يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳
محمدجواد ظریف:

پایان حضور شرورانه آمریکا در غرب آسیا آغاز شده است

Share/Save/Bookmark
وزیر خارجه کشورمان گفت: دونالد ترامپ بار دیگر تهدید به ارتکاب نقض جدید هنجار بنیادین کرده است. هدف گرفتن اماکن فرهنگی یک جنایت جنگی است. خواه با ضربه یا فریاد، پایان حضور شرورانه آمریکا در غرب آسیا آغاز شده است.
کد مطلب: 59050
 
به گزارش اطلاعات روز# محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشور در واکنش به یاوه گویی های تازه مقامات آمریکایی، با انتشار مطلبی در فضای مجازی گفت: دونالد ترامپ که با ترورهای بزدلانه روز جمعه، مرتکب نقض شدید قوانین بین‌المللی شده است، بار دیگر تهدید به ارتکاب نقض جدید «هنجار بنیادین» کرده است. هدف گرفتن اماکن فرهنگی یک جنایت جنگی است. خواه با ضربه یا فریاد، پایان حضور شرورانه آمریکا در غرب آسیا آغاز شده است.
وی در ادامه افزود: آنهایی که خود را به شکل دیپلمات درآورده‌اند و آنهایی که به صورت بی‌شرمانه نشسته‌اند تا اهداف فرهنگی و غیرنظامی ایران را شناسایی کنند، حتی زحمت باز کردن فرهنگ لغات حقوقی را به خود نداده‌اند. «هنجار بنیادین» به هنجارهای مقرر در حقوق بین‌الملل اشاره دارد یعنی خطوط قرمز بین‌المللی که یک «نه، نه» بزرگ است.
وزیر خارجه کشورمان ادامه داد: یادآوری برای آنانی که توهم تقلید از جنایات جنگی داعش با هدف قرار دادن میراث فرهنگی ما را دارند: طی چند هزار سال تاریخ، وحشی‌ها آمده‌اند و شهرهای ما را تخریب کرده‌اند، بناهای مهم را با خاک یکسان کرده‌اند و کتابخانه‌های ما را سوزانده‌اند. اکنون آن‌ها کجا هستند؟ ولی ما همچنان با سربلندی این جا هستیم.