شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰

اسم کرونا را بگذارید "جهانگیر"!

هر کاری دنیا کرد ما هم همان را انجام بدهیم
Share/Save/Bookmark
مربی استقلال : این ویروس جهانگیر شده و همه دنیا را فراگفته است. اصلا باید اسمش را به "جهانگیر" تغییر بدهند. شنیدم قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا هم به تعویق افتاده است.
کد مطلب: 59532
 
به گزارش اطلاعات روز# شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور و عدم کاهش تعداد مبتلایان به این ویروس موجب شد تا وضعیت قرمز ایجاد شده در جامعه باعث شود وزارت ورزش و جوانان تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ همه برنامه های ورزشی را به تعلیق درآورد.
بهزاد غلامپور گفت: از اینکه مسابقات لیگ برتر تا پایان فروردین ماه تعطیل شده است ابراز خوشحالی می کرد. او درباره اینکه سرانجام این لیگ چه می شود نیز حرف زد.
متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:
* به نظرتان لیگ باید تعطیل می شد؟
- وقتی ستاد مبارزه با کرونا گفته اوجگیری این بیماری در هفته اول و دوم فروردین است ما چطور می توانستیم از دوشنبه این هفته استارت تمرینات مان را بزنیم؟ خیلی خوب شد که رقابتها را تعطیل کردند. البته این فقط برای ما نیست.
* منظورتان اروپاست؟
- اصلا این ویروس جهانگیر شده و همه دنیا را فراگفته است. اصلا باید اسمش را به "جهانگیر" تغییر بدهند. شنیدم قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا هم به تعویق افتاده است. وقتی همه دنیا این وضعیت را دارد یعنی اوضاع خیلی وخیم است.
* با این وضعیت و تعداد زیادی از مسابقات این فصل فکر می کنید لیگ تمام بشود؟
- بعید می دانم. با این وضعیت لیگ به موقع تمام شود. شاید لیگ امسال را سال بعد برگزار کنند.
* یعنی یک بار دیگر لیگ نوزدهم را از ابتدا برگزار کنند؟
- من تصمیم گیرنده نیستم ولی این را می توان متوجه شد که با وجود ۱۰ بازی استقلال و ۳ بازی جام حذفی لیگ اگر از اوایل اردیبهشت هم استارت بخورد تا اواخر خرداد طول می کشد. این درست زمانی است که هر سال ما برای لیگ جدید بدنسازی را استارت می زدیم.
* اگر مقرر شود لیگ از ابتدای اردیبهشت استارت بخورد چه مقدار باید بدنسازی کنید؟
- حداقل ۲ تا ۳ هفته زودتر باید به ما بگویند. باید بدن بازیکنان مان را آماده کنیم تا به شرایط مسابقه برسند. وگرنه یک مرتبه بخواهیم بدون تمرین به لیگ برویم کلی مصدوم روی دست تیم ها باقی می مانند.
* راهکاری دارید؟
- فکر می کنم ما هم باید تابع کل دنیا باشیم. ببینیم دنیا در قبال این ویروس چه می کند ما هم همان کار را بکنیم. چون هر تصمیمی در این شرایط و برخلاف دنیا، نوعی تک‌روی محسوب می شود. شاید لازم است همه مسئولان فوتبالی آسیا و منطقه با هم همفکری کنند. البته این هم کار سختی است و باید به برو بچه های سازمان لیگ هم حق داد که شرایط سختی را سپری می کنند. هر هفته بدون بازی و این همه مسابقه! در لیگ برتر، دسته یک و باقی رقابتها.
مرجع : مشرق نیوز