چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۶

نامه سرگشاده خانواده معظم شهدای شاخص خطاب به نمایندگان مجلس

Share/Save/Bookmark
افرادی که سه آفت بزرگ انقلاب را که امام راحل و مقام معظم رهبری بارها بدان اشاره و دوری مسئولین از این آفات را موکدا گوشزد نمودند را در کارنامه داشتند.
کد مطلب: 60109
 
به گزارش#اطلاعات_روز# به نقل از کانال خبری زهیر معصومی فرزند شهید ابراهیمعلی معصومی قائم مقام تیپ عمار و از خطشکنان دوران دفاع مقدس؛خانواده های معظم شهدای شاخص با صدور بیانیه ای شاخصه های ریاست مجلس که مورد نظر رهبری باشد را مجدد تاکید کردند در این نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام صلوات به پیشگاه مهدی موعود و رهروان راهشان...

اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی و نقش حضور مردم در صحنه بر همه روشن است و هرچه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد، مردم متعهد و انقلابی کشور عزیزمان ایران، به اهمیت و نقش تعیین کننده تاثیرگذار خود در تمامی صحنه‌های داخلی و خارجی ، آگاه‌تر می‌شوند و راز دوام و بقا انقلاب خود را بهتر در می‌یابند.

حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی را در " راس امور " می‌دانستند و این به معنای اوج اعتقاد ایشان به مردم سالاری دینی بود و اینکه مجلس اداره کننده حقیقی کشور و تعیین‌کننده مسیر دولت و ملت و حتی انقلاب بود.

اما متاسفانه در چندین سال گذشته شاهد بودیم که نمایندگانی بر کرسی های مجلس جلوس کردند که بجای اینکه وکیل الرعایا باشند ، وکیل الدوله شده و جایگاه مجلس شورای اسلامی را از فساد ستیزی به فساد خیزی تنزل بخشیدند و همان نمایندگان جریانی به واقع انحرافی و اشرافی و لیبرال و غرب گرا را بر مسند هیات رئیسه نشاندند.

افرادی که سه آفت بزرگ انقلاب را که امام راحل و مقام معظم رهبری بارها بدان اشاره و دوری مسئولین از این آفات را موکدا گوشزد نمودند را در کارنامه داشتند.

اشرافیگری.غربگرایی. دوری از مستضعفین را.

با این اشاره‌ی کوتاه بر اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی، برکسی پوشیده نیست که مجلس را هیات رئیسه و به ویژه رییس آن اداره می‌نماید و حق آن است که نمایندگان محترم مجلس یازدهم نسبت به انتخاب هیات رییسه و علی الخصوص ریاست آن بادقت و اهتمام کافی و وافی وظیفه و دین قانونی و شرعی خود را به مردم در اولین گام ، ادا نمایند.

ما جمعی از خانواده‌های شهدای معظم به حسب وظیفه برآن شدیم برخی از شاخصه‌های مهمی که برای ریاست مجلس مدّنظر است بیان نموده ، 

شاید کمکی باشد تا ان‌شاءالله یک مجلس با تصمیمات در تراز انقلاب اسلامی تشکیل شود و با قدرت و قوت، امورات کشور را سامان بخشد...

۱- مجلس یازدهم که اولین مجلس در گام دوم انقلاب است باید یک مجلس مقتدر و قوی باشد و این امر می‌طلبد ریاست مجلس ، مدیری توانمند ، و البته فسادستیز و عدالتخواه و با نگاه به توانمندیهای داخلی و مبرا از غربگرایی باشد.

۲- بر اساس تاکیدات مکرر رهبر فرزانه انقلاب امروز کشور ما نیاز جدی به تفکر انقلابی وعمل جهادی دارد، لذا رییس مجلس باید فردی انقلابی و جهادی و پاکدست باشد زیرا مشی و تفکر لیبرالی و تکنوکراتی و اشرافی وضع فرهنگ و اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی کشور  را به قهقرا می‌کشاند.

که شاهدیم اوضاع کنونی کشور حاصل مدیریت لیبرال و غربگرا و تکنوکرات است.

۳- ریاست مجلس باید درد مردم را از نزدیک لمس کرده باشد و ساده زیستی و مردم‌داری را سرلوحه کار خود قرار دهد تا بتواند سمت و سوی قوانین را به رفع مشکلات قشر ضعیف جامعه هدایت کند.

۴- ولایت‌مدار ، باشد نه ولایت گفتار و ولایت پندار.

۵- سابقه حضور در قوه مقننه و آشنا به قانون‌گذاری، با نشاط، کارآمد، صاحب عقل و حکمت، پرهیز از  گروه‌گرایی لازمه‌ی یک  رئیس مجلس انقلابی و مردمی و ولایی ست.

۶- رییس مجلس باید تمام همت خود را مصروف قوه مقننه کند و نگاه به انتخابات ریاست جمهوری قطعا خلل و شکاف و سستی در امور ایجاد می‌کند.

۷- از نمایندگان محترم تقاضامندیم سوابق داوطلبان محترم ریاست مجلس را با نگاهی دقیق و موشکافانه بررسی نمایند تا معلوم شود کدام‌یک عملش به ادعایش نزدیک‌تر و کارنامه کدامشان مردم پسنداست...؟

به یقین فردی که در گذشته به دنبال احقاق حقوق مردم همانند فرهنگیان، ایثارگران، بازنشستگان و.

بوده‌است برای اداره مجلس و پیگیری مطالبات به حق مردم شایسته‌تر به نظر می‌رسد.
ما دلسوختگان عرصه انقلاب از تمامی منتخبین مردم خواستاریم با نظارت دقیق و بدون لابیگری و اغماض با هرگونه فساد در سطوح مختلف قوای سه گانه به جد برخورد کرده و این لازمه اش پاکی دستی و پاک زیستی خود وکلای مردم است...

در پایان از خداوند متعال عاجزانه خواهانیم در همه حال نظر لطف خود را شامل مردم شریف ایران اسلامی نماید و در این برهه‌ مهم نیز یاریگر ما باشد و ما نیز برعهدی که با شهدای خود برای یاری نایب امام زمان خویش بسته ایم تا آخرین نفس ایستاده ایم تا پرچم این انقلاب عظیم را توسط ولی مان امام خامنه ای به دست صاحب اصلیش مهدی فاطمه عج برسانیم...
ان شاءالله...

والسلام علی من التبع الهدی...

جمعی از خانواده‌های شهدا
کلمات کليدی: شهدا/مجلس/شاخص/نامه/امام/اطلاعات روز#