۲
 
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۹
طهرانچی در گفتگو با ایسنا؛

400میلیاردتومان حقوق دانشگاه آزاد از شهریه دانشجویان!

Share/Save/Bookmark
در حال حاضر ۵۸ هزار نفر از پرسنل دانشگاه آزاد ماهیانه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق دریافت می‌کنند
کد مطلب: 59490
 
به گزارش اطلاعات روز# به نقل از ایسنا،دکتر طهرانچی در پاسخ به سوال ایسنا درخصوص منبع درآمد دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: اقتصاد آموزش عالی در دنیا تغییر کرده و در سایر کشورهای دنیا، دانشگاه‌ها به مردم متکی هستند، اما دانشگاه‌های ما به پول نفت متکی شده‌اند و تنها دانشگاه آزاد اقتصاد مبتنی بر شهریه دارد.
وی ادامه داد: سال گذشته که من این دانشگاه را تحویل گرفتم ۸۶ درصد درآمد دانشگاه آزاد به شهریه متکی بوده و ۱۴ درصد وابستگی دانشگاه به سپرده‌های بانکی بود. در این شرایط ما یک الزام داریم و آن این است که باید آموزش عالی از منظر مردم هواخواه داشته باشد، به طوری که اگر مردم حس کنند رشته‌ای در آموزش عالی کاربردی ندارد برای تحصیل در آن هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد اما آموزش عالی دولتی به این موضوعات اهمیتی نمی‌دهد چرا که در مراکز دولتی چه داوطلب وجود نداشته باشد و چه داشته باشد هزینه‌ها را در پایان هر ماه از دولت دریافت می‌کنند.
ماهیانه ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کنیم
به گفته وی، در حال حاضر ۵۸ هزار نفر از پرسنل دانشگاه آزاد ماهیانه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق دریافت می‌کنند ضمن اینکه ما باید به ۴۰ هزار استاد حق­‌التدریسی نیز حقوق پرداخت کنیم. این درحالی است که دانشگاه در سال ۹۱ تعداد یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو داشت و متناسب با این تعداد دانشجو شرایط خود را تنظیم کرده بود اما وقتی در این دانشگاه مسئولیت پذیرفتم، ۵۰۰ هزار نفر از تعداد دانشجویان کم شد.
کلمات کليدی: حقوق/شهریه/طهرانچی/دانشگاه آزاد/اطلاعات روز#
 
هادي. موذن
United Kingdom
۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۰۸:۲۵:۰۰
اين واحدهاي خارج كشور حصوصا امارات فقط اسراف پول است و اساتيد همينجا ميروند درانجا تدريس و لابد حق ماموريت و هتل و وو اضافه ميگيرند و كلي هم هزينه براي دانشجو و البته درامد براي اماراتيها داردو از مفاسد...................................... كه ديگر نميگويم و فعلا كرونا ما را نجات داد
 
حق جویحق گو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۸-۱۳ ۱۶:۵۳:۰۰
در بخش نامه صادره مورخه 23 مهر 99 به شماره 33636/50 براي روساي دانشگاه آزاد افزايش حق مديري تا 300 درصدي و بيشتر مشاهده ميشود. سوال اينست آيا كارمند و هيات علمي چه گناهي كرده است كه حضرات حقوق خودشان را افزايش داده اند؟ مگر نه اين است كه اگر سازماني در حال ضعف اقتصادي است اول حقوق روسا را بايد كم كنند؟ اين جا بر عكس است؟
اي ملت ايران به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه اسلام برسيد.
اي ملت مسلمان به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد
اي ملت بيدار جهان به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد.
اي وجدانهاي بيدار به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد.
اي خداوند مهربان به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد
اي ائمه معصومين به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد