يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۳

سازنده ایرانی داروی سرطان کبد مدعی ساخت دارویی برای درمان کرونا شد/وزارت بهداشت جلسات را به یکباره کنسل کرد+سند

Share/Save/Bookmark
دارویی برای کمک و درمان بیماری کووید19 یا همان کرونا اختراع کرده است که علیرغم دستور دفتر رهبری لکن دولت تاکنون توجهی به آن نداشته است
کد مطلب: 59630
 
به گزارش اطلاعات روز#دکتر معصومه محمدپور استادیار علوم تشریحی دانشگاه و از نخبگان کشور با تجربه بیش از شش سال بررسی و مطالعه تخصصی مسیرهامولكولي و سيگنالينگ سرطان مدعی شد با بررسي علائم باليني،شناسايي ساختار ويروس سارس و كرونا،مسير هاي مولكولي نحوه اتصال ويروس، فعال شدن و  عملكرد ويروس و تشابه با برخي مسير هاي مولكولي سرطان كمپلكس درماني طراحي شد كه توانست در مطالعه موردي با رضايت و اگاهي كامل بيمار موفقيت اميز ظاهر شود.

این استادیار دانشگاه به همراه گروه متخصصان همکار خود بیش از این نیز موفق به ساخت و ثبت اختراع داروهایی نظیر:ساخت کپسول گیاهی جهت بیماران آلزایمر، پدگیاهی زگیلهای تناسلی،قرص و کپسول درمان سرطان کبد و....... مدعی است که دارویی برای کمک و درمان بیماری کووید19 یا همان کرونا اختراع کرده است که علیرغم دستور دفتر رهبری لکن دولت تاکنون توجهی به آن نداشته است
 
بسمه تعالي
 وزارت محترم بهداشت، درمان و اموزش پزشكي
جناب اقاي دكتر سعيد نمكي
موضوع: كمپلكس ضد ويروس كُوويد-١٩ جهت بهبودي و درمان بيماران مبتلا به ويروس كرونا ٢

با سلام و عرض ادب

احتراماً اينجانب دكتر معصومه محمدپور استاديار علوم تشريحي(گرايش سلولي-مولكولي) با بيش از شش سال بررسي و مطالعه تخصصي مسيرهاي مولكولي و سيگنالينگ سرطان در كنار ديگر محققان نخبه و مخترع شركت تحقيقاتي رايان، با بررسي علائم باليني،شناسايي ساختار ويروس سارس و كرونا،مسير هاي مولكولي نحوه اتصال ويروس، فعال شدن و  عملكرد ويروس و تشابه با برخي مسير هاي مولكولي سرطان كمپلكس درماني طراحي شد كه توانست در مطالعه موردي با رضايت و اگاهي كامل بيمار موفقيت اميز ظاهر شود.


بلافاصله پس از نتايج مثبت نامه نگاري ها با وزرات بهداشت، انيستيتوپاستور،استانداري و فرمانداري تهران، وزارت دفاع و ديگر نهاد ها (هم كمپلكس درماني و هم اسپري ضد ويروس محيطي ) اغاز شد.


سپس در اولين واكنش وزارت بهداشت با هماهنگي دكتر سيامك كاظمي اصل به شماره تماس ٠٩١٢........٠٦٨ جلسه حضوري با دكتر امير احمد اخوان معاون اجرايي معاونت اموزشي وزارت بهداشت ساعت ٩ صبح مورخ١٢/١٢/٩٨ برگزار شد.تمامي مسير هاي مولكولي و عملكرد ويروس توضيح داده شد جلسه بعد از يك و نيم ساعت تنها نتيجه اي كه داشت:

١-مجوز درمان توسط اقاي دكتر ملك زاده معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت بايد تصميم گيري شود

٢- براي تست اسپري انيستيتو پاستور بررسي كند.

مكاتبات ادامه و در نهايت ساعت ١٢:٣٠ روز دوازدهم  اسفند در جلسه اي  ديگر در خدمت اقاي دكتر اخوندزاده با تكرار تمامي مسير هاي مولكولي و درمان موردي در استان گيلان صحبت و تبادل نظر شد.

در پايان جلسه مقرر شد كه طرح تحقيقاتي نوشته و قبل از تحويل به دفتر معاونت جهت جلوگيري از كپي برداري، در مجله اي سابميت و در سايت اداره مالكيت معنوي ثبت شود.

