۱
 
سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۹
بعد از ابوذر ترکمان؛

محمد تقی موید گزینه احتمالی ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خواهد بود

Share/Save/Bookmark
موید بعد از ابوذر ترکمان گزینه اول سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خواهد بود افزایش ارتباطات فرهنگی محور مقاومت و با کشورهای حوزه غرب آسیا از برنامه های اساسی وی خواهد بود
کد مطلب: 60297
 
اطلاعات روز#محمدتقی مؤید در دولت سوم به جمع دولتمردان ایرانی پیوست و در در سال ۱۳۶۳ عهده‌دار سرپرستی <a data-cke-saved-href="https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA_%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4_%D9%88_%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4" href="https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA_%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4_%D9%88_%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4" style="text-decoration-line: none; color: rgb(11, 0, 128); background: none rgb(255, 255, 255); font-family: " .arabic="" ui="" text",="" tahoma,="" "iranian="" sans",="" "noto="" sans="" arabic",="" "dejavu="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;"="" title="وزارت آموزش و پرورش">وزارت آموزش و پرورش بود. مؤید سال‌ها در وزارت آموزش پروش به عنوان مدیرکل، معاون و عضو شورای نهضت سواد آموزی فعالیت داشت. موید در سال ۱۳۶۶ به وزارت خارجه نقل مکان کرد تا اولین مسئولیت دیپلماتیک‌اش را انجام دهد وی در این مدت به عنوان سفیر ایران در هلند فعالیت داشت.در دولت اول هاشمی دوباره به وزارت آموزش پرورش برگشت و عهده‌دار معاون اداری و مالی وزیر و قائم مقام نهضت سواد آموزی بود. با آغاز دولت دوم مرحوم هاشمی رفسنجانی با سمت مشاور وزیر به وزارت امور خارجه برگشت. وی سابقه سفارت  ایران در یونان و مدیرکل امور اداری وزارت امور خارجه فعالیت داشته است. در دولت احمدی نژاد نیزبه عنوان سفیر ایران در تونس و مدیرکل اموال وزارت امور خارجه فعالیت کرد.

به گزارش خبرنگار اطلاعات روز# موید بعد از ابوذر ترکمان گزینه اول سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خواهد بود


سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  در سال ۱۳۷۴ ایجاد شد و مسئولیت آن در زمینه فعالیت‌های فرهنگی خارج از کشور است. فکر تشکیل این سازمان با طرح ادغام بخش‌های فرهنگی و تبلیغی نهادها و موسسات دولتی و عمومی فعال در خارج از کشور ایجاد شد و پس از تصویب اساسنامه آن و سپس تصوی بامام خامنه‌ای فعالیت خود را آغاز کرد.

این سازمان زیر نظر یک شورای عالی متشکل از شخصیت‌های مهم فرهنگی،کشور و لشگری و رئیس رسانه ملی فعالیت میکند


در حال حاضر ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس این سازمان است. او در تاریخ ۱۳۹۲/۸/۱ به عنوان پنجمین رئیس سازمان از ابتدای تأسیس آن، جانشین محمدباقر خرمشاد گردید.

منابع موثق موید را گزینه بعد از ترکمان معرفی کرده اند
کلمات کليدی: محمد تقی موید/سازمان فرهنگ/ارتباطات/اطلاعات روز#
 
رویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۵-۰۳ ۲۰:۱۰:۰۵
جالبه، یکی خطا کرده(طهرانچی) یکی از رو دینداری اطلاع داده(موید) بعد اونیکه گزارش داده برکنار میشه و اونی که تخلف کرده داره برای رئیس جمهوری میزنه،عجیب نیست؟؟