شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷
رطب خورده، منع رطب کی کند!

واژه های پرتناقض رئیس دانشگاه آزاد در مورد ظلم ستیزی که کاربرد داخلی ندارد/به این متن توجه کنید!

Share/Save/Bookmark
اطلاعات روز# سخنرانی رئیس دانشگاه آزاد را بدون کم و کاست منتشر میکند و برخی از سخنان را پررنگ منتشر مینماید تا مخاطبین محترم خود قضاوت کنند که این ادبیات چه میزان به رفتارهای رئیس دانشگاه آزاد نزدیک است
کد مطلب: 60094
 
به گزارش#اطلاعات_روز# براساس روایتهای معتبر انسان ها باید سخنانی را بر زبان جاری کنند که حدالمقدور و در حد توان خودشان به موارد بیان شده عمل کرده باشند در غیر این صورت بیان سخنانی که به آن عمل نشده یاشد جنبه شعاری و غیرکاربردی دارد و بیشتر خروجی آن بدرد رسانه ها برای پر کردن سوژه های خبری می خورد

اول به این سخنان آقای طهرانچی در 4 بهمن 1395 که از سمت ریاست دانشگاه بهشتی عزل شدند توجه کنید:

 بعدازظهر روز افتتاحیه آقای وزیر علوم لطف کردند بر بنده منت گذاشتند و اعلام کردند می‌خواهیم عزیز دیگری را جای شما قرار دهیم و من گفتم که فردا مراسمی است که در روز قبل آن سخنرانی کرده‌ام و ایشان فرمودند «یک کاریش بکن».

رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی گفت: پس از این مسئله یاد خاطره‌ای افتادم که در سفر به روسیه و در جلسه‌ای با اساتید دانشگاهی متوجه شدم در جلسه دو نفر به عنوان رئیس حضور دارند و مراسم معارفه را اداره می‌کند. رئیس دانشگاهی که مراسم در آن برگزار می‌شد گفت این آقا از نظر انتخابات به عنوان رئیس انتخاب شده و قرار است یک ماه دیگر بر مسند بنشیند.

طهرانچی در همین زمینه گفت: تقریباً روز گذشته صبح اول وقت بنده در مراسم شرکت کردم و به عنوان رئیس حضور داشتم. اما از این موضوع خجالت می‌کشیدم که رئیس معزول دانشگاه حضور دارد و شاید نباید اینجا باشم و این موضوع مرا به فکر فرو  برد که مشکل کجاست و چرا ما به اینجا رسیده‌ایم.

وی  در ادامه سخنان خود گفت: در جلسه حرف پایانی من این بود که این بحث را با اساتید جهان عرب مطرح کنم که جهان عرب باید دست از تعارض با ایران بردارد و به جای استقلال در حل مسائل به یکدیگر کمک کنیم تا مسائل منطقه را بهتر حل کنیم. اما آنها در چنین فضایی به من خواهند گفت شما که رئیس معزول هستی چه سخنی می‌گویید. شما در جامعه خود نیازمند حل اینگونه مشکلات هستید. البته دوستان می‌دانند که نظر وزارت علوم در تعارض با ما نبود ودر استقلال ما بود. ولی با این حال چنین مسائلی می‌توانست مطرح شود.

حتی طهرانچی هم معتقد است تا خودمان عمل کنیم سخنانما بی تاثیر است.


اطلاعات روز# سخنرانی رئیس دانشگاه آزاد را بدون کم و کاست منتشر میکند و برخی از سخنان را پررنگ منتشر مینماید تا مخاطبین محترم خود قضاوت کنند که این ادبیات چه میزان به رفتارهای رئیس دانشگاه آزاد نزدیک است:

 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سازمان ملل متحد، نهادهای مدافع حقوق بشر، حقوقدانان و جامعه دانشگاهی برای دفاع از کرامت و هویت انسانی، اقدامی شایسته به جهت احقاق حق در سرزمین های اشغالی انجام دهند.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبر خاتم(ص) و اهل بیت کرامش که چراغ راه بشریت‌‏اند
روز قدس، بی تردید نمادی بی بدیل از حمایت مردم ستمدیده فلسطین است که با ابتکار هوشمندانه بنیانگذار انقلاب اسلامی، امروز به جنبشی فراگیر و جهانی تبدیل شده که ندای تظلم خواهی فلسطین اشغالی به گوش مدعیان حقوق بشر در اقصی نقاط جهان سر داده می شود.

