يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
لاریجانی در صحن مجلس:

آمریکایی‌ها باید از منطقه فرار کنند/ پاسخ کوبنده‌ای‌ می‌دهیم

Share/Save/Bookmark
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به آمریکایی‌ها توصیه می‌کنیم که بهتر است قبل از هر چیز کلاهتان را بردارید و از منطقه فرار کنید.
کد مطلب: 59026
 
به گزارش اطلاعات روز# علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در واکنش به شهادت سردار قاسم سلیمانی، اظهار داشت: این حادثه یکباره شرایط منطقه و جهان را تغییر داد.
وی ادامه داد: شهادت سردار بزرگ مقاومت، مجاهد نستوه حاج قاسم سلیمانی و همراهانش، ملت ایران را به سوگ نشاند و این شهید بزرگوار ۴۰ سال در راه انقلاب اسلامی و امنیت ملت ایران، یکسره در مجاهدت بود و از ابتدای جوانی در دفاع‌مقدس حضور فعالی داشت و از فرماندهان شجاعی بود که در اکثر عملیات مهم کشور نقش پیشرو داشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: پس از آن، سردار سلیمانی در دفاع از امنیت منطقه، بدیلی نداشت و همگان رشادت‌های این سرباز ولایت را در سرکوب تروریست‌های داعش مشاهده کردند.
لاریجانی بیان کرد: سردار سلیمانی چه در عراق و چه در سوریه بنا بر درخواست دولت‌های این کشورها به کمک مردم آن کشورها شتافت و با طراحی‌های دقیق، شرّ تروریست‌ها را از سرِ مردم منطقه زدود و سلیمانی مرد بزرگی در تاریخ ایران و منطقه است و به همین دلیل شهادت او به ملت‌های منطقه شوک عجیبی وارد کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مبارزات ملت عراق با داعش، مجاهد گرانقدر شهید حاج ابومهدی المهندس نیز حضوری فعال داشت. قدردانی ملت عراق در تشییع باشکوه این دو مجاهد ضدتروریست‌های وحشی نشان دهنده نقش آنان در امنیت منطقه است.
لاریجانی خطاب به ترامپ اظهارداشت: آقای ترامپ شما جنایتی بزرگ مرتکب شدید. نام شما را در تاریخ ایران هم ردیف جنایت کودتای ۲۸ مرداد و جنایت دیگر آمریکا در سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران ثبت می‌کنند.
وی ادامه داد: مسئولان آمریکایی با دستپاچگی اعلام کردند ما اقدام پیشدستانه انجام دادیم برای اینکه از پوشش قانون جنگل استفاده نمایند. جدای از اینکه این قانون من‌درآوردی چیزی جز قانون جنگل نیست. در همین متن خلاف واقع گفته‌اند، چه اقدامی پیش رو بود که شما دست به اقدام پیشدستانه زدید؟ مسئولان آمریکایی گفته‌اند سردار سلیمانی می‌خواست در سوریه، لبنان و عراق علیه نیروهای آمریکایی اقداماتی انجام دهد. این ادعا یک دروغ بیش نیست.
لاریجانی تصریح کرد: مردم آمریکا و مجلس نمایندگان این کشور بدانند ادعای رئیس جمهور آمریکا دروغگویی برای کش دادن به یک جنایت جنگی و تروریستی است و قصد فریب دارند. اگر اسنادی دارند، علنی کنند.
وی ادامه داد: اینکه در یک فرودگاه بین المللی در یک کشور، نیروهای آمریکایی با هلی کوپتر و هواپیما یک مسئول عالیرتبه ایرانی و یک مسئول عالیرتبه عراقی را به شهادت برسانند، با هیچیک از قواعد بین‌المللی سازگار نیست. اقدام وحشیانه رئیس‌جمهور آمریکا یک عملیات تروریستی جنگی محسوب می‌شود که در دلِ آن نهایت بی حرمتی به ملت عراق نهفته است که بدون هیچ مجوزی شبانه و دزدانه این اقدام را انجام دادند.
لاریجانی اظهارداشت: آقای ترامپ با وحشت زدگی اعلام کرد ملت ایران و عراق پس از این اقدام جشن و سرور راه انداخته‌اند. همین سخن آنان نشان می‌دهد چقدر از واقعیت‌های منطقه دور هستند.
وی گفت: آقای ترامپ وزیر خارجه بی ادب شما با اطلاعات غلطی که به شما داده است، شما را در این باتلاق بی‌سرانجام انداخته است. لااقل واکنش ملت عراق و ایران را در برابر عمل جنایتکارانه خود ببینید و بفهمید چقدر بیراهه رفته‌اید.
لاریجانی با تأکید بر اینکه ملت ایران شما را نمی بخشد، گفت: سزای این گستاخی سفاکانه را خواهید چشید و شما مسئول آن هستید. شما با این کار امنیت منطقه را به مخاطره انداختید و باید پاسخگو باشید.
رئیس مجلس اظهارداشت: ملت ایران در راه انقلاب اسلامی شهدای گرانقدری تقدیم کرده است و اتفاقاً در همه این جنایت‌ها به نحو مستقیم یا غیرمستقیم آمریکا دست داشته است. چه در دفاع مقدس که صدام را تحریک به جنگ کردید و او را مورد حمایت قرار دادید و چه حمایت از تروریست‌های ضدانقلاب که بزرگان کشور را ترور کردند و آخرین آن این جنایت بود که سردار مجاهد حاج قاسم و یارانش را به شهادت رساندید.
آقای ترامپ! ملت ایران را تهدید نکنید
وی افزود: بدانید این ماجراجویی نتایج دردآوری برای شما خواهد داشت. آقای ترامپ! ملت ایران را تهدید نکنید. شما دولتی هستید که با ذلت تمام مقابل یک گروه که روزی آن را تروریست می‌دانستید و از طالبان به عنوان تروریست یاد می‌کردید، اما امروز از طالبان درخواست امان می‌کنید تا کلاهتان را بردارید و فرار کنید و آنها هستند که به شما فرمان می‌دهند. شما امروز در مقابل ایران در باتلاقی گرفتار شده‌اید که چندین برابر قاره اروپا است. شما به خاطر نادانی خود جان آمریکایی‌ها را در این منطقه بسیار وسیع به خطر انداخته‌اید.
لاریجانی به آمریکا توصیه کرد بهتر است قبل از هر چیز کلاهتان را بردارید و از منطقه فرار کنید.
رئیس مجلس گفت: به نمایندگان ملت و آحاد ملت شهادت سرباز پاک باخته اسلام حاج قاسم سلیمانی، شهید حاج ابومهدی، شهید پورجعفری، شهید مظفری نیا، شهید طارمی و شهید زمانیان را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.
وی تأکید کرد: هوشیاری ملی در ایران آنقدر چشمگیر بود و هست که همه ملت در عزای این عزیزان به صحنه آمده‌اند و با یک همبستگی ملی در مقابل ستم آمریکایی‌ها ایستادند و یکصدا از مسئولان پاسخ درخور و کوبنده را می‌طلبند.
لاریجانی تأکید کرد: ملت عزیز ایران، همه مسئولان کشور خادمان شما هستند و دستور خاص شما را روی چشم می نهند و همان گونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند، در مقابل کسانی که به عزت ملی کشور جسارت کنند، پاسخ کوبنده خواهند داد.
رئیس مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی به ملت عزیز عرض تسلیت دارد و در برابر مجاهدت مخلصانه شهید سرافراز حاج قاسم و یارانش سرِتعظیم فرو می‌آورد و با قاطعیت پیگیر مجازات جانیان این اقدام وحشیانه خواهد بود.
وی ادامه داد: ملت ایران! همبستگی خود را حفظ کنید که کلید پیروزی این ملت در همبستگی و وحدت شماست.
مرجع : مهر نیوز
کلمات کليدی: علی لاریجانی/مجلس شورای اسلامی/قاسم سلیمانی/اطلاعات روز#
 


 
گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه
مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه روز جمعه سوم خرداد در کلیسای سرکیس مقدس ...
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.