۲
 
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
یادداشت/رئیس هیئت مدیره موسسه حقوقی کاردانان؛

کرونا و دورکاری!

Share/Save/Bookmark
سال ها از شکل نوین فعالیت های اداری وخدماتی با عنوان"دورکاری" می گذرد.
کد مطلب: 59393
 
به گزارش اطلاعات روز# دکتر پویان غلامی نوشت: شیوه ای نوین از کار که درابتدا مورد تردید قرارگرفت اما به مرور زمان در فعالیت هایی چون آموزش،پژوهش،اطلاع رسانی و سایر خدمات، متداول شد و در کشور ما نیز در برهه ای از زمان برای کارکنان خانم دردوران بارداری وهمچنین کارکنان دارای شرایط بیماری خاص، این مقوله مورد استفاده قرار گرفت.
 
اما درشرایط فعلی که همه سطوح کشور، درگیر موضوع کرونا شده است، بازگشت به این سبک کاری،کاملا معقولانه و اثربخش است چراکه هم خدمات ارایه می شود و هم سطح تماس مردم کاهش یافته و درنتیجه کمک شایانی به توقف روند شیوع بیماری کرونا خواهد بود.

به وضوح در برخی مشاغل، لزوم ارتباط چهره به چهره، احساس نمی شود و به همین دلیل، انجام خدمات مربوطه به صورت دورکاری، خللی در فرآیند کاری ایجاد نخواهدکرد.

برای نمونه خدماتی چون: کلاس های آموزشی، برخی خدمات بانکی،ثبت اسناد واملاک،اخذ مالیات،مشاوره های تخصصی، برخی خدمات در شهرداری هاوبسیاری ازخدمات اداری دیگر در دستگاه ها که نیاز به حضور ومذاکره کارمند وارباب رجوع نمی باشد.

با مجوز سازمان استخدامی و اداری کشور، استان ها و ادارات مجاز شدند که دراین زمینه برنامه ریزی کنند و به همین سبب پیشنهاد می شود کلیه دستگاه ها، لیست جایگاه ها و موقعیت های شغلی که قابل انجام به صورت دورکاری است را به استانداری ها اعلام نمایند تا در ستادهای مسقر در استانداری تصمیم گیری و پس از تامین شرایط تخصصی وفنی، درنهایت ابلاغ گردد.

در استان تهران نیز به عنوان پیش قراول تدابیر مبتکرانه درسطح کشور، با تدبیر به موقع استاندار محترم جناب دکتر بند پی و مجموعه مدیران استانی، انتظار میرود پس از فراهم شدن بسترهای لازم فنی و اینترنتی، به زودی شاهد عملیاتی شدن این طرح جهادی پیرامون مبارزه با شیوع بیماری کرونا و ریشه کن شدن همیشگی آن در سطح ادارات استان تهران شویم .

✍دکتر پویان غلامی سامان؛ استاد دانشگاه و رئیس هیئت مدیره موسسه حقوقی بین المللی
 
Germany
۱۳۹۸-۱۲-۱۴ ۲۰:۲۵:۴۴
با سلام ، نطر تحقیقی و کاربردی بغایت ارزشمند و قابل تامل میباشد.
 
سید عباس حسینی بسیار عالی و اموزنده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۱۲-۱۶ ۰۱:۱۸:۲۰
عالی و بسیار کارشناسی به شرط انکه اجرا و عمل شود