۲
 
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷
چشم شور یا سوءمدیریت؟

یک هفته بعد از تعریف و تمجیدهای سورنا ستاری از مدیریت دانشگاه آزاد سامانه جدید آموزشی(دان) "فشل"شد

ستاری:اتفاقات بزرگی در دانشگاه آزاد به ویژه از آغاز مدیریت جدید رخ داده است
Share/Save/Bookmark
طهرانچی در این گفتگو گفت: با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه «دان» که بر پایه موبایل قابل بهره برداری است، افزود: حدود چند سال روی زیر ساخت این سامانه کار شده و اکنون وارد عرصه شود، این سامانه به زودی پوشش ترم‌های دانشگاهی ما را انجام خواهد داد.
کد مطلب: 60007
 
به گزارش #اطلاعات_روز# رئیس دانشگاه آزاد 31 فروردین 1399 در گفتگوی اینرنتی با شبکه خبر از رو نمایی یک سامانه با قابلیت مدیریت تحت فضای اندروید به نام "دان" خبر داد گه به گزارش این رسانه این سامانه به منظور پوشش خلاهای سامانه قبلی آموزش مجازی طراحی شده است.

طهرانچی در این گفتگو گفت: با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه «دان» که بر پایه موبایل قابل بهره برداری است، افزود: حدود چند سال روی زیر ساخت این سامانه کار شده و اکنون وارد عرصه شود، این سامانه به زودی پوشش ترم‌های دانشگاهی ما را انجام خواهد داد.

رئیس دانشگاه آزاد ضمن بیان این مطلب که این اقدام در بعضی استان‌ها مانند خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان و بوشهر به صورت مستقل انجام شده است، گفت: این سامانه تعداد ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دانشجو را تحت پوشش خود دارد.اما به نقل از زنگ فوری؛ سامانه جدید "دان" که به طور آزمایشی در واحدهای استان تهران دانشگاه آزاد اسلامی به منظور رفع مشکلات سامانه قبلی آموزش مجازی راه اندازی شده است.

در روز اول خود به یک مشکل بزرگی برای برگزاری کلاس ها تبدیل شد. این سامانه امروز با قطعی های مکرر همراه بود.

دانشجویان و اساتید طی تماس های مکرر با زنگ فوری معتقدند سامانه قبلی علی رغم محدودیت امکانات اما از این سیستم به مراتب بهتر بود بعلاوه اینکه طی چند هفته گذشته دانشجویان و  اساتید با آن گرفته بودند


لازم به ذکر است سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، داودهم اردی بهشت در مراسم افتتاح «سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه‌ای» اظهار داشت: اتفاقات بزرگی در دانشگاه آزاد به ویژه از آغاز مدیریت جدید رخ داده است. شاید هماهنگ‌ترین تیمی که در دانشگاه آزاد در حوزه اقتصاد دانش بنیان داشتیم همین تیمی است که اکنون در دانشگاه آزاد حضور دارند.

وی با بیان اینکه اتفاق مبارکی است که دانشگاه آزاد در دوره جدید بر درآمدهای شهریه‌ای تمرکز ندارد و به فکر فروش زمین و ساختمان‌های خود نیست، گفت: جوانان فعال، باانگیزه و نوآور، سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی هستن. این جوانان می‌توانند تولید پتنت و ثروت کنند.


ستاری یادآور شد: نحوه بودجه‌ریزی دانشگاه آزاد می تواند با اتکا به پارک‌های علم و فناوری، سراهای نوآوری، شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها و... انجام شود و این دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کند.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: برای دانشگاهی که شهریه‌محور بوده، سخت است که حدود 700 هزار مترمربع زمین خود را در مرکز شهر تهران به موضوع نوآوری و اقتصاد دانش بنیان اختصاص دهد و فضایی را برای ثروت‌آفرینی و اشتغال‌آفرینی جوانان مهیا کند. این اتفاق در دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده و بنده از دکتر طهرانچی و همکاران ایشان برای این هماهنگی  تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد سراهای نوآوری در دیگر استان‌ها، گفت: مقدمات و امور اجرایی ایجاد سراهای نوآوری در شهرستان‌ها آغاز شده و دانشگاه آزاد  در بسیاری از برنامه‌های کلان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری شریک است. ما معتقدیم دانشگاهی با این حجم دانشجو و امکانات، باید بتواند یک قطب اقتصادی در کشور باشد.

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت‌های اخیر، می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی حوزه فناوری و نوآوری تبدیل شود.
کلمات کليدی: دان/آموزش/دانشگاه آزاد/مجازی/طهرانچی/ستاری/اطلاعات روز#
 
Romania
۱۳۹۹-۰۲-۲۰ ۱۶:۱۴:۱۰
اینها از موقعی که اومدن همه کارهاشون شعاری و نمایشی بوده هیچ اقدام مثبتی نداشتند. درامد های غیر شهریه ای و غیره نه تنها در امدی نداشت بلکه در این راستا کلی هم هزینه شد
 
سعید
Netherlands
۱۳۹۹-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۴:۰۰
آقای ستاری برای خوشایند آقای طهرانچی این حرفا رو نمیزنه.
آقای ستاری گزینه حامیان فعلی آقای طهرانچی برای جانشینی ایشون هستن.
تعداد دفعات حضور آقای ستاری در دانشگاه آزاد و مصاحبه هاشون رو در 6ماه گذشته ببینید خودتون کامل متوجه میشید. به خصوص اظهار نظر آخرشون که دانشگاه ازاد به فکر سرمایه انسانیش باشه و نه املاکش