سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴
واکنش‌ها به مکانیزم اصولگرایان در ۱۴۰۰

جبهه پیروان: شورای ائتلاف برای ریاست‌جمهوری جواب نمی‌دهد/محمدتقی رهبر:نمی‌توان به زور تبلیغات یک نفر را رئیس‌جمهور کرد

Share/Save/Bookmark
خبرها از تداوم فعالیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 حکایت می کند، اتفاقی که زیاد با مذاق اصولگرایان سنتی سازوکار نیست و آنها ترجیح می دهند فعلا به روی خود نیاورند که چه اتفافاتی در این اردوگاه در جریان است.
کد مطلب: 60406
 
به گزارش #اطلاعات_روز#کمال‌الدین سجادی درباره قطعی شدن ادامه فعالیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 به نامه نیوز گفت: ساختار مکانیزم قبلی برای انتخاب 290 نماینده مجلس شورای اسلامی بود، قطعا سازوکار انتخابات ریاست جمهوری فرق می کند چون قرار است یک نفر انتخاب شود.

 
وی با بیان اینکه ایده آل اصولگرایی رسیدن به یک نامزد است، افزود: قطعا باید مکانیزمی متناسب با انتخابات ریاست جمهوری تعریف شود چون خیلی فاکتورها همچون ساختار و نحوه جمع آوری آرا برای نامزد مطلوب نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی فرق می کند.
سخنگوی جبهه پیروان خط امام  رهبری اظهار کرد: ما اعتقاد داریم نخست افراد باید کاندیداتوری خود را اعلام کنند، بعد که شورای نگهبان نظر داد، افرادی که می مانند روی کارآمدی و کارنامه عملکردی شان کار خواهیم کرد، در نهایت تصمیم می گیریم که از چه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید ساختار جدیدی برای انتخابات ریاست جمهوری تعریف شود، ادامه داد: ماهیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب جدا از انتخابات ریاست جمهوری است بنابراین می طلبد اصولگرایان اعم از جبهه پیروان و سایر مجموعه ها سازوکار جدیدی را برای انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.

سجادی در پاسخ به این سئوال که اگر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بخواهد برای ریاست جمهوری نیز فعال شود، جبهه پیروان خط امام و رهبری راه خودش را خواهد رفت؟ گفت: تا الان چیزی نشنیدیم آن سازوکار چه نوع دخالتی در انتخابات 1400 دارد ولی جبهه پیروان هنوز وارد مباحث انتخابات ریاست جمهوری نشده تا تصمیم بگیرد از چه نوع سازوکاری تبعیت و حمایت می کند. ما.
این فعال سیاسی اصولگرا درباره طرفدار وحدت اصولگرایان هستیم، درباره ریاست جمهوری هم معتقدیم یک کاندیدا باید باشد، درباره احتمال کاندیداتوری یک عضو جامعه روحانیت در انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: درباره شخص خاص ما نظری نداریم. جامعه روحانیت به عنوان یکی از گروه های مرجع جبهه پیروان خط امام و رهبری از شأن جایگاه خاصی برخوردار است. حتما نظرات جامعه روحانیت برای ما ارزش و اعتبار خاصی دارد.

از فعالیت‌های پشت پرده خبر ندارم
حجت الاسلام محمدتقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز درباره مکانیزم نهایی شده اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 به نامه نیوز گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین ایام عزاداری های محرم در جلسات حضور نداشتم بنابراین از فعالیت های پشت پرده خبر ندارم اما در کل معتقدم نمی توانیم به زور تبلیغات یک نفر را رئیس‌جمهور کنیم، اگر سلایق اصولگرایی روی حمایت از نامزدی با تجربه، کاردان و مقبول و محبوب بین آحاد جامعه وحدت و انسجام داشته باشند می توانند موفق شوند.
کلمات کليدی: ائتلاف/اصولگرا/اطلاعات روز#