۱
 
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲
اشتباه مدعیان را به پای انقلاب ننویسید!

مدیر حقوقی،حراست،گزینش و بازرسی دانشگاه آزاد از بیت المال ارتزاق میکنند که طهرانچی در امان باشد یا حقوق مردم تضییع نشود؟

Share/Save/Bookmark
انتصابات، حراست، بازرسی و گزینش ازجمله مواردی هست که بزوودی به آنها پرداخته خواهدشد
کد مطلب: 60199
 
به گزارش #اطلاعات_روز#بسیاری از دستگاه ها برای در امان ماندن از مفسده علاوه بر نظارت های برون سازمانی نظارت های درون سازمانی هم برای خود تعریف میکنند تا از گزند مفساد مختلف در امان باشند.

برخی از دستگاه های نظارتی همچون حراست ها نیز چهره ای دو وجهی دارند یعنی هم در گروه برون سازمانی ها و هم در گروه درون سازمانی ها قرار میگیرند که متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل نفوذ مالی و اداری رئیس هر دستگاه این نهاد شبه امنیتی نیز جنبه درون سازمانی پیدا کرده است.

دستگاه های برون سازمانی به دلیل استقلال همچون سازمان بازرسی کل کشور و یا دیوان محاسبات و یا ادارات کل اطلاعات سپاه و وزارت که نقش متناظر در بیرون مجموعه را عهده دار هستند تا حدود زیادی توانسته اند از مفسده همرنگ شدن با سیستم در امان باشند اما متاسفانه دستگاه های نظاتی درون سازمانی مثل گزینش ها، برخی حراست ها، انتصابات ،بازرسی ها و حتی دفاتر حقوقی به دلیل آنکه معاش و تامین خود را مستقیم در گرو اعمال نظر روسای مجموعه میبینند کم و بیش کارایی خود را نتنها از دست دادند بلکه در برخی مواقع به محلل مفاسد اقتصادی یک مدیر کمک شایانی میکنند و یا به وضوح افراد و مجموعه هایی را که مزاحم عملکرد خود میبینند از سیستم با تولید پرونده های بدون پشتوانه حذف به تعبیری پرونده سازی میکنند.

نمونه بارز آن محاکمه مسئولین حراست دو کمپانی بزرگ خودروسازی کشور توسط قوه قضائیه بود که خدا میداند این دو حراست در پیشبرد اهداف مدیران سازمان متبوع خود چه تعداد آدم را از گردونه مدیریتی بدون رعایت انصاف حذف کرده اند.

دانشگاه آزاد نیز به عنوان بزرگترین مجموعه آموزشی-بیزینسی کشور نیز مجبور است برای کنترل و رصد رفتارهای مفسده آمیز از دو دستگاه نظارتی درون سازمانی و برون سازمانی به بهترین شکل ممکن استفاده کند.اطلاعات روز#قصد دارد در چند گزارش با همکاری مجموعه های مذکور به میزان رضایتمندی و تاثیر این سیستم ها در مبارزه با فساد به شفاف سازی کمک کند.

انتصابات،حراست، بازرسی،اداره کل حقوقی و گزینش ازجمله مواردی هست که بزودی به آنها پرداخته خواهدشد و البته باید این نکته مدنظر باشد که با دستمال آلوده نمیشود به شفافیت شیشه ها کمک کرد و البته نگارنده معتقد است در برخی موارد همین دستگاه ها نظارتی در صورت آلوده شدن برخلاف انتظار به معکوس خود تبدیل خواهند شد

اما یکی از دستگاه های درون سازمانی معاونت،مرکز،اداره کل، و اداره ها حقوقی هستند که نقش مستقیمی در احقاق حق و مبارزه با فساد را دارند.

وظیفه مراکز حقوقی عضویت در شوراهای مختلف و گرفتن حقوق از چند منبع نیست، کار حقوقی ها صرفا به اجرا گذاشتن چک شهریه دانشجویان و بدهکاران نیست، کار حقوقی ها شکایت رگباری از منتقدین به عملکرد مدیریت آشفته دانشگاه آزاد نیست بلکه اگر مسئولان حقوقی بخواهند به وظایف خود عمل کنند باید بررسی کنند که چرا سال گذشته حقوق ها برخلاف وعده ها افزایش پیدا نکرد، چرا دانشگاه آزاد با کسری نقدینگی مواجه شده است، باید بررسی کند ماجرای حقوق ها نجومی چه بوده است؟چرا افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان علیرغم دستور هیئت امنا اعمال نمیشود؟

باید بررسی کند علت خرید کاغذ در آستانه انتخابات مجلس به چه علت بوده است؟باید بررسی کند کدام پیمانکاران از پرداخت بدهی خود استنکاف میورزند؟

باید در کمیسیون معاملات و فروش زمین ها تلو اعمال نظر کند،

باید بگوید ماجرای جذب هیئت علمی سال 1397 چگونه بوده است؟

باید از تغییر رشته برخی شازده ها برای مردم شفاف سازی کند و برای حقوق عامه مردم تلاش کند.

باید از خریدهای بیمارستان فرهیختگان گزارش تهیه و به مراجع مختلف اعلام نماید.

باید از صندوق بازنشستگی و بودجه خالی احقاق حق کند.

باید بگوید چرا مدیرانی را به کار گرفته ایند که برخی حتی سابقه تخفات مالی داشته و محکومیت اخراج از سازمان دیگری را در پرونده داشته اند اتفاقا آنها را به مسئولیت های مالی نیز منصوب نموده اید؟

،باید بگوید 
استخدام های بی رویه همگی شائبه غیرقانونی دارند این اقدام نه تنها موجب بیکاری بیشتر کارکنان و افزایش هزینه گشته بلکه با پرداخت حقوق های بسیار بالا موجب گشته نیروهای جدید بسیار بیشتر از نیروهای قدیمی حقوق بگیرند.نگاهی به حقوق کارکنان قدیمی و جدید مرکز حراست گویای همین مسئله است، در شرایط که حقوق کارکنان با تاخیر پرداخت و قسمتی از آنها کاهش می یابد، اینکار منطقی است؟ و بسیار،بسیار حقوق تضییع شده دیکز که تا امروز گزارشی از آنها ندیده ایم

آقایان حقوقی شرکت در جلسات و گرفتن حق الجلسه که البته با ملغی شدن برخی از احکام به لطف الهی  عادلانه شد خارج از انصاف و عدالت است
 سوار شدن بر موج دانشگاهی که به سمت ناکجا آباد و فروپاشی میرود دستاورد تحجر و سوئ مدیریت هاست که در آینده دقیق تر به آن خواهیم پرداخت.
منتظرگزارشات ما باشید ، بزودی اسنادی که در صدد ایجاد شبه برای مردم رمزگشایی خواهد شد تا بدانند افشاگری علیه فائزه هاشمی میشود انتشار اسناد محرمانه نظام؟

 
کلمات کليدی: نفوذ/دانشگاه آزاد/حراست/گزینش/بازرسی/اطلاعات روز#
 
حسین زمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۴-۰۱ ۰۸:۲۰:۱۹
فشار بی امان بر عهده کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی ناشی از همین نگاه رانتیر و سوء مدیریت ها در سطوح گسترده است، هر چند سازمان ها در کوتاه مدت دچار فروپاشی نمی شوند اما دور از انتظار نیست با این موج نارضایتی موجود در دانشگاه این اتفاق برای دانشگاه آزاد از هر قیدی رخ دهد.