سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
در دانشگاه آزاد چه خبر است؟

برداشت 50 میلیاردی از صندوق وام دانشجویی دانشگاه آزاد/1.5 میلیارد برداشت شده قبلی از صندوق کارکنان چه شد؟+سند

پای بانک ملت به دانشگاه آزاد باز می شود؟
Share/Save/Bookmark
با دستور آقای "م" و اقدام اقای "ف" مقرر میشود 50 میلیارد از صندوق وام دانشجویی وزارت علوم استخراج و به حساب سازمان مرکزی واریز شود که این موضوع از جنبه های مختلف حقوقی و قضایی جای بررسی دارد!
کد مطلب: 59563
 
به گزارش اطلاعات روز#از زمان تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی اکثر امور مالی جاری دانشگاه آزاد با انعقاد قراردادی با بانک ملی صورت میپذیرفت.

اما اخیرا اتفاقات مالی عجیبی در حال رخ دادن است که توجه و دقت نظر دستگاه ها و مراجع امنیتی و نظارتی را بیش از گذشته مطالبه میکند

س. س. سرپرست اداره کل امور مالی دانشگاه آزاد علیرغم اینکه از حجم کار در سازمان مرکزی خبر داشت اما هنوز نیامده بصورت تلویحی درخواست استعفا میدهد که احتمالا نمایل به عدم همکاری نیز خود جای بررسی دارد
منبعد مقرر میشود با دستور معاون مالی و اداری دانشگاه آزاد کلیه امور جاری ریالی دانشگاه از قبیل شهریه ،حقوق ها و امور مالی از طریق بانک ملت صورت پذیرد!

با دستور آقای "م" و اقدام اقای "ف" مقرر میشود 50 میلیارد ریال از صندوق وام دانشجویی وزارت علوم که جهت اعطای تسهیلات دانشجویی اختصاص یافته است استخراج و به حساب سازمان مرکزی واریز شود که این موضوع از جنبه های مختلف حقوقی و قضایی جای بررسی دارد!

حدود چند ماه قبل نیز به استناد نامه افشاگرانه هیئت امنای دانشگاه آزاد بیش از 1.5 میلیارد ریال از صندوق پس انداز کارمندان که صندوقی مستقل است و به دانشگاه مرتبط نیست و صرفا پرسنل حقوق خود را در این صندوق واریز تا در تگناهای معیشتی کارمندان وام کم بهره دریافت کنند، برداشت شده بود که  این مبلغ تا تاریخ انتشار این خبر به حساب کارمندان بازگردانده نشده است.
 
رفتارهای مالی اخیر دانشگاه آزاد در آینده نزدیک در صورت عدم نظارت ممکن است ضربات جبران ناپذیری به بار آورد لذا علیرغم تماس های مکرر هیچ کدام از مسئولین دانشگاه پاسخگو نبودند و انتشار این خبر صرفا برای تولید شفافیت خواهد بود.

تصویر چک منتشرنشه
کلمات کليدی: دانشگاه آزاد/کارمندان/دانشجویان/طهرانچی/اطلاعات روز#