دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
اطلاعات روز#

ستادکل نیروهای مسلح و پزشکان ایرانی به زودی دنیا را متعجب خواهند کرد/قرنطینه خانگی یعنی "تیرباران" کرونا

Share/Save/Bookmark
ويروس كرونا با اقدامات قرارگاه مقابله با کرونا ضعیف و از کشور خارج خواهد شد
کد مطلب: 59574
 
به گزارش اطلاعات روز# به نقل از یکی از فوق تخصصان حوزه پدافند بیولوژیک به دلایل کاملاً علمي كه مجال شرح آن نيست باید گفت:کروناویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند و مراکز تحقیقاتی کشور مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داده است.این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شده‌است. آخرین نوع آن‌ها، کرونای جدید، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد. که متخصصان حوزه پدافند جنگ های بیولوژیکی جمهوری اسلامی با رصد کامل هر نوع تهدید بیولوژیکی آمادگی اولیه برای مقابله با این قبیل نبردها را دارند.

برای مثال آنفولانزای نوع A به مراتب تخریب کننده تر از این نوع ویروس بود به راحتی قابل درمان بود چراکه نکته اساسی در صعف انتقال این ویروس بود اما کووید19 به دلیل شدت انتقال موجب هراس مردم و سختی کار متخصصان شده است

البته با توجه به نرخ جهش، در حالت عادی طول ژنوم و سرعت تکثیر ويروس Coronaviruses حدود یکسال به طول می انجامد كه اين ويروس دستكاري شده به حالت Wild type برگردد کهبا تلاش شبانه روزی مجاهدان و پزشکان ایرانی که این مدت از یک سال به سه تا چهار ماه طول کاهش خواهد یافت و آنقدر ضعيف میشود كه سيستم ايمني بدن در صورت ورود  آنرا حذف كند.

البته آنچه که دولت چین از آمار کاهش مرگ و میرهای خود خبر میدهد به نظر میرسد کاهش در سرعت آن است که ایران به زودی این "ویروس منحوس" را غافلگیر خواهد کرد

با توجه به دوره کمان ویروس و‌چرخش آن از يك ميزبان به ميزبان ديگر و  به دلایل کاملاً علمي اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد اين ويروس با عدم حضور مردم و میزبان و اقدامات علمی (غیرقابل انتشار) از ایران ناپدید خواهد شد .

این ویروس پس از ورود به سلول میزبان ، ذره ویروس بدون پوشش بوده و ژنوم آن وارد سیتوپلاسم سلول می شود .

 ساختار این سبک ویروس دستکاری شده نیز دارای یک ژنوم آران‌ای معمولی است.افرادی که هم‌زمان دارای بیماری دیگری باشند و کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کروناویروس‌ها هستند. معمولاً شدت سرماخوردگی که کروناویروس عامل آن باشد بیشتر است.

کرونا ویروس‌ها که پس از راینو ویروس‌ها بزرگترین عامل ابتلا به سرماخوردگی هستند، بیشتر در زمستان و بهار باعث سرماخوردگی می‌شوند. اگرچه کرونا ویروس‌ها بیشتر در حیوانات دیده می‌شوند، اما هفت نوع از آن‌ها دستگاه تنفسی بدن انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تشخیص اینکه علت بیماری کرونا ویروس دستکاری شده باشد قابل تصور است.

ساختار این ویروس از دو لایه تشکیل شده‌است؛ هسته این ویروس را مواد ژنتیکی و لایه بیرونی آن را تاج‌های پروتئینی تشکیل داده‌اند.

این ویروس در صورت انتقال ممکن است تکامل پیدا کند و موجب بیماری سخت‌تری شود.

گاهی برخی از کروناویروس‌ها به دستگاه تنفسی حمله می‌کنند و گاهی علائم خود را در روده و معده افراد نمایان می‌کنند. علائم ویروس کرونا در ریه، معمولاً در سرماخوردگی‌های معمول و نوعی سرماخوردگی ترشح آور به نام پِنومونیا ظاهر می‌شود که معمولاً در بیشتر افراد با سرماخوردگی ملایمی همراه است. در این دسته چهار کروناویروس کشف شده‌است:

HCoV-229E
HCoV-OC43
HCoV-NL63، کشف شده در سال ۲۰۰۴
HCoV-HKU1، کشف شده در سال ۲۰۰۵ در هنگ کنگ

این چهار نوع کروناویروس، به صورت مرتب در جمعیت انسانی ایجاد بیماری می‌کنند و باعث عفونت سیستم تنفسی در کودکان و بزرگسالان می‌شوند.

اما انواع دیگری از این ویروس هستند که با علائمی شدیدتر همراه می‌شوند؛ مانند سارس، مرس و کووید ۱۹.


لذا ناپديد شدن اين ويروس به دليل گرم شدن هوا نخواهد بود (هرچند گرما ويروس باقيمانده روي سطوح را زودتر از بين ميبرد) بلكه به دلايل شناسایی برخی از عوامل موثر این ويروس توسط پزشکان  کشور و همچنین اشراف نسبی پدافندغیرعامل از تهدیدات است كه تفسير آن طولاني و در اينجا مجال شرح آن نيست.

لذا به نظر ميرسد دستكاري و مهندسي اين ويروس كرونا و رهاسازي آن در جوامع مختلف (سرعت گسترش جهاني ويروس و الگوي پخش آن به خوبي گوياي اين واقعيت است) يك پروژه جهاني با همكاري كشورهاي پيشرفته براي بسياري از مقاصد جهاني، از جمله براي كمك به جلوگيري از گرم شدن بيشتر كره زمين، شوك به اقتصاد جهان براي بازنگري سيستم اقتصاد جهاني، بازآرايي  مديريت كلان جهاني، اهداف فرهنگي و سياسي و.......  بوده است كه بعداً ابعاد آن مشخص خواهد شد.

لازم به ذکر است احتمالا كسانيكه از اواسط فروردين به بعد ويروس كرونا را مي گيرند به دلايل كاملاً علمي مرگ و مير در آنها بسيار نادر است مگر اينكه سيستم ايمني آنها به دلايل شيمي درماني زياد و برخي بيماريهاي ديگر  ضعيف كننده سيستم ايمني به شدت ضعيف شده باشد! بنابراين تا آن زمان موقع لطفاً مواظب خود و خانواده و ساير افراد مرتبط باشيد

 
کلمات کليدی: کرونا/ستادکل/قرنطینه/تیرباران/اطلاعات روز#