جمعه ۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۹

بحران کرونا در آمریکا؛ شمار مبتلایان به ۲۰ میلیون نفر رسید!

Share/Save/Bookmark
مقام‌های بهداشتی در آمریکا می‌گویند ممکن است شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ۱۰ برابر آمار رسمی قبلی باشد.
کد مطلب: 60210
 
به گزارش #اطلاعات_روز# مقام‌های بهداشتی در آمریکا می‌گویند ممکن است شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ۱۰ برابر آمار رسمی قبلی باشد.
 
مرکز مهار بیماری‌های عفونی در آمریکا اعلام کرده است که مطابق برآوردهای جدیدش احتمالا تا به حال بیش از ۲۰ میلیون نفر در آمریکا ویروس کرونا گرفته‌اند.
 
تاکنون نزدیک به دو و نیم میلیون نفر در آمریکا مبتلا به کرونا تشخیص داده شده‌اند و مرگ بیش از ۱۲4 هزار نفر مرتبط با کووید-۱۹ اعلام شده است.
 
دکتر رابرت ردفیلد، مدیر مرکز بیماری‌های عفونی آمریکا، به خبرنگاران گفت تفاوت میان شمار واقعی مبتلایان با آمار رسمی به این برمی‌گردد که آزمایش‌ها از مبتلایان با علایم بیماری گرفته می‌شود و ناقلان بدون علامت ویروس آزمایش نمی‌شوند.
 
شمار مبتلایان روزانه در بیشتر ایالت‌های آمریکا رو به افزایش است و در چند ایالت تعداد مبتلایان جدید به سطحی بی‌سابقه برای این ایالت‌ها رسیده‌ است.
 
ایالت تگزاس به دلیل افزایش شدید شمار مبتلایان برنامه‌اش برای بازگشایی کسب‌وکارها را متوقف کرد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهاشنبه در خبری با عنوان "آمار ابتلا به کرونا در آمریکا به بالاترین حد در دو ماه اخیر رسید" نوشت: روز سه شنبه ۳۴ هزار و ۷۰۰ مورد تازه کرونا در آمریکا گزارش شد که سومین آمار بزرگ روزانه از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ در این کشور است.
 
روز پنجشنبه نیز نزدیک ۶ هزار نفر دیگر به مبتلایان کرونا در تگزاس اضافه شد و نزدیک به دو هفته است که تعداد کسانی که به بستری شدن نیاز دارند در سطحی بی‌سابقه رو به افزایش است.
 
کلمات کليدی: کرونا/امریکا/اطلاعات روز#