۲
 
پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴
رفع ابهام تشابه اسمی گسترده "مجذوبین" با افراد با "نفوذ"!

"هیئت مرکزی جذب" دانشگاه آزاد اسامی لیست 78 نفره جذب97 را منتشرکند

Share/Save/Bookmark
لذا با توجه به موارد مطروحه بهتر است دانشگاه آزاد در خصوص ابهامات موجود در جذب هیئت علمی در زمان آقای طهرانچی برای تنویر افکار عمومی به شفاف سازی بپردازد،اطلاعات روز# نیز آمادگی لازم برای کمک به این موضوع را خواهد داشت یادمان باشد جریان نفوذ شبیه ترین فرد به افراد موجه است!!
کد مطلب: 59824
 
به گزارش اطلاعات روز# متاسفانه یکی از آفت های جدی در دهه چهارم انقلاب تغییر تاکتیک سرویس های اطلاعاتی دشمن از جمع آوری خبر و یا خرابکاری در سیستم های هم کشور به موضوع جدیدی به نام "نفوذ" تبدیل شده است.

کارکرد نفوذ هرچند ممکن است در مدت زمان کوتاه خروجی محسوسی نداشته باشد اما در بلند مدت میتواند ضربات جبران ناپذیری به سیستم نفوذ شونده وارد کند.

تاکتیک نفوذ به دلیل آنکه بیشتر جنبه "انسانی" و فیزیکی دارد تا جنبه نرم افزاری و تکنولوژی لذا از لحاظ شکلی افرادی برای نفوذ انتخاب میشوند که شبیه ترین وجوح مشترک به سیستم هدف را داشته باشند نکته دوم این است که دشمن معمولا سعی میکند نفوذ را از نقاطی عملیاتی کند که یقینا دارد جز ارکان اصلی کشور هدف است به همین خاطر است که برخی سیستم های اداری کشور بجای استقرار دستگاه حراستی،مستقیما سیستم امنیتی مستقر می شود یا مجموعه ارزشی سپاه پاسداران دارای چندین مرجع و دستگاه برای رصد و کنرل است و یا اینکه فیلترینگ شورای نگهبان به همین منظور همیشه مورد هجمه قرار داشته است چرا که این دستگاه ها در مقابله نفوذ باید اقدام ضد نفوذ انجام دهند و رفتارهای سختگیرانه تری از خود بروز دهند.

البته تجربه نیز نشان داده است که تئوریسین های نفوذ بعضا از چنان تاکتیک های دقیقی برخوردار هستند که با رعایت همه نکات امنیتی و حفاظتی بازهم میبینیم که بسیاری از کشورها اسیر جریان نفوذ شده اند

برای مثال در دستگیری روح الله زم سیستم امنیتی جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران نشان داد که در هر نقطه و با هر سطح از حلقه امنیتی به راحتی می تواند عملیات نفوذ را اتنجام دهد و یا در مقابل نیز وقتی جاسوس جیسون رضائیان طعم آدامس رئیس جمهور یک کشور را میداند این کیس ها بیانگر آن است که "نفوذ" پدیده ای پیچیده ، خطرناک و به شدت تاثیر گذار است، تاجایی که رهبری خطاب به فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطر نفوذ را چنان جدی میدانند که تاکید می کنند:بسیج بشدّت در معرض توطئه‌ی دشمن و نفوذ دشمن است؛ این را فراموش نکنید. همین یک نکته حکیمانه خود ساعت ها تحلیل سیاسی و امنیتی مطلبد چرا که وجه بین المللی و معصوم و خدوم و جهادی بسیج برای دشمن آنقدر با اهمیت است که سعی میکند برای نفوذ در این شجره طیبه برنامه ریزی کند.

از این مقدمه میگذریم و توضیح بیشتر را به روزهای آینده موکول میکنیم.

به چند سطر ذیل توجه کنید:

1-جنابعالی مدیرانی را به کار گرفته اید که برخی حتی سابقه تخفات مالی داشته و محکومیت اخراج از سازمان دیگری را در پرونده داشته اند اتفاقا آنها را به مسئولیت های مالی نیز منصوب نموده اید تا اینکه حراست که کشور طی نامه ای شماره 3637/98/7531 مورخ 23/5/98 اعلام نموده ضمن برکناری انها، در مسئولیت های بعدی نیز منبعد استعلام گرفته شود.

2.جنابعالی علی رغم وجود نیروهای شایسته در دانشگاه کسانی را از دوستان خود از وزارت بهداشت به دانشگاه دعوت کرده اید که با پرداخت حقوق های چندبرابری نسبت به افراد مشابه در دانشگاه (حقوقهای بالاتر از 15 میلیون تومان علاوه بر دریافت حقوق خود از دستگاه قبلی) موجب بدبینی و دلسردی و اعتراض های متعدد در بدنه دانشگاه شده اید.تعیین حقوق برای اینگونه افراد مبتنی بر هیچ ضابطه ای نبوده است.ضمناً حتما میدانید برخی از این افراد در وزارتخانه قبلی نیز پرونده های در بازرسی کل کشور و...  داشته اند.

3.استخدام های بی رویه در زمان مسئولیت شما همگی شائبه غیرقانونی دارند این اقدام نه تنها موجب بیکاری بیشتر کارکنان و افزایش هزینه گشته بلکه با پرداخت حقوق های بسیار بالا موجب گشته نیروهای جدید بسیار بیشتر از نیروهای قدیمی حقوق بگیرند.نگاهی به حقوق کارکنان قدیمی و جدید مرکز حراست گویای همین مسئله است، در شرایط که حقوق کارکنان با تاخیر پرداخت و قسمتی از آنها کاهش می یابد، اینکار منطقی است؟

4.شما در مورد هیچ یک از دوستان خود که وارد دانشگاه کرده اید نه تنها هیچ استعلامی از کمیته انتصابات به عمل نیاورده اید حتی از مراجع تعیین شده که قانونا بایستی در مورد افراد اعلام نظر کنند نیز استعلامی انجام نداده اید.

5.جنابعالی گروهی چگونه در زمان تحت مدیریت جنابعالی در سال 97 به میزان 353- میلیارد تومان کسری اورده است.اطلاعات 5 ماه سال 98 نیز حکایت از کسری و ضرر 1043 میلیارد تومانی دارد. 

را از وزارت بهداشت به دانشگاه آورده اید و موضوع رسیدگی به پروند های بیمه کارکنان را به انها سپرده اید در حالیکه کارکنان دانشگاه که قبلا این مسئولیت را بر عهده داشته انها را بیکار کردیده اید.هزینه های میلیونی به این افراد خود موجب ناراحتی و سوالات بیشماری در دانشگاه شده است.اسناد این موضوع در امور مالی جنابعالی وجود دارد.

6.شما بهتر است پاسخگوی گزارشی باشید که جناب اقای دکتر رهبر از وضعیت مالی دانشگاه در جلسه اخیر هیات امنا ارائه داده اند.دانشگاهی که در سال 95 به میزان 280 میلیارد تومان و در سال 96 به میزان 229 میلیارد تومان اضافه درامد داشته چگونه در زمان تحت مدیریت جنابعالی در سال 97 به میزان 353- میلیارد تومان کسری اورده است.اطلاعات 5 ماه سال 98 نیز حکایت از کسری و ضرر 1043 میلیارد تومانی دارد.چه کسی بایستی پاسخگوی این وضعیت نابسامان باشد.اگر دانشگاه طی ماهها یا سالهای آینده به بن بست رسید، شما پاسخگو خواهید بود؟

