يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۳
اختصاصی اطلاعات روز#

مزایده عجیب و غریب انبار 57 واحد علوم و تحقیقات/دانشگاه آزاد از تخلفات میلیاردی رفع ابهام کند+اسناد

Share/Save/Bookmark
آقای "ب" نماینده معاونت عمران و توسعه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد از ارائه آگهی مزایده و نسخه اسناد فروخته شده به شرکت کنندگان امتناع می ورزد
کد مطلب: 59088
 
به گزارش اطلاعات روز#دانشگاه آزاد به عنوان یکی از مراکز دارای اهمیت در جمهوری اسلامی مورد مناقشات جدی جریان های مختلف بوده است.

سرازیری میلیاردها تومان پول جاری از منابع مختلف و شهریه دانشجویان و همچنین مالکیت این دانشگاه بر اراضی و املاک و متعلقات مختلف این دانشگاه را از بعد اقتصادی نیز مورد توجه قرار داده است.

در همین راستا مبارزه با فساد نیز در این دانشگاه برای برخی از افراد مورد وثوق انقلاب حائز اهمیت بوده است و آغاز این جریان توسط علیرضا زاکانی در مجلس کلید خورد و بنا بر ادعای وی چندین هزار صفحه از تخلفات دانشگاه آزاد را به مقامات مسئول منعکس کرده است

اما این مبارزات برای مردم خروجی قابل ملموسی را به ارمغان نیاورده و جامعه همیشه منتظر بوده است تا ببیندکه خروجی این افشاگری ها و مبارزات به کجا ختم میشود

در دوران پسا هاشمی در دانشگاه آزاد دکتر علی اکبر ولایی با جمله معروف این کشتی را کشتیبان دگر آمده است رسما اعلام کرد که اهل مصالحه و مسامحه بر سر منافع ملی و دانشگاه آزاد با هیچ جریان و گروه خاصی نیست و قصد دارد که با متخلفین برخورد کند

اطلاعات روز#بر مبنای وظیفه ذاتی خود در خصوص برخی اتفاقات و اسناد دانشگاه آزاد مطالبی را منتشر کرد. از جمله نفوذ جریان فائزه هاشمی در واحد پردیس که متاسفانه خروجی در پی نداشت و کما فی السابق جریان مذکور به یارگیری خود در دانشگاه آزاد ادامه میدهد.

علی ایحال طبق وعده ای که داده بودیم هر ماه گزارش مستدل و مستند را البته با رعایت اخلاق برای تنویر افکار عمومی منشر خواهیم کرد و آمادگی لازم را برای ارائه اسناد به دستگاه های مربوط و دستگاه قضایی را داریم.

واحد علوم و تحقیقات تهران به عنوان بزرگترین واحد حضوری در غرب آسیا و درآمدهای هنگفت محل مناسبی برای برخی سوء استفاده های مالی خواهد بود.

یکی از اماکن مهم و دارای حساسیت واحد علوم و تحقیقات انبار 57 است.

این انبار محل نگهداری اقلام با ارزش میلیاردی متعلق به واحد است که برخی از اموال موجود به شرح ذیل می باشد:
 


و اما ماجرای یک مزایده مجهول:

روز چهارشنبه 24/10/1393  دفتر مدیرکل امور اداری واحد از نماینده دفتر حراست می خواهد که در مورخ27/10/93 ساعت 10:30 دقیقه جهت شرکت در جلسه بازگشایی پاکات مزایده فروش اقلام موجود در انبار 57 واحد حضور یابد.

ساعت 8:40 دقیقه روز بازگشایی پاکات مزایده آقای "الف" مسئول دفتر معاونت حفاظت فیزیکی گزارش میکند که جلسه ساعت 8:30 در حال برگزاری هست.

حراست بلافاصه بعد از اطلاع موضوع از معاونت اداری و مالی واحد  سوابق از جمله آگهی چاپ شده در روزنامه کثیرالانتشار، اسناد مناقصه و لیست خریداران را درخواست میکند.

آقای "الف" دبیر کمیسیون معاملات و مسئول دفتر معاونت اداری و مالی از موضوع منزاید ابراز بی اطلاعای میکند و میگوید:هیچگونه آگهی مزایده ای در خصوص مزایده اقلام انبار 57 در روزنامه ها منتشر نشده و اسنادی نیز در این رابطه وجود ندارد.


حراست برای بررسی موضوع راسا نماینده خود را به جلسه در حال برگزاری در دفتر معاون عمران و توسعه سازمان مرکزی اعزام میکند و به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات مزایده را باطل میکند.

آقای "ب" نماینده معاونت عمران و توسعه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد از ارائه آگهی مزایده و نسخه اسناد فروخته شده به شرکت کنندگان امتناع می ورزد

قبل از هر مزایده ایی باید لیستی از اقلام قابل فروش ارائه گردد تا بر مبنای آن هزینه ها برآوردشود که متاسفانه بر اساس اظهارات آقای "ب" نماینده معاونت عمرانی سازمان مرکزی این لیست تهیه نشده و به صورت گمانی این برآوذد انجام شده است که این موضوع مخالف مندرجات بند 1 مصوبات پنجاه و چهارمین کمیسیون معاملات واحد که اعلام میدارد :"موارد سالم و قابل فروش و موارد مستعمل باید طبقه بندی شود تا پس از آن نسبت به تهیه اسناد مزایده و برگزاری اقدام شود"، بوده است.

از تمامی شرکت کنندگان خواسته شده بود تا مبلغ 5 میلیون تومان به عنوان سپرده به حساب دانشگاه واریز نمایند که نحوه و مرجع تعیین مبلغ مجهول بوده است  که برابر بند 6 ماده 11 آئین نامه معاملات واحد در برخی از دسته ها مانند آهن آلات سبک یا سنگین ، این مبلغ کمتر از 1 درص مبلغ برآوردی بوده و در برخی دسته ها از کل مبلغ اقلام بیشتر بوده است.

برخلاف بند 4 ماده 11 آئین نامه معاملات دانشگاه پیشنهاد شرکت کنندگان به صورت مفتوح تحویل گرفته شده و آقای "ب" در پاکات ساده کاهی قرار داده و با چسب نواری ساده بسته اند که این موضوع با بخشنامه شماره50/74551 مورخ 5/8/93  در تعارض است.

باتوجه به بخشنامه شماره 50/74551 مورخ 5/8/93 حضور نماینده مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایات در جلسه های بازگشایی پاکات مناقصات و مزایده ها الزامی می باشد که متاسفانه نماینده ای از مرکز مذکور حضور نداشته است.

بعد از گذشت 5 سال رئیس دانشگاه آزاد گزارشی در خصوص سرانجام این مزایده و ارقام آن و همچنبن تخلفات صورت گرفته برای تنویر افکار عمومی ارائه کند البته در همین خصوص اطلاعات روز صرفا به انتشار قسمتی از اسناد بسنده کرده است که در آینده نزدیک و در صورت نیاز اسناد جدیدی را به اطلاع مردم و دانشجویان خواهد رساند. 
کلمات کليدی: دانشگاه آزاد/تخلف/علوم و تحقیقات/طهرانچی/اطلاعات روز#