دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
پاداش وفاداری برای کاپیتان؛

لیونل مسی در سودای ورود به یک باشگاه جدید! (عکس)

Share/Save/Bookmark
احتمالا لیونل مسی نیز در بین بازیکنان "تک باشگاهی" جای خواهد داشت.
کد مطلب: 59987
 
به گزارش#اطلاعات_روز#در دنیای فوتبال مدرن لغت وفاداری اهمیت کمتری برای بازیکنان پیدا کرده و مسائل مالی عامل اصلی خراب شدن رابطه بین بازیکنان و باشگاه ها و تمایل ستاره ها به جدایی است.
 
اما لیونل مسی حالا و بعد از آنکه در سال 2004 توسط فرانک رایکارد در ترکیب اصلی بارسلونا قرار گرفت، 16 سال است لباس این تیم را بر تن می کند و می تواند نام خود را در بین اعضای باشگاه بازیکنان "تک تیمی" به ثبت برساند.
 
 
 
بی شک به جز دریافت حقوق بالا، وابستگی احساسی و مسائل مالی نیز نقش مهمی در این تصمیم مسی داشته، زیرا بارسا در روزهایی که این بازیکن از نظر فیزیکی شرایط خوب نداشت روی او قمار کرد و لیونل مسی نیز به بارسلونا احساس دین می کند.
 
 
در این روزگار کمتر بازیکن بزرگی علاقمند است برای همیشه در یک تیم بماند، اما مسی در سن 33 سالگی علاوه بر وفاداری، از نظر فنی نیز فوق العاده ظاهر شده و این فصل 25 گل زده و 16 پاس گل نیز به ثبت رسانده است. کارنامه مسی تحسین برانگیز است؛ 718 بازی (636 دیدار به عنوان بازیکن فیکس)، 627 گل، 248 پاس گل، 505 پیروزی، 48 هت تریک، 34 جام ...
 
 
 
قرارداد مسی با بارسلونا در سال 2021 به اتمام می رسد و در سال 2018 نیز بندی به آن اضافه شد که امکان جدایی از بارسا را به ستاره آرژانتینی در تابستان 2020 هم می دهد. در این سالها تنها یک بار و در سال 2014 بود که مسی به علت مشکلات مالیاتی به ستوه آمده و تصمیم به جدایی گرفت، وگرنه او همیشه به لباس بارسلونا وفادار بوده و حتی این فکر به ذهن او نیز خظور نکرده است.
 
هنوز مشخحص نیست لیونل مسی تا چه زمانی برای بارسلونا به میدان خواهد رفت، اما در حالت خوش بینانه او چهار سال دیگر نیز در ترکیب این تیم قرار خواهد گرفت و می تواند رکورد فوق العاده 20 فصل پوشیدن لباس بلوگرانا را به ثبت برساند.
 
البته بعید است لیونل مسی بتواند به طول دوران حضور پائولو مالدینی در میلان برسد. این مدافع 25 فصل را در تیم میلان سپری کرده، 902 بازی انجام داده و 26 جام کسب کرد. پائولو در سن 10 سالگی به باشگاه میلان پیوسته بود و در 41 سالگی نیز بازنشسته شد تا از پدرش چزاره به عنوان بزرگترین افسانه میلان پیشی بگیرد.
 
 
همچنین رسیدن به فرانچسکو توتی نیز غیرممکن خواهد بود. "ایل کاپیتانو" 25 سال برای رم بازی کرد و هرگز از این باشگاه جدا نشد. (منچستریونایتد)، بیلی مک نیل (سلتیک)، خاویر زانتی (اینتر) و .... بازیکنانی بودند که هرگز تیم شان را عوض نکردند و به نظر می رسد این افتخار نصیب لیونل مسی نیز خواهد شد.
 
کلمات کليدی: لیونل مسی/ورزش/فوتبال/اطلاعات روز#