يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۲
بپاخیزید؛

اطلاعات روز متن پیش بینی یکسال قبل رهبری از حمله "قریب الوقوع"به سبک ویروس کرونا را منتشر کرد

Share/Save/Bookmark
رهبری با تیزبینی دقیق و رصد تحرکات دشمن به نیروهای علمی و جوانان مومن انقلابی از یک حمله قریب الوقوع گسترده خبر داده بودند.
کد مطلب: 59612
 
به گزارش اطلاعات روز#رهبری با تیزبینی دقیق و رصد تحرکات دشمن به نیروهای علمی و جوانان مومن انقلابی از یک حمله  قریب الوقوع گسترده خبر داده بودند. به همین منظور از واژه "بپاخیزید و جهاد" برای مقابله با "کینه دوزی های علمی دشمن" استفاده میکنند،بپاخیزید در ادبیات نظامی همان حالت "برپا" و اعلام آماده باش است و واژه "جهاد" هم یعنی به جای حالت پدافندی به حالت آفند و پیش دستانه آرایش پیداکنید و تاکید بر کینه دوزی های علمی نیز از یک تهدید بیولوژیک خبر میداد که اگر حرف امام مغفول نمیماند امروز یا شاهد این تلفات نبودیم یا حداقل کمترین هزینه ها را میدادیم.


22 بهمن 1397 حضرت امام خامنه ای خطاب به ملت ایران بیانیه «گام دوم انقلاب» را منتشر کردند که قسمتی از آن اگر عمل میشد یقینا درمان این روزهای ویروس منحوس کرونا بود ایشان دقیقا یکسال قبل با اشاره به این نکته که دشمن در حال تدارک برای دشمنی و کینه توزی علمی علیه کشور است خطاب به جوانان فرمودند:به‌پاخیزید و دشمن بدخواه و کینه‌توز را که از جهاد علمی شما بشدّت بیمناک است ناکام سازید.
 

 علم و پژوهش
۱) علم و پژوهش: دانش،‌ آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور است. روی دیگر دانایی، توانایی است. دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست‌ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در بنیانهای اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب‌مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب کرد، توصیه نمیکنیم، امّا مؤکّداً به نیاز کشور به جوشاندن چشمه‌ی دانش در میان خود اصرار می‌ورزیم. بحمدالله استعداد علم و تحقیق در ملّت ما از متوسّط جهان بالاتر است. اکنون نزدیک به دو دهه است که رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای ناظران جهانی غافلگیرکننده بود -یعنی یازده برابر شتاب رشد متوسّط علم در جهان- به پیش رفته است. دستاوردهای دانش و فنّاوری ما در این مدّت که ما را به رتبه‌ی شانزدهم در میان بیش از دویست کشور جهان رسانید و مایه‌ی شگفتی ناظران جهانی شد و در برخی از رشته‌های حسّاس و نوپدید به رتبه‌های نخستین ارتقاء داد، همه‌وهمه در حالی اتّفاق افتاده که کشور دچار تحریم مالی و تحریم علمی بوده است. ما با وجود شنا در جهت مخالف جریان دشمن‌ساز، به رکوردهای بزرگ دست یافته‌ایم و این نعمت بزرگی است که به‌خاطر آن باید روز و شب خدا را سپاس گفت.

امّا آنچه من میخواهم بگویم این است که این راه طی‌شده، با همه‌ی اهمّیّتش فقط یک آغاز بوده است و نه بیشتر. ما هنوز از قلّه‌های دانش جهان بسیار عقبیم؛ باید به قلّه‌ها دست یابیم. باید از مرزهای کنونی دانش در مهم‌ترین رشته‌ها عبور کنیم. ما از این مرحله هنوز بسیار عقبیم؛ ما از صفر شروع کرده‌ایم. عقب‌ماندگی شرم‌آور علمی در دوران پهلوی‌ها و قاجارها در هنگامی که مسابقه‌ی علمی دنیا تازه شروع شده بود، ضربه‌ی سختی بر ما وارد کرده و ما را از این کاروان شتابان، فرسنگها عقب نگه داشته بود. ما اکنون حرکت را ‌آغاز کرده و با شتاب پیش میرویم ولی این شتاب باید سالها با شدّت بالا ادامه یابد تا آن عقب‌افتادگی جبران شود. اینجانب همواره به دانشگاه‌ها و دانشگاهیان و مراکز پژوهش و پژوهندگان، گرم و قاطع و جدّی دراین‌باره تذکّر و هشدار و فراخوان داده‌ام، ولی اینک مطالبه‌ی عمومی من از شما جوانان آن است که این راه را با احساس مسئولیّت بیشتر و همچون یک جهاد در پیش گیرید. سنگ بنای یک انقلاب علمی در کشور گذاشته شده و این انقلاب، شهیدانی از قبیل شهدای هسته‌ای نیز داده است. به‌پاخیزید و دشمن بدخواه و کینه‌توز را که از جهاد علمی شما بشدّت بیمناک است ناکام سازید.
کلمات کليدی: رهبری/پیش بینی/ویروس/کرونا/کووید19/حمله/جهاد/اطلاعات روز#