دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
کدام مسوول بنیاد شهید ناظر است؟

زیان «بانک دی» ۱۲ برابر سرمایه و زیان خالص ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان شد! +سند

Share/Save/Bookmark
نسبت کفایت سرمایه بانک دی در پایان سال مالی گذشته به عدد قابل تامل «منفی ۲۹ درصد» رسیده در حالی که براساس دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه موسسات اعتباری بانک مرکزی، نسبت کفایت سرمایه باید حداقل ۸ درصد باشد.
کد مطلب: 58862
 
به گزارش اطلاعات روز# خردادماه سال گذشته بود که بانک دی در پاسخ به گزارش یکی از رسانه ها در خصوص وضعیت نامناسب نسبت کفایت سرمایه این بانک، اعلام کرد که «بانک ارزش آفرین دی بسیاری اقدامات را در خصوص تامین کفایت سرمایه عملیاتی نموده و در مراحل نهایی است که نتیجه آن به زودی منتشر خواهد شد. برخی از این اقدامات افزایش سرمایه و تجدید ارزیابی دارایی ها و فروش بخشی از اموال مازاد بانک است که با محقق شدن آن، نه تنها نسبت کفایت سرمایه به حد استاندارد می رسد بلکه بانک در مسیر رشد و شکوفایی نیز قرار خواهد گرفت.»
به همین خاطر، بررسی جدیدترین صورت های مالی منتشره توسط این بانک که مربوط به سال ۱۳۹۷ است، می تواند میزان عمل مسوولان بانک وابسته به بنیاد شهید را بهتر مشخص و عیان کند.
متاسفانه بررسی ها نشان می دهد نسبت کفایت سرمایه بانک دی در پایان سال مالی گذشته به عدد قابل تامل منفی ۲۹ درصد رسیده در حالی که براساس دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه موسسات اعتباری بانک مرکزی، نسبت کفایت سرمایه باید حداقل ۸ درصد باشد.
کدام مسوول بنیاد شهید ناظر است؟/ زیان بانک دی ۱۲ برابر سرمایه و زیان هر سهم ۶۰۰ تومان شد! +سند
از سوی دیگر، گزارش رسمی بازرس قانونی این بانک نشان می دهد زیان خالص این بانک به مبلغ ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده که بر این اساس، زیان انباشته بانک مذکور در تاریخ ترازنامه بیش از ۱۲ برابر سرمایه آن است که به همین خاطر، بازرس بانک متذکر شده موارد فوق نشان دهنده ابهامی با اهمیت است که می تواند نسبت به توانایی بانک به ادامه فعالیت، تردیدی عمده ایجاد کند.
به گزارش صبحانه، با توجه به سهامداری تعداد قابل توجه از خانواده شهدا و ایثارگران در این بانک و اطمینان و اعتماد این قشر گرانقدر به مدیران منصوب دولت در بنیاد شهید جهت اداره مطلوب و کسب سود مناسب از فعالیت های آن، درج زیان ۶۰۰ تومانی برای هر سهم این بانک در صورت مالی سال ۹۷، نمی تواند پاسخ مناسبی به این اعتماد و امید باشد.
مرجع : صبحانه انلاین
کلمات کليدی: بانک دی ، صورت مالی دی ، صورت مالی دی ، زیان بانک دی ، زیان سهم بانک دی ، سند صبحانه ، کفایت سرمایه ، اطلاعات روز#