جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳

بیانیه پایانی حزب الله در تجمع عاشورای فاطمی

Share/Save/Bookmark
بیانیه شورای هماهنگی حزب الله (هییت های عاشورای فاطمی) بمناسبت سالروز عاشورای حضرت فاطمه زهرا (س) و حوادث مهم اخیر
کد مطلب: 59193
 
به گزارش اطلاعات روز# بیانیه شورای هماهنگی حزب الله (هییت های عاشورای فاطمی) بمناسبت سالروز عاشورای حضرت فاطمه زهرا (س) و حوادث مهم اخیر به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

عاشورای فاطمی را در حالی برگزار می‌کنیم که عزادار و هیئت دار بزرگ آن حضرت، سردار فاطمی حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش آسمانی شدند. از آنجا که طی دو هفته بعد از شهادت آنان شاهد پدیده های تاریخ‌ساز بودیم توجه همگان را به نکات زیر جلب می نمایم.
1 – ما  عزاداران فاطمی با گرامیداشت یوم‌الله تشییع ده‌ها میلیونی پیکر مطهر شهدای مقاومت  و یوم الله  سیلی محکم موشکی به مراکز تروریستی آمریکا در عین الاسد و اربیل، نماز جمعه انقلابی ۲۷ دیماه به امامت ولی امر مسلمین و حضور میلیونی امت را، نقطه عطف دو یوم الله دانسته و معتقدیم امت مسلمان ایران در این نماز جمعه نشان داد که همچنان صابر و شاکر در مسیر انقلاب اسلامی است و این امت انتقام سخت را، اخراج آمریکا از منطقه می داند.
2 - ما ضمن محکوم کردن موضع ذلیلانه وزیر امور خارجه ، مبنی بر درخواست مذاکره از رئیس‌جمهور تروریست آمریکا آنهم بعد از فرمان ترور حاج قاسم سلیمانی توسط ترامپ و پاسخ تحقیرآمیز او، بیانیه آن وزارتخانه را نه تنها توجیه اقدام سخیف آقای ظریف دانسته، بلکه ادعای این بیانیه تحت عنوان حمایت رهبری از مذاکره با آمریکا را تهمتی آشکار به معظم له می دانیم.
3 - ما عزاداران ، معتقدیم اغتشاشات آبان ۹۸ در ادامه اغتشاشات دی ۹۶ می باشد که با پیش‌بینی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فتنه اصلی در سال ۹۸ است، عقیم و با تدبیر معظم‌له در مدتی کمتر از ۷۲ ساعت در نطفه خفه شد. گرچه فتنه دی ۹۶ و آبان ۹۸ در اتاق‌های فکر آمریکای تروریست واذنابش طراحی و به اجرا در آمد، اما نمی توان از بستر سازی آن توسط نیروهای نفوذی در سیستم اجرایی کشور چشم پوشی کرد. کسانیکه با اتخاذ و همچنین ادامه رویکرد همکاری با کدخدا و هم پیمانانش موجب افزایش بیکاری ،گرانی و تورم افسار گسیخته شدند، ما آنها را شریک در کشته و به شهادت رساندن ده ها  تن و مجروحیت چند صد تن از مردم در اغتشاشات مذکور دانسته ، و از دستگاه قضایی خواستار محاکمه سران و عاملین آن می باشیم.
4 – ما عزاداران فاطمی،  خواستار اخراج سفیر انگلیس بدلیل حضور در اغتشاشات مقابل دانشگاه امیرکبیر بوده و معتقد به کاهش سطح روابط سیاسی با روباه پیر و مکار انگلیس، مطابق قانون مصوب در مجلس هشتم می باشیم.
5 - ما مواضع اخیر رئیس جمهور در زیر سوال بردن سلامت انتخابات و عدم احراز صلاحیت ها، و درخواست برگزاری رفراندوم را از یک سو جنگ روانی دانسته که علاوه بر به خطرانداختن جمهوریت نظام،  نوعی ترور اعتماد ملی و اقدامی در جهت کاهش مشارکت سیاسی محسوب می شود، و از سوی دیگر، این رفتارها  نوعی حاشیه سازی برای فرار از پاسخگویی به مفاسد گسترده ، بویژه در فساد ۱۸ میلیارد دلاری مشهور به دلار جهانگیری و تاراج سکه و مسکوکات کشور میباشد. از این رو ضمن حمایت از عملکرد قانونی شورای نگهبان خواستار برخورد قضایی با طراحان آن مفاسد می‌باشیم.
6 - ما طرح توطئه آمیز ترامپ موسوم به  معامله قرن ، که با خیانت برخی از سران عرب، پرده‌برداری شد و طی آن  قرار است ، شهر قدس و بخش گسترده ای از کرانه باختری به رژیم صهیونیستی   واگذار گردد را،  محکوم کرده و خواستار حمایت همه جانبه ایران اسلامی و دستگاه دیپلماسی از فلسطین و آزادسازی سرزمین‌های اشغالی می باشیم
7 – ما در پایان از ملت ایران اسلامی می خواهیم با مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس یازدهم در ۲ اسفند امسال،  مشت محکمی به دهان استکبار جهانی ترامپ تروریست،  و متحدین  منطقه‌ای آنها  و منافقین خارجی و داخلی بزنند و با انتخاب نمایندگان انقلابی، متعهد و متخصص، ارائه مسیر خدمت رسانی در رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و رشد و پیشرفت ایران اسلامی را فراهم و هموار نمایند.
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته