۱۷
 
دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱
خبرفوری/

مشاوررهبرمعظم انقلاب و اکثراعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد "طهرانچی" را به دلیل "مسائل مالی ،اداری و احتمال فروپاشی" بایکوت کردند!

Share/Save/Bookmark
اکثر اعضای هیئت امنا با اعلام بی حاصل بودن تشکیل جلسات بدلیل رفتارهای خودسرانه مدیران دانشگاه آزاد رسما و محترمانه از پذیرش محمد مهدی طهرانچی تا اجرای مصوبات هیئت امنا امتناع کردند.
کد مطلب: 59872
 
به گزارش اطلاعات روز#متاسفانه افزایش انتقادات به شیوه مدیریتی عجیب رئیس فعلی دانشگاه آزاد و عدم پذیرش انتقادات موجی از ناامیدی و نگرانی ها را در سطح بزرگترین دانشگاه جهان اسلام به وجود آورده است.

انتشار نامه کسری بودجه برای پرداخت حقوق اسفند 99، شلیک غیر منتظره ای به قلب اعتماد کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد بود و البته تدریس مجازی غیر موفق نیز اعتماد علمی دانشگاه را به کما برد
 
در همین اثنا بررسی گزارشات متعدد مراجع نظارتی ،عدم اصلاح رفتارهای خارج از محدوده قانون مدیران اجرایی دانشگاه آزاد،بی انضباطی مالی،چند نامه مشکوک و منتشر نشده در حوزه بانکی و خدشه علمی و آموزشی بی سابقه دانشگاه در عرصه داخلی و بین المللی اینبار واکنش جدی اکثر اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد و مشاور رهبر معظم انقلاب را در پی داشت.

اکثر اعضای هیئت امنا با اعلام بی حاصل بودن تشکیل جلسات بدلیل رفتارهای خودسرانه مدیران دانشگاه آزاد رسما و محترمانه از پذیرش محمد مهدی طهرانچی تا اجرای مصوبات هیئت امنا امتناع کردند.

سکوت سنگین برخی تشکل های دانشگاه آزاد و رسانه های مدعی مبارزه با فساد و سینه چاک مردم البته جای تامل و تعجب ندارد ولی در طول تاریخ انقلاب "عباس زریباف" ها گرایی متفاوت از واقعیت را مخابره میکردند که با هوشمندی سپاه پاسداران انقلاب خمینی به بن بست عملیاتی و ائیدئولوژیک رسیدند که مجال توضیح آن در این گزارش نیست.اما داشتن یک اپیزود از فیلم ماجرای نیمروز در ذهن مخاطب میتواند به شناخت ها کمک کند.

ناگفته نماند که این شیوه مدیریتی هیئت امنا  به مذاق خیلی ها خوش نیامد و فشارها برای تغییر طهرانچی هر روز گسترده تر میشود اما بنظر میرسد هیئت امنا در رفتاری هوشمندانه و اسلامی سعی دارد ابتدا با تذکر، در مرحله دوم تنبه و در گام آخر در صورت عدم قانونمداری تغییر را در دستور کار قرار دهد.

در مقابل نیز دو فرضیه در واکنش به این رفتار هیئت امنا وجود دارد یا مدیران دانشگاه آزاد حرکت بر مسیر قانون و برخورد با خاطیان را در دستور کار قرار میدهند یا با رفتارهای ایضایی،یارگیری های نفر به نفر،لابی با افراد صاحب نفوذ ،برخورد با منتقدین و تلاش برای دستیابی به راه یافتگان به مجلس جدید برای بقا تلاش کنند.

که البته تجربه مدیران اسبق نشان داد،معتمدین نظام در بزنگاه های حساس انقلاب، منافع ملت را بر منافع شخصی ترجیح میدهند.