هر دو مورد خواسته شده انجام و طرح به شمارنامه ١/٧٨٣٤٣در تاريخ ١٩/١٢/٩٨ ساعت ١١:٠٨ با شماره پيگرد١٠١٩١٢٨٩٤٨٥٥ در دبير خانه مركزي وزارت بهداشت ثبت گرديد در همان تاريخ نامه دیگری از نهاد پیگیر کشور به وزير بهداشت ارسال مي گردد كه مجدد با دستور حضرتعالي به اقاي دكتر ملك زاده ارجاع داده مي شود

و در نهايت پروسه يكي مي شود. در طي روز هاي بعد طرح به رئيس محترم گروه علم سنجي و نو اوري( سركار خانم دكتر منيژه علوي) و سپس بعد از تاييد به دبير محترم كميته اخلاق درپژوهش هاي زيست پزشكي ( جناب اقاي دكتر احسان شمسي گوشكي) و در انتها به كارشناس كميته ملي اخلاق در پژوهش هاي زيست پزشكي ( سركار خانم دكتر نيك روان)  ارجاع داده شد .


محل انجام طرح به دليل وجود مكمل و اولين بيمار درمان شده شهرستان لنگرود انتخاب شد.

جلسات پياپي جهت تسريع پروسه روند درمان با شهرداري، فرمانداري،دادگستري، شبكه و مركز بهداشت و رياست بيمارستان اميني شهرستان لنگرود و با مثبت شدن نتيجه درمان همه بيماران ارجاعي از اين نهاد، جلسه با رياست محترم دادگستري كل استان جناب با پیگیری آقای دکتر سالاری از وزارت بهداشت ( آقای دکتر آخوندزاده ) با وجود شماره نامه و پیگیری ها متاسفانه نامبرده وجود طرح در وزارت بهداشت را تکذیب کردند.با تکذیب وزارت بهداشت درآن جلسه مقررشد معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پروپوزال را دریافت و در شرایط بحران سریعا مراتب علمی بررسی و روند کد اخلاق تسریع یابد.

با حضورهمکار اینجانب جناب فرخ نیا یغمایی در وزارت بهداشت مشخص شد که صحبت های آقای دکترآخوندزاده کذب بوده وسه ساعت بعد ازجلسه شورای تامین استان گیلان  فرمول و طرح از وزارت بهداشت به معاونت پژوهشی دانشگاه رسید بالاخره جوابیه طرح ارسالی به وزارت بهداشت طی نامه ای به شماره1185/700 در تاریخ27/12/98 با رونوشت به دانشگاه علوم پزشکی گیلان راس ساعت15:18ارسال شد.

طرح تحقیقاتی در تاریخ28/12/98 به معاونت پژوهشی وریاست دانشگاه ارسال شد،خواسته شد که آقای دکتر پورکاظمی مدیر گروه عفونی دانشگاه به طرح اضافه شودکه از نظر تیم بالامانع اعلام شد اما متاسفانه ایشان بیماران سرپایی را پیشنهاد دادند که قابلیت ارزیابی به دلیل آلودگی محیط های درمانی هر12ساعت وجود نداشت و طرح برای بیماران بستری با مشکلات تنفسی طراحی شده بود که نامبرده مخالفت کردند وایشان از ادامه همکاری انصراف دادند.

مجدد با درخواست دادگستری کل استان جلسه ای مورخ سوم فروردین ساعت ده صبح در سالن اجلاس دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حضور برخی از اعضا کمیته اخلاق ( دکتر سالاری، دکتر نقی پور، دکتر مرتضی رهبر، آقای رامین گنجی زاده ودیگراعضا) برگزار شد وبدون اشاره به بخش علمی طرح، مخالفت خود را فقط سود کلان و آینده شرکت تحقیقاتی بیان کردند که مخالفت شدید نماینده دادگستری را برانگیخت. 


در ادامه آقای دکتررهبربا تهدید واهانت به اینجانب جلسه را با عصبانیت ترک کردند. و درآخربدون هیچ نتیجه مثبتی حتی با صحبت های نماینده دادگستری مبنی بر حق حیات هر انسان آن هم در شرایط بحرانی نتیجه ای حاصل نشد.

تا این لحظه با همه پیگیری ها و درمان بیش از پنجاه نفر بصورت رایگان بدون یک نفر نتیجه منفی،هیچ همکاری از طرف معاونت تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت ودانشگاه علوم پزشکی گیلان صورت نگرفته است. لذا با توجه به شرایط بحران مخصوصا استان گیلان به عنوان یکی ازکانون های درگیری بیماری کووید19 خواستار بررسی هرچه سریعتر این موضوع  واخذ کداخلاق کارآزمایی بالینی دراین استان یا هر استان دیگری می باشم.                                                                                                                                                                                                                                                            
درپایان جناب آقای علی شعبانی راد به عنوان نماینده این مجموعه در استان گیلان با شماره تماس0910.......52و آقای فرخ نیا یغمایی به عنوان نماینده در استان تهران با شماره تماس091......587خدمتتان معرفی می شوند.     
     
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
 
 
 
 
 
کلمات کليدی: کرونا/کووید19/دارو/ویروس/درمان/ایران/اطلاعات روز#