صهیونیست ها، سعودی ها، بعثی ها و منافقین پروژه «همگرایی نتیجه بخش» را کلید زدند.

4⃣ اما حالا؛ درست قبل از شروع آشوب در ایران، اطلاعات سپاه ایران، روح اله زم را شکار می کند و بدین ترتیب سَر مار قطع می شود. پلن اول نقشه «آشوب هوشمند» نقش بر آب می شود!

5⃣ بعد از قطعِ سر مار، حالا ایران با اطمینان بیشتر و خیال راحت‌تر توانست منطقه را مدیریت کند. از طرفی فریب ‎#عملیات فریب ترکیه در شمال سوریه را نخورده و وارد بازی نشد. بلکه با وساطت و هدایت، دولت مرکزی سوریه و کوردهای سوریه را بهم متصل کرد تا نقشه ترکیه را بهم بریزند و سپس با مدیریت هوشمندِ ‎#سیدحسن نصرالله فتنه لبنان را تضعیف کرد.

‏6⃣ می‌ماند عراق؛ راه حفظ نظام سیاسی عراق و تمامیت ارضی این کشور، از بلوغ سیاسی «سه ضلعی صدر، حکیم و حیدرالعبادی» و رشد تحلیل سیاسی مردم این کشور می‌گذرد. تُند شدن آشوب درعراق، مرجعیت دینی را به صحنه کشانده و عمده مردم حالا حاضر نیستند کشورشان ناامن شود. بزودی فتنه عراق هم کور می‌شود.