شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
به گزارش اطلاعات روز عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:

تیبای جایگزین پراید باید ارتقای کیفیت داشته باشد

Share/Save/Bookmark
سید جواد حسینی کیا گفت: در جلساتی که درباره جایگزین پراید داشته قرار بوده است تیپای کنونی یک سطح ارتقای کیفیت داشته باشد و با 6 میلیون تومان اختلاف قیمت از پراید به بازار عرضه شود.
کد مطلب: 58832
 
به گزارش اطلاعات روز# عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در جلساتی که قبلا درباره خودروی جایگزین پراید مطرح بوده قرار بود خودروی تیبا جایگزین شود، گفت: زمانی که بحث عرضه تیبا به جای پراید مطرح شده قرار بود قیمت این خودرو تقریبا 6 میلیون تومان با قیمت کنونی پراید اختلاف قیمت داشته باشد از طرف دیگر سطحی بالاتر از تیپ های موجود در سطح بازار از نظر آپشن باشد.

سید جواد حسینی کیا با بیان اینکه در شرایط کنونی استاندارسازی براساس سیاست های سازمان استاندارد برای صنعت خودرو باید اجرا شود، افزود: اگرچه ممکن است نشود تمام استانداردهای 85 گانه را به دلیل تحریم ها اجرا کرد، اما امکان اجرای بخش عمده ای از آن وجود دارد و خودروسازان ملکف به اجرای آن هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در حال حاضر شرکت سایپا باید تا اردیبهشت ماه سه مدل از تولید پراید را متوقف کند، از این رو در کنار کاهش تولید این محصولات باید سیاست خود را برای جایگزینی محصول جدید را ارائه دهد، اما در حال حاضر هیچگونه برنامه ای برای این بخش منتشر نشده است، با وجود اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در موضوع توقف تولید و جایگزینی خودروها دستورارتی را صادر کرده است. حال باید دید در ادامه چه سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در قبال نابسامانی های بازار خودرو اتخاذ خواهد کرد؟ چراکه در چند ماه گذشته قیمت خودرو نیز رو به افزایش بودهف با وجود اینکه قیمت ارز در بازار نه تنها به ثبات رسیده بلکه تا حدودی نسبت به ابتدای سال نیز کاهش داشته است.
مرجع : خبرگزاری موج
کلمات کليدی: صنعت خودرو/بازار خودرو/خودروی جایگزین/ پراید/عرضه تیبا به جای پراید/توقف تولید و جایگزینی/اطلاعات روز#