يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۸
محسن رضایی در مصلی تهران:

آمریکا وترامپ باید پاسخگو باشند/تاکنون قاطع ومدبرانه عمل کرده ایم

Share/Save/Bookmark
دبیر مجمع تشخص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا و ترامپ باید پاسخگو باشند، گفت: همه بدانند که ما تاکنون قاطع و مدبرانه عمل کرده ایم.
کد مطلب: 59052
 
به گزارش اطلاعات روز# محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه امروز (یک‌شنبه) در برنامه گرامیداشت شهید سلیمانی در مصلی تهران، اظهارداشت: ترامپ دو سال است علیه ایران اقداماتی انجام داده‌ است. ابتدا آمد از توافق هسته ای که چندان هم موافقش نبود، خارج شد و یک جنگ سیاسی را آغاز کرد. بعد از آن یک جنگ اقتصادی را علیه ما آغاز کرد و حالا یک جنگ امنیتی را آغاز کرده و قهرمان ملی ما را ترور کرد.
وی ادامه داد: آمریکا و ترامپ باید پاسخگو باشند که چرا اینکار را علیه ما کردند. چرا از توافق هسته‌ای خارج شده و زیر میز مذاکره زدند. چرا ما را تحریم کردند و میلیاردها به ما ضرر زدند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: قاسم سلیمانی متعلق به همه جبهه مقاومت بود. راه سلیمانی از خرمشهر آغاز شد. بعد از آن بود که ایران آزاد شده و منطقه نیز آزاد شد.
سرلشکر رضایی افزود: امام‌ بزرگوار و مقام معظم رهبری راه پیشرفت و پیروزی را ترسیم کردند و قاسم سلیمانی در نوک پیکان آن بود. این راه، راه امنیت پایدار و واقعی است.
وی بیان کرد: آمریکایی ها بعد از جنگ جهانی دوم در جهان دوره افتادند و اعلام داشتند که برای کشورهای مختلف امنیت می‌آوردند، ولی ناامنی را نصیب جهان کردند. هر کجا آمریکایی ها با ناوگان های نظامی خودشان پا گذاشتند، میلیاردها دلار از آن کشور غارت کردند. در منطقه ما نیز نفت و گاز را غارت کردند و تحت عنوان امنیت در کشورها مستقر شدند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دوره پهلوی اضافه کرد: در دوران شاه، آمریکایی ها هواپیماهای زیادی می‌فروختند و پول نفتی که ما می فروختیم، به کشور باز نمی‌گشت. این پول نفت صرف هواپیماهایی می شد که هیچ وقت برای ایران کار نکردند. آنها در خدمت آمریکا بودند.
سرلشکر محسن رضایی بیان کرد: آمریکا تحت عنوان امنیت آمد و پول کشورها را غارت کرد و هیچ گاه امنیت درست نکرد و در مقابل ناامنی هایی مانند اسراییل ایجاد کرد.
وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی امنیت جدیدی را تعریف کرد و با تشکیل سپاه، بسیج و نیروهای حزب الهی ارتش شروع شد و امنیتی را که سپاه و نیروهای مسلح ایران در داخل کشور و خارج از ایران ایجاد می کنند، امنیتی متکی به مردم است. در عراق حشد الشعبی درست شد، در لبنان حزب الله درست شد و در سوریه جیش الوطنی درست شد که همه مبتنی بر مردم بودند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ما نیامده ایم که با رفتار استعماری امنیت ایجاد کنیم. ثانیا ما هر کجا که وارد شدیم، ارزان ترین امنیت را ایجاد کرده ایم. ارزان ترین ارتش دنیا نیروهای مسلح ایران است که کم خرج ترین نیروی مسلح جهان هستند.
سرلشکر محسن رضایی گفت: حزب الله لبنان که موثرترین نیروی دفاعی لبنان است، در کنار ارتش این کشور یک مجموعه مکمل ایجاد کرده و با حداقل هزینه ها اداره می شود. جیش الوطنی که درست شده نیز همینطور است.
وی افزود: امنیتی که ایجاد شده اولا پایدار است، ثانیا مردمی است، ثالثا استعماری نیست و کم خرج ترین است. این مدلی است که حاج قاسم سلیمانی پرچمدار آن بوده است. در این مدل که عزت و استقلال مردمی است، باید بگویم راهی است که جمهوری اسلامی آن را دنبال می‌کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ما تلاش می کنیم امنیت را در منطقه گسترش دهیم و با عنصر اصلی ناامنی که آمریکا و اسراییل است، سرشاخ می شویم. همه بدانند که ما تاکنون قاطع و مدبرانه عمل کرده ایم. در زمان جنگ نیز این کار را کردیم. قهرمان مظلوم ولی با قدرت بوده ایم. همیشه اعلام کرده ایم که ما شروع کننده نیستیم. در این حادثه نیز ما شروع نکردیم و این آمریکا بود که از درگیری سیاسی شروع کرد، ما را تحریم کرده و حالا به ما حمله کرده اند.
سرلشکر محسن رضایی افزود: ما دفاع می کنیم؛ اما دفاع ما با منطق مقاومت و امنیت پایدار است. تقاص ما سخت ولی مدبرانه است. انشاء الله ما این مسیر را ادامه می دهیم تا استقلال کامل به جهان اسلام بازگردد و آمریکایی ها شر خود را از منطقه بکنند.
وی تصریح کرد: یکبار دیگر این مصیبت را به حضرت ولی عصر و مقام معظم رهبری تبریک و تسلیت می گویم و به ملت ایران می گویم که ما بازماندگان شهادت که خجالت می کشیم اخبار قاسم سلیمانی ها را ببینیم و هر روز حیات داشته باشیم. مطمئن باشید که روزی ما نیز از این خجالت بیرون خواهیم آمد.
فرمانده اسبق کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ایران هزاران سلیمانی دارد و سردار رشید قاآنی، سلیمانی دیگری است و دشمن مطمئن باشد که راه سلیمانی و سلیمانی ها همچنان ادامه خواهد داشت.