شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۶
فرزانه ترکان:

نماینده واقعی یعنی پروانه سلحشوری!

صداوسیما که بیننده ندارد/ مردم به ماهواره‌ پناه می‌برند +تلاش ناشیانه برای دوقطبی سازی جعلی
Share/Save/Bookmark
چطور است که بودجه صداوسيما در اين شرايط سخت اقتصادي افزايش مي‌يابد اما مردم بايد زندگي شان سخت‌تر شود؟
کد مطلب: 58995
 
به گزارش اطلاعات روز# فرزانه ترکان عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با روزنامه آرمان گفته است: «نمايندگان بايد پاي حق و حقوق مردم بايستند. من فکر مي‌کنم تعداد معدودي از نمايندگان دغدغه مردم را دارند و از مردم سخن مي‌گويند. نماينده‌اي مانند پروانه سلحشوري را که بدون هراس از مردم سخن مي‌گويد، مي‌توان نماينده مردم دانست». همین استدلال ترکان به خوبی مشخص می کند که برخی سیاسیون کدام نمایندگان را می پسندند و مشخص تر آنکه چرا کشور در طول شش سال گذشته به این نقطه رسیده است. یادآور می شود پروانه سلحشوری یکی از پرحاشیه ترین نمایندگان مجلس دهم است که در اتخاذ مواضع خاص مانند حمایت علنی از محکومان امنیتی یدطولایی دارد. ترکان همچنین تلاش کرده است تا از بودجه صداوسیما و نماز جمعه با اوضاع مردم خوزستان دوقطبی سازی کند که این کار را واقعا ناشیانه انجام داده و بهتر است از برخی برجستگان جنگ روانی در دولت درس آموزی کند.

*مردم با تبعيض مخالف‌اند. بودجه کشور در جايي که نياز است دقيق هزينه نمي‌شود و در مقابل برخي مراکز که اساسا ربطي به بودجه عمومي کشور ندارند، سهمي قابل توجه از بودجه دارند.

*بودجه در جاهايي هزينه مي‌شود که بازدهي مناسبي ندارند... چطور است که بودجه صداوسيما در اين شرايط سخت اقتصادي افزايش مي‌يابد اما مردم بايد زندگي شان سخت‌تر شود؟ 25 شبکه 24 ساعته فعاليت مي‌کنند، آن هم در شرايطي که يا بيننده ندارند و يا کمترين ميزان بيننده را جذب کرده‌اند. مردم هم از ناچاري به شبکه‌هاي ماهواره‌اي خارج از کشور پناه مي‌برند که آنها هم اثرات سوء و مخربي دارد. در اين شرايط چرا آن 25 شبکه بي‌کيفيت بايد به فعاليت خود ادامه دهند؟ اگر کشور واقعا به‌دنبال رياضت اقتصادي ستاد نماز جمعه و سازمان تبليغات اسلامي هم بايد رياضت اقتصادي بکشند. بودجه آنها رشد مي‌کند اما بودجه پايش آلودگي هوا کاهش يافته است. بودجه بيابان‌زدايي تا حد زياد کاهش يافته و کسي نگران محيط زيست نيست.

*مي‌گوييم دولت به غلط بودجه را ناعادلانه توزيع کرده، اما در اين ميان نمايندگان چه مي‌کنند که پشت درهاي بسته کليات بودجه کشور تاييد مي‌شود؟ نمايندگان بايد پاي حق و حقوق مردم بايستند. من فکر مي‌کنم تعداد معدودي از نمايندگان دغدغه مردم را دارند و از مردم سخن مي‌گويند. نماينده‌اي مانند پروانه سلحشوري را که بدون هراس از مردم سخن مي‌گويد، مي‌توان نماينده مردم دانست.

 *مردم بايد بدانند عدم حضورشان در صحنه انتخابات و پيروزي حداقلي جريان تندرو، شرايط کشور در عرصه بين‌المللي را بسيار بدتر خواهد کرد و کشور به بحراني دچار مي‌شود که خروج از آن ديگر ممکن نخواهد بود.

*در همين بحث ممانعت تندروها از پيوستن ايران به کنوانسيون‌هاي بين‌المللي، اگر نام ايران وارد ليست سياه شود، مشکلات اقتصادي مردم تشديد خواهد شد و اين موضوع در شرايط تحريم و فشار حداکثري به معني فاجعه است. اين در حالي است که پيوستن به اين کنوانسيون‌ها و اجراي قوانين ضدپولشويي به ايجاد شفافيت مالي در کشور کمک مي‌کند و باعث مي‌شود که از حجم فساد اقتصادي لجام گسيخته هم کاسته شود.

*برنامه اصلاح‌طلبان به‌خصوص حزب کارگزاران سازندگي اين است که دست کم 30‌درصد هر ليستي با حضور زنان بسته شود.
مرجع : جهان نیوز
کلمات کليدی: فرزانه ترکان/حزب کارگزاران/پروانه سلحشوری/ اطلاعات روز#