جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۷

سودان|تظاهرات مردمی در محکومیت دیدار البرهان با نتانیاهو

«آمریکایی‌ها هرگز بر ما حاکم نخواهند شد»
Share/Save/Bookmark
مردم سودان امروز جمعه در مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و محکومیت دیدار اخیر عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت سودان با بنیامین نتانیاهو تظاهرات کردند.
کد مطلب: 59211
 
به گزارش اطلاعات روز# شبکه الجزیره مباشر تظاهرات مردم سودان در مخالفت با  دیدار عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت سودان با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به طور زنده پخش کرد.
 
شهروندان سودانی بر حمایت کامل خود از حقوق مشروع ملت فلسطین و مقاومت آنها تاکید و هرگونه تلاش‌ برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات با ابراز خشم خود از اقدام سازشکارانه البرهان در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی فریاد می‌زدند:« اول اسلام، بعد نان و معیشت، اسلام خط قرمز ما  است، بشنو، بشنو ای برهان، آمریکایی‌ها هرگز بر ما حکومت نخواهند کرد»
نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه 14 بهمن در اوگاندا با رئیس شورای حاکمیتی سودان دیدار و در خصوص برقراری مناسبات  دوجانبه در قبال کمک تل آویو برای حذف نام سودان از فهرست حامیان گروه‌های تروریستی آمریکا به توافق رسیدند. این دیدار با واکنش منفی احزاب و گروه‌های سیاسی سودان روبرو شد و آن را خلاف قانون این کشور و حقوق ملت فلسطین دانستند.