سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۲

«فرمانده در سایه» نیروی قدس به‌روایت «الجزیره»

Share/Save/Bookmark
«همزمان که [سپهبد شهید] قاسم سلیمانی در قامت یک "نماد ملی و رهبر کاریزماتیک" توده‌ها را با خود همراه می‌ساخت، اسماعیل قاآنی "در سایه" قرار داشت و در راهبری تشکیلات سپاه قدس مشارکت می‌کرد.»
کد مطلب: 59158
 
به گزارش اطلاعات روز# سرویس انگلیسی شبکه "الجزیره" در گزارشی به معرفی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران پرداخت و او را "فرمانده در سایه" توصیف کرد.
خلاصه این گزارش به شرح ذیل است:
 
««آیت‌الله خامنه‌ای با انتخاب سردار سرتیپ «اسماعیل قاآنی» به‌عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه، نشان داد که مایل است استراتژی و عملیات‌های این نیرو مثل دوران فرماندهی [سپهبد شهید] قاسم سلیمانی باقی بماند.
 
از بارزترین ویژگی‌های این سرباز کهنه‌کار و وفادار به جمهوری اسلامی، آشنایی وی به شبکه نیروهای تحت‌الحمایه ایران [گروه‌های مقاومت] و توان و تجربه مدیریتی اوست که طی سالیان طولانی همراه با [شهید] سلیمانی در حال توسعه حوزه نفوذ ایران در منطقه بوده است.
 
همزمان که [سپهبد شهید] قاسم سلیمانی در قامت یک "نماد ملی و رهبر کاریزماتیک" توده‌ها را با خود همراه می‌ساخت، قاآنی "در سایه" قرار داشت و در راهبری تشکیلات سپاه قدس مشارکت می‌کرد.
 
تخصص و تمرکز اصلی [سردار] قاآنی، همسایگان شرقی ایران و کشورهای آسیای میانه است. او از رسانه‌ای شدن گریزان بوده و گمنامی وی تا همین اواخر، یکی از خصوصیات تعیین‌کننده‌اش به‌شمار می‌رفت.»»
 
 
کلمات کليدی: سردارقآنی/سپاه قدس/اطلاعات روز#