 
کلمات کليدی: طهرانچی/دانشگاه آزاد/بایکوت/هیئت امنا/کرونا/اطلاعات روز#
 
هیات علمی
۱۳۹۹-۰۲-۰۲ ۱۸:۵۹:۵۹
بنظر اینجانب و خیلی از همکاران در کلیه واحدهای دانشگاهی دیگر جایی برای تذکر و تنبه نیست بایستی ایشون و تیمش باید تغییر کنند چرا که اصلاح پذیر اگر بودند با اینهمه تذکر اصلاح میشدند و متنبه!
اما دریغ و اینک وقت نه تنها تغییر که باید محاکمه نیز باشد
 
United States
۱۳۹۹-۰۲-۰۲ ۲۳:۳۲:۱۷
اقا یکی پاسخگو باشه. ما هنوز حقوق فروردین را نگرفتیم. افزایش حقوق متناسب با دولتی ها میخوایم.
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۳ ۱۱:۲۲:۳۴
اول حقوق فروردین رو واریز کنند بعد هر کی میخواد تنبیه کنه یا اخراج کنه یا بازخواست کنه... کارکنان حقوقی در شان خود میخواهند حقوق هیات علمی دانشگاه آزاد در حد کارمند دیپلم خیلی از ادارات دولتی هست
 
محمدیان
Romania
۱۳۹۹-۰۲-۰۳ ۱۶:۴۰:۰۷
دندان خراب رو باید کشید؟ این همه مماشات برای چه؟لطفا هیات امنا راجع به معذوریت از تغییرات را شفاف اعلام کنند.
 
استا د دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۳ ۲۰:۰۷:۵۲
ما چه بیچاره ای هستیم که گرفتار رفتارهای اینها شدیم آقا این دکتر طهرانچی فقط باید تغییر کنه خسته شدیم
 
کارمند واحد ابهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۳ ۲۲:۱۶:۰۵
آقای مشکینی سوم اردیبهشت هم گذشت ما حقوق نگرفتیم!!اگر پورشب و مقیمی و بزرگ مقام هم حقوق نگرفته بودن همین رفتار و داشتی؟
 
حسین
Germany
۱۳۹۹-۰۲-۰۴ ۰۰:۰۵:۳۸
متاسفانه فساد در کل دانشگاه .......... رخنه کرده.
در استان ..... آقای........ از ۱۸ آبان بعنوان ...... فعالیت خود را شروع کرد. در تاریخ ۵ آذر دکتر ر..... رئیس .......... را با حفظ سمت بعنوان مدیرکل .......معارفه کرد. بعد از یک ماه آقای.......... را بعنوان مشاور خود معارفه کرد و به ایشان دفتر و نیروی انسانی داد اما سازمان مجوز مشاور را تایید نکرد. در تعطیلات کرونایی در اسفند ماه آقای ..............برای دور زدن سیستم ابلاغ ......... را بعنوان مدیر کل ........... میزند و از مهر ۱۳۹۸ برای ایشان ماهی ۶۰ ساعت اضافه کار لحاظ می کند و همه اضافه کار شش ماهه و حق سرپرستی و ماموریت همه این مبالغ را در تعطیلات کرونایی اسفند پرداخت میکند. اضافه کار ماهی ۶۰ ساعت از مهر ماه که تا ماه بعدش یعنی آبان کلا کسی دیگر رئیس دانشگاه بود.
نزدیک ۳۰ میلیون بدون حساب کتاب به یک نفر دادند. این فساد نیست؟ این تبعیض نیست؟ تازه مدیرکل ............ آقای دکتر.............. هم ریشش بلند است و هم رئیس.................هم هست و هم دکتری حقوق دارد و هم خود را مومن و انقلابی می داند. خدا رحم کند.
 
ج ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۴ ۱۳:۳۰:۳۵
با این وضع سانسور که نفهمیدیم چی بود کی بود کجا بود
 
شیری قصاب محله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۴ ۰۸:۴۶:۱۵
آقای طهرانچی!در کل استان گیلان یک مدیر دانشگاه آزادی لایق نبود که رفتی از دانشگاه گیلان رییس آوردی؟؟ فردای قیامت باید پاسخگو باشید اونجا دیگه لابی گری های چندگانه کوثر نیست!!!
 
ن.ب
Estonia
۱۳۹۹-۰۲-۰۴ ۱۸:۱۷:۵۹
این پیام شما رو خودتم بخونی متوجه نمیشی. مجبور نیستی کامنت بذاری
 
یا لثارات الحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۶ ۰۰:۵۴:۳۳
خدااایا شکرت که دست این آدم داره رو میشه
 
کارمند
Romania
۱۳۹۹-۰۲-۰۷ ۱۷:۲۸:۵۸
بیایید علوم تحقیقات رو ببینید تا سو مدیریت رو با منتهای درجه لمس کنید
 
Romania
۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۸:۵۱:۲۷
فقط علوم تحقیقات نیست همه واحدها هم از این بدترندفساد این آقایان علنی شده یا این کاره نیستند یا برای چپاول و نابودی آمدند در عجبم از مسولین که چرا دست رو دست گذاشتند وتماشا می کنند یا خیلی بی تفاوتند یا شریک دزد و رفیق قافله اند.دیدن این همه تخلف و حق کشی کافی نیست
 
کارمند
Romania
۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۱۸:۳۶:۳۵
تذکر و تنبیه بی فایده است تحلفات علنی و جیران ناپذیر این تیم باعث شده کارمند و استادان گرامی دانشگاه آزاد خواهان برکناری و محاکمه این تیم هستند. چه کسی می تواند آسیب های این آقایان را جبران کند.چه کسی می تواند جواب دل سوخته ی کسی که از شروع این دانشگاه ژحمت کشیده و از جان مایه گذاشته را بدهد کسی که 30 سال در این مجموعه زحمت کشید تا به اینجا رسید و در اواخر خدمتش تمام مزایایش به بهانه ی نداشتن منابع حذف شد و با حقوقی اندک به باز خریدی و بازنشستگی نایل شد چگونه می توان انگیزه کارمند مخلصی را که با حق سرپرستی اندک با تمام توان برای این مجموعه کار کرد اما در زمان حکومت این آقایان آن پست ها به چند برابرحق سرپرستی و خارج از چارت مصوب به اعضای هیات علمی سپرده شد که یک دهم کارایی در آن سمت را نداشتند را باز کرداند (البته با حترام به همکاران هیات علمی چرا که این قبیل امور ماهیتا کارمندی است و منظور بنده عدم توانایی این بزرگواران نیست و این قصور متوجه مجریان این امر است که از دو حال خارج نیست که یا مدیر نیستند یا از این طریق می خواهند کارمند و استاد را به تقابل بکشانند.)
 
رجب زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۰۹ ۲۰:۰۵:۲۸
آقای طهرانچی برگرد دانشگاه بهشتی
این کت و شلوار خیلی بزرگ بود
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۱۶ ۰۲:۰۸:۱۵
عزلش کنید وگرنه ......... و .............. ق..................د. جنگ زرگری نکنید
 
عبدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۰:۳۲
سلام
آقای طهرانچی مگه آدم در داخل دانشگاه آزاد اسلامی قحطی هست که همش از بیرون و از دولتی ها و وارد دانشگاه میکنی که سر سوزن مدیریت بلد نیستن و از دانشگاه هیچی نمیدونن آخه کسی که مسئول صندوق رفاه بوده یکباره میشه معاونت توسعه کل دانشگاه هنوز حقوق های مارو پرداخت نکردی تو چجور رئیسی هستی که تو فکر پرسنلی که عمرشونو تو دانشگاه گذاشتن نیستی و خیلی راحت اعلام ورشکستگی میکنید با این همه سرمایه لطفا بفرمایید پول واحدها رو کجا بردید همون 1400 میلیارد تومان رو میگم.