سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷

جلسه محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شد

Share/Save/Bookmark
جلسه دادگاه استیضاح و محاکمه ترامپ در سنای آمریکا رسما آغاز شد.
کد مطلب: 59157
 
به گزارش اطلاعات روز#مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه یکم بهمن ماه رسما جلسه بحث درباره استیضاح و محاکمه ترامپ را آغاز کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۱۵ ژانویه (۲۵ دی)  ارسال بند‌های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به مجلس سنای این کشور  را با ۲۲۸ رای موافق در برابر ۱۹۳ رای مخالف به تصویب رساند.
روز ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) پس از تحقیقات گسترده درباره گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین، مجلس نمایندگان آمریکا با دو اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرد.
رئیس جمهور آمریکا هرگونه تخلف را رد کرده و مکرراً استیضاح را به عنوان «تعقیب توهمات» و با هدف «برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶»  اعلام کرده است.
جلسه محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شد
پنجشنبه گذشته «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که هم‌اکنون ریاست تیم دادستان‌های استیضاح ترامپ در سنا را بر عهده دارد،  رسما پرونده استیضاح ترامپ را به مجلس سنا تحویل و اتهامات مطرح شده علیه «دونالد ترامپ» را در صحن سنا قرائت کرد.
جلسه رسمی محاکمه ترامپ اکنون در مجلس سنای آمریکا در جریان است.
میچ مک‌کانل: مجلس نمایندگان در اجرای محاکمه ترامپ مبانی عدالت را نقض کرد
«میچ مک‌کانل»، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه  سنای آمریکا طی اظهاراتی در آغاز جسله دادگاه استیضاح ترامپ مدعی شد: مجلس نمایندگان در اجرای محاکمه ترامپ مبانی عدالت را نقض کرد.
مک‌کانل ضمن بیان این مطلب که درخواست شنیدن اظهارات شاهدان یک نقض دیگر مراحل محاکمه ترامپ بود، افزود: مجلس نمایندگان تحقیقات خود را بدون احضار شاهدان کامل کرد، در حالی که وقت لازم را داشت.
جلسه محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شد
رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا گفت: محاکمه ترامپ عادلانه خواهد بود، همانطور که محاکمه کلینتون بود و از تمام اعضای سنا می خواهم از محاکمه عادلانه حمایت کنند.
مک‌کانل اعلام کرد: اصلاحات درخواستی رهبر دموکرات‌ها در مورد ضوابط محاکمه بررسی می‌شود و نمایندگان سنا بررسی این ضوابط را شروع کرده‌اند.
چاک شومر: جمهوری‌خواهان به دنبال محاکمه نمایشی ترامپ هستند
«چاک شومر»، رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا در اظهارات خود در جلسه محاکمه سنا گفت: رئیس جمهور ترامپ به اعمال فشار بر رئیس جمهور یک کشور اجنبی در جهت منافع شخصی متهم است.
شومر در ادامه این سوال را مطرح کرد که «اگر ترامپ از بی‌گناهی خود مطمئن است پس چرا از محاکمه علنی او ممانعت می‌کنند؟» و « اگر آقای رئیس جمهور اصرار دارد که جلسه محاکمه یک نمایش است، چرا اجازه نمی دهد شاهدان حاضر شده و مدارک ارائه شود؟».
جلسه محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شد
رهبر اقلیت دموکرات سنا یادآور شد: فکر نمی‌کنم رئیس جمهور دیگری وجود داشته باشد که از یک کشور دیگر اینگونه باج خواهی کند.
چاک شومر افزود: اقداماتی که جمهوری‌خواهان برای محاکمه در نظر گرفته‌اند باعث می‌شود محاکمه به سرعت انجام شود.
وی گفت: مک‌کانل  می‌خواهد محاکمه بدون دلایل و شواهد انجام شود و این محاکمه نیست بلکه تلاش برای سرپوش گذاشتن است.
چاک شومر تاکید کرد: شاهدانی که احضارشان کرده ایم، از نزدیکان خود رئیس جمهور هستند و به نفع دموکرات‌ها عمل نمی‌کنند.
این مقام سنا در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: اگر کنگره رؤسای جمهور را محاکمه نکند این رئیس جمهور و دیگران برای ارتکاب جرم احساس مصونیت خواهند کرد.
آدام شیف: ترامپ باید محاکمه و عزل شود
در ادامه جلسه «پت کیپولون»، مشاور قانونی کاخ سفید از ضوابط ارائه شده از سوی رهبر جمهوری‌خواهان برای محاکمه ترامپ حمایت کرد.
جلسه محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شد
اما آدام شیف، رئیس تیم دادستانهای استیضاح ترامپ می‌گوید: با طرح ضوابط ارائه شده برای محاکمه از سوی میچ مک‌کانل رهبر جمهوری‌خواهان مخالفیم.
رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: جرایمی که رئیس جمهور ترامپ مرتکب شده ایجاب می کند تا محکوم و از سمت خود عزل شود.
جلسه محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شد
آدام شیف افزود: مجلس سنا باید شاهدان را احضار و مدارک را از آنها مطالبه کند. این وظیفه قانونی سناست.
وی یادآور شد: ضوابط ارائه شده،  تلاش جمهوری‌خواهان برای پایان دادن سریع به جلسه محاکمه است.
در حال تکمیل...
کلمات کليدی: ترامپ/سنا/محاکمه/اطلاعات روز#