7.براساس گزارش جناب آقای دکتر رهبر، متوسط افزایش هزینه در استانها در زمان تصدی جنابعالی بین 7 تا 8 درصد بوده است در حالی همین افزایش در سازمان مرکزی بین 25 تا 30 درصد بوده است هنوز هم گزارشی از جنابعالی دریافت نشده است.چه پاسخی به این نحوه مدیریت دارید؟آیا استخدام های بی رویه و یا پرداخت های نجومی موجب این امر شده یا دلیل دیگری دارد؟

8.شما دوستانتان را به مسئولیت های خارج از کشور منصوب نموده اید که علاوه بر آنکه هزینه های بسیاری برای اقامت ایشان پرداخت می کنید، فردی دلار فروش و دلال ارز را به مشاورت خود برمی گزینید، و طی دو روز در دو نامه رسمی، رسماً خلاف میگوید(پیوست2) بالاخره معلوم نیست خانم الهام کاشانی نکو در سفر به امارات اداری بوده است و یا مرخصی اداری؟ پرداخت های ارزی به ایشان و حضور وی در کنار بازرس های اعزامی با چه مجوزی صورت گرفته اس؟ و هکذا....، فرد دیگری از دوستانتهان در معاونت واحد امارت با حقوق دلاری.


این چند سطر قسمتی از نامه دبیرکل هیئت امنای دانشگاه آزاد خطاب به مدیران دانشگاه آزاد است

ماجرای پذیرش دانشجو با تراز نامناسب در رشته پزشکی دانشگاه آزاد که با عذرخواهی رئیس دانشگاه آزاد روبرو شد را می توان به راحتی یک اشتباه قلمداد کرد؟


با این تفاسیر،پذیرش بدون رعایت ضوابط و بهره مندی از افراد معلوم الحال در بدنه کارمندی و مدیریتی دانشگاه آزاد، دوم پذیرش دانشجو پزشکی بدون کسب نمره لازم به بهانه اشتباه مرکز سنجش و پذیرش چه موضوعی را در ذهن مخاطب تداعی میکند؟ آیا جریان نفوذ برای محیط های علمی نقشه ایی طراحی کرده است؟

آیا نفوذ برنامه ای برای حضور در بدنه هیئت علمی ندارد؟ هیئت علمی که سالانه تعداد قابل توجههی از فرزندان این مرزبوم را در معرض خوراک فکری قرار میدهد؟ آیا یکی از همین اعضای هیئت علمی به بهانه اردوی علمی چندین سال قیل اردوهای مختلط را مدیریت نکرد؟

لذا با توجه به موارد مطروحه بهتر است دانشگاه آزاد در خصوص ابهامات موجود در جذب هیئت علمی در زمان آقای طهرانچی برای تنویر افکار عمومی به شفاف سازی بپردازد،اطلاعات روز# نیز آمادگی لازم برای کمک به این موضوع را خواهد داشت یادمان باشد جریان نفوذ شبیه ترین فرد به افراد موجه است!!
کلمات کليدی: جذب/هیئت علمی/نفوذ/طهرانچی/دانشگاه آزاد/اطلاعات روز#
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۱-۳۱ ۱۵:۵۹:۰۷
دانشگاه را دکتر.... و .... به خاک سیاه نشاندند.هنوز که هنوز است نه تنها بازنشسته های قبلی هستند تعداد زیاری بازنشسته به کار گرفته شده.مسئولین دانشگاه باید از بدنه ی دانشگاه باشند.اینها دلشون به حال دانشگاه آزاد نمیسوزه
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۰۴:۴۴:۴۰
امسال فردی در گروه آموزشی ما بدون نیاز و فقط توسط یکی اعضای هیات علمی گروه که مسئول جذب در سازمان مرکزی بود جذب شد در حالی که به تخصص ایشان هیچ نیازی نبود و برای جذب فرد دیگری هم به طرفه الحیل متوسل شده اند. چرا به چنین تخلفاتی رسیدگی نمی شود و تا چه زمانی برخی جذب ها به این طریق انجام خواهد شد؟