بیش از شصت سال است که سرزمین فلسطینیان با اقدام خبیثانه و غیرمسئولانه دولت انگلستان به محلی برای تشکیل رژیمی جعلی و فاشیستی تبدیل شده و این رژیم خونخوار به پشتوانه حمایت های بین المللی به ویژه آمریکا در این سالها کوشیده هویت دروغین خود را با سرکوب موجودیت ملت فلسطین در خاورمیانه به منصه ظهور برساند.

به واقع فلسطینیان در شرایط موجود بیش از هر زمان ممکن نیاز به کمک، همدلی و حمایت منطقه ای و جامعه بین المللی، گروه های مردم نهاد حامی حقوق بشر و تمامی آزاد اندیشان به ویژه مسلمانان دارند تا نقشه شوم "معامله قرن" و طرح سرزمین گشایی صهیونیستها که خلاف اصول بنیادین حقوق بین الملل است را برای همیشه برملا کنند و بار دیگر شاهد این باشیم که اصل حاکمیت برابر ملتها و تعیین حق سرنوشت بر خود در عرصه بین المللی اعتبار خود را باز یابد.

بی تردید روز قدس می تواند آغازی برای نهضتی فراگیر در جهان برای احقاق حق همه ستمدیده ها و جنبشی برای کوتاه کردن دست زورگویان از تجاوز و چپاول به خاک و جان مردمان بی دفاع باشد، اما در این سالها برخورد دوگانه و گزینشی با ماهیت و موجودیت رژیم جعلی صهیونیستی به حقیقت تلخی تبدیل شده که عاملان شکل گیری آن، از پذیرش مسئولیت در قبال تمامی جنایت های صورت گرفته در سرزمین های اشغالی شانه خالی می کنند.

روز قدس فرصت مغتنمی است تا سازمان ملل متحد، نهادهای مدافع حقوق بشر،حقوقدانان و جامعه دانشگاهی در سراسر جهان به جهت دفاع از کرامت انسانی و هویت انسانی، اقدامی شایسته به جهت احقاق حق در سرزمین های اشغالی انجام دهند؛ مسلماً دانشگاهیان کشورمان می توانند در کنار سایر جامعه دانشگاهی کشورهای مسلمان از این ابتکار حضرت امام خمینی (ره) برای حمایت از فلسطینیان، افکارعمومی در نقاط مختلف جهان را نسبت به جنایت ها و نقض صلح در این منطقه متوجه سازند و در نهایت موج فراگیری برای مطالبه گری از دولتها به منظور بازپس گیری اراضی اشغال شده در فلسطین آغاز شود.

در سال جاری که متاسفانه عمده کشورهای جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی مواجه شده اند و امکان برپایی راهپیمایی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین وجود ندارد، باید آرمان فلسطین از طریق ایجاد جنبشهای اجتماعی در فضای مجازی و رسانه های جمعی فریاد زده شود.

در پایان ضمن تبریک و قبولی طاعات و عبادات به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، امیدوارم دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی همچون سال های گذشته همبستگی خود با ملت مظلوم فلسطین و آرمان آزادی قدس شریف را از طریق رسانه های گروهی و وسایل ارتباط جمعی به گوش جهانیان برسانند و این پیام جاودانه بماند که روز قدس به نماد جهانی برای مبارزه با صهیونیسم تبدیل شده و تا تحقق وعده فلسطین آزاد ادامه خواهد داشت.

محمدمهدی طهرانچی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی
 
کلمات کليدی: طهرانچی/سخنرانی/قدس/روحانی/دانشگاه آزاد/اطلاعات روز#