سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:

مجلسی می‌خواهیم که کشور را از توطئه‌ها مصونیت ببخشد

Share/Save/Bookmark
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: می‌بینید تبلیغات آمریکایی‌ها را که چطور می‌خواهند بین نظام و بین مردم فاصله بیندازند؟ هدف فعالیت این است که جوان ایرانی را از نظام اسلامی جدا کنند.
کد مطلب: 59240
 
به گزارش اطلاعات روز# به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، هم‌زمان با سالروز قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶، هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، صبح امروز (سه‌شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
اهم فرمایشات رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:
-من به شما عرض بکنم که انتخابات یک جهاد عمومی است؛ انتخابات مایه‌ی تقویت کشور است؛ انتخابات مایه‌ی آبروی نظام اسلامی است. می‌بینید تبلیغات آمریکایی‌ها را که چطور میخواهند بین نظام اسلامی و بین مردم فاصله بیندازند؟ دائم مشغول کارند، به قول خودشان اتاق فکر تشکیل میدهند، برنامه‌ریزی می‌کنند. هدف فعّالیّت این است که جوان ایرانی را از نظام اسلامی جدا کنند؛ امّا به نتیجه نمی‌رسند.
-می‌بینید در بیست‌ودوّم بهمن چه اتّفاق می‌افتد، در بزرگداشت شهید عزیزمان سلیمانی چه اتّفاق می‌افتد! در انتخابات، همین اتّفاق باید بیفتد؛ یعنی ببینند دشمنان که با وجود اصرار آنها برای اینکه مردم را از نظام جدا کنند، مردم به انتخابات اقبال میکنند که این اقبال، آبروی نظام اسلامی است. چشم دوستان و دشمنان هم دوخته‌ی به اینجا است. دشمنان میخواهند بدانند که حالا بعد از این همه تلاش و تبلیغات و مشکلات اقتصادی‌ای که در کشور وجود دارد و بدعهدی‌ای که غربی‌ها و اروپایی‌ها با ما کردند و فشارهایی که آمریکایی‌ها دارند وارد میکنند بالاخره نتیجه‌اش در مردم چه شده. دوستان ما هم در اطراف دنیا با نگرانی نگاه میکنند تا ببینند چه خواهد شد.
-البتّه هر وقت پیغامی به یک مجموعه‌ای از دوستانمان میدهیم، همیشه بنده میگویم هیچ نگران نباشید، از ملّت ایران نگران نباشید؛ ملّت ایران میداند چه کار دارد میکند، بلد است چه کار بکند و دارد می‌کند کار خودش را.
-انتخابات خنثی‌کننده‌ی بسیاری از نیّتهای شومی است که آمریکایی‌ها در ذهن دارند، و صهیونیست‌ها در دل دارند علیه کشور. این انتخابات بدل‌فنّ مکر و کید دشمنان ایران است؛ یک نمونه‌ای است از همان حضور به‌هنگامی که عرض کردیم خدا به آن برکت میدهد. اینجا هم حضور در پای صندوق انتخابات، به توفیق الهی مایه‌ی برکت خواهد بود. اگر خوب انجام بدهیم کارمان را، ممکن است تأثیرِ تحوّل‌آفرین داشته باشد.
-ما مکرّر عرض کردیم ایران باید قوی بشود؛ اگر قوی بشود، دشمن مأیوس میشود، توطئه‌های دشمن در نطفه خفه می‌شود و به نتیجه نمی‌رسد. یکی از مصادیق قوی‌شدن همین است که یک مجلس قوی داشته باشیم؛ مجلسی که در مقابل توطئه‌های دشمن، با وضع قوانین لازم، با هدایت دولتها به سمت مطلوب، بتواند کشور را مصونیّت ببخشد؛ یک مجلس قوی این جوری است. هرچه حضور مردم در پای صندوق‌ها بیشتر باشد، مجلس قوی‌تر است. البتّه این یک رُکنش است.
-یک نکته هم درباره‌ی یاوه‌گویی‌های اخیر آمریکایی‌ها عرض بکنیم؛ چون اخیراً باز این احمقهای درجه‌ی یک ردیف شدند، به خط شدند و هر کدامشان دائم راجع‌ به ایران و راجع ‌به ملّت ایران و راجع ‌به نظام جمهوری اسلامی و راجع ‌به انتخابات، همین ‌طور یک چیزهایی میگویند.
-بخشی از این حرفهایی که میزنند به خاطر تأثیرگذاری در انتخابات است؛ می‌خواهند در انتخابات به هر نحوی که بتوانند تأثیر بگذارند؛ مردم را مأیوس کنند، ناامید کنند از صندوق رأی.
-بخشی از آن، ناشی از انفعال است؛ بعد از شهادت شهید عزیزمان و این جنایتی که آمریکایی‌ها کردند، آنها منفعل شدند؛ یعنی خود رئیس‌جمهور آمریکا و دوروبری‌هایش به معنای واقعی کلمه منفعل شدند و فهمیدند کار را حساب نشده انجام دادند؛ هم در دنیا به اینها حمله شد، هم در داخل آمریکا. هم نتیجه‌ی عکس داد.
-آمریکایی‌ها می‌خواستند شهید عزیز ما که تأثیرات بسیار عمیقی در منطقه داشت، از بین برود تا بتوانند مسلط بشوند؛ قضیه بعکس شد؛ این راه‌پیمایی عظیم مردم عراق در بغداد، حرکت مردم در سوریه، مسائلی که مربوط به حلب و مانند اینها است و بعضی‌ قضایای دیگری که در منطقه هست، درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی است که آمریکایی‌ها دنبالش بودند.
-آمریکایی‌ها منفعلند؛ این یاوه‌گویی‌هایی که اخیراً می‌کنند یک مقداری ناشی از این انفعال است که میخواهند آن را یک‌جوری جبران کنند.
-این تأثیری که انتخابات می‌گذارد فقط این نیست که در دوره‌ی چهارساله‌ این مجلس تأثیر می‌گذارد، بلکه تأثیرهای بلندمدت می‌گذارد؛ برای خاطر اینکه این نمایندگانی که شما می‌فرستید مجلس، ممکن است یک تصمیم‌هایی بگیرند، قوانینی را تصویب کنند که تا سال‌ها اثرش ادامه داشته باشد.
-بنابراین، تأثیر یک مجلس ــ چه مجلس قوی و خوب، چه مجلس ضعیف ــ تأثیر طولانی‌مدت خواهد بود. خدای نکرده مجلس ضعیفی هم باشد، مجلس خودباخته‌ای هم باشد در مقابل دشمن، آن هم تأثیرات منفی خواهد گذاشت برای بلندمدّت.
-به نظر بنده، با ملاحظه‌ی همه‌ جوانب، امروز حضور در انتخابات و شرکت در رأی دادن یک حکم شرعی و یک وظیفه‌ شرعی است؛ صرفاً یک وظیفه‌ی ملی و انقلابی نیست؛ وظیفه‌ شرعی است؛ در عین حال یک جشن ملی هم هست، در عین حال یک حق مدنی هم هست.
مرجع : مهر نیوز