يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
مانیتورینگ جام؛

دست برتر ایران در چالش با عربستان سعودی

Share/Save/Bookmark
«با وجود آنکه رقبای عرب میلیاردها دلار بیشتر هزینه خرید سلاح از غرب کرده‌اند، ایران موفق شده نفوذ بیشتری در منطقه داشته باشد.»
کد مطلب: 58856
 
به گزارش اطلاعات روز# شبکه بی بی سی به نقل از یک مؤسسه تحقیقاتی انگلیسی، از برتری ایران در منطقه خاورمیانه از رقیب استراتژیکش یعنی عربستان سعودی خبر داد.
 
بنا به گواهی "مؤسسه بین المللی تحقیقات استراتژیک" که در لندن مستقر است، با وجود آنکه تحریم‌های بین المللی برای ایران مشکلاتی ایجاد کرده و با وجود آنکه رقبای عرب میلیاردها دلار بیشتر هزینه خرید سلاح از غرب کرده‌اند، ایران موفق شده نفوذ بیشتری در منطقه داشته باشد.
 
طبق گزارش بی بی سی، این مؤسسه تحقیقاتی موفقیت تهران در این زمینه را به شبکه‌ای از اتحادهای منطقه‌ای و نیز گروه‌های مقاومت در لبنان، سوریه و عراق نسبت داده است.
 
روزنامه امریکایی "وال استریت ژورنال" هم در این زمینه می‌نویسد: اگرچه اختلافات بزرگی میان عربستان سعودی و ایران وجود دارد، اما خود سعودی‌ها این واقعیت را دریافته‌اند که ارتش عربستان ضعیف است.
 
به‌نوشته وال استریت ژورنال، امریکا در حمایت از عربستان تردید دارد و حملات اخیر به تجهیزات نفتی آرامکو، سستی و ضعف این کشور را بیش از پیش آشکار ساخت.
 
 
کلمات کليدی: عربستان/ایران/اطلاعات روز#