شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶

تقویت امکانات دفاعی پایگاه‌های آمریکا در عراق پس از سیلی موشکی ایران

Share/Save/Bookmark
در پی حمله موشکی ایران به یک پایگاه نظامی آمریکا در عراق، پنتاگون تصمیم گرفته است که امکانات دفاعی پایگاه‌های آمریکایی در این کشور را تقویت کند.
کد مطلب: 59164
 
به گزارش اطلاعات روز# شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا به نقل از منابع پنتاگون - وزارت دفاع آمریکا - گزارش کرده است که در پی حمله موشکی ایران به یک پایگاه نظامی آمریکا در عراق، تصمیم گرفته شده است که امکانات دفاعی پایگاه‌های آمریکایی در آن کشور تقویت شود.
 
این تصمیم در حالی اعلام شد که در روزهای اخیر، گزارش هایی منتشر شده حاکی از اینکه چند تن از نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه نظامی عین الاسد در غرب عراق در نتیجه حمله موشک‌ سپاه آسیب دیده‌اند. حدود هزار نظامی آمریکایی در این پایگاه مستقر هستند.
 
مقامات آمریکایی گفته‌اند که که در این حمله موشک، یازده فروند موشک به این پایگاه اصابت کرد و خساراتی به بار آورد؛ موشک هایی که سیستم های پیشرفته آمریکا توانایی رهگیری و انهدام آنها را نداشته است.
 
مقامات آمریکایی مدعی شده اند این حمله تلفاتی درپی نداشته اما در روزهای اخیر منابع نظامی آمریکایی گفته‌اند که تعدادی از نظامیان مستقر در پایگاه از ناراحتی مغزی ناشی از این حمله شکایت داشتند و برای آزمایش به آلمان اعزام شده‌اند.
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در نشست مجمع جهانی اقتصاد به داووس رفته، روز گذشته گفت که "خبر مربوط به عارضه سردرد و مسایل دیگر در میان بعضی از نظامیان مستقر در این پایگاه را شنیده‌ام اما می‌توانم گزارش بدهم که این عوارض جدی نیست."
 
در واکنش به سخنان ترامپ، سناتور «کریس مورفی» عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: «شما برای سردرد به آلمان اعزام نمی‌شوید. وقتی اوضاع شما به‌شدت وخیم باشد به آلمان فرستاده می‌شوید.»

در همین حال، خبرنگار شبکه دولتی صدای‌آمریکا از پنتاگون، برای توجیه دروغ های ترامپ و پنتاگون درباره تلفات پاسخ موشکی ایران گفت: "ممکن است جراحاتی موجب از دست دادن دید و یا مرگ سربازان امریکایی منتهی شود! ترامپ و وزیر دفاع نمی‌دانستند این جراحات در حین حمله اتفاق افتاده است، احتمال دارد سربازان دیگری به مرکز درمانی منتقل شوند!"
کلمات کليدی: امریکا/پنتاگون/فاکس نیوز/اطلاعات روز#