شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۴
دانش بند یک نرم افزار؛

راه اندازی نرم افزار آموزشیار یا پروژه های هسته ای،کدام سختر است؟

Share/Save/Bookmark
اما از مقدمه بپردازیم و به اصل یادداشت که موضوع آن سردرگمی کشور در انتصابات است بپردازیم
کد مطلب: 60429
 
به گزارش#اطلاعات_روز#حدود 50 روز است که سیستم آموزشیار دانشگاه آزاد منجر به سردرگمی دانشجویان،اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد شده است اینکه سیستم قبل چه ایرادی داشت و برای چه تغییر کرد یا اینکه این سیستم جدید توسط چه شرکتی و با چه باگ های طراحی شده است اصلا محل بحث این وجیزه نیست،یقینا سیستم های نظارتی و حراست دانشگاه آزاد که وظیفه اصلی آنها پیشگیری از تهدیدات احتمالی به جای نامه نگاری علیه منتقدین است در این خصوص اتخاذ تدبیر خواهمد کرد و یقینا اگر این موج از نارضایتی در شرایط فعلی کشور فراگیر شود "حراست"دانشگاه آزاد از جمله دستگاه هایی است که باید پاسخگوی آن باشد.

به نظر میرسد آنچه که بارها آقای طهرانچی به نقل از رهبر معظم انقلاب در خصوص حفظ کیان دانشگاه آزاد نقل کرده اند همان است که پیر در خشت خام میبیند.

اما از مقدمه بپردازیم و به اصل یادداشت که موضوع آن سردرگمی کشور در انتصابات است بپردازیم

مقرون به چهل سال است که از پیروزی غروز آفرین انقلاب اسلامی حضرت روح الله میگذرد و کشور در بسیاری از موارد توانسته است از بحران های و جنگ های سخت و نرم عبور کند و البته تجربه نشان داده است هر کجا کشور به "جوانان مومن و انقلابی" اعتماد کرده دشمن در همان نقطه از رسیدن به اهداف خود پشیمان و یا دچار ضربه سهمگین شده است.

نمونه بارز آن اداره جمگ تحمیلی توسط جوانان مومن وانقلابی بود که بنا به گزارش سازمان ملل 17 کشور ابرقدرت و غیر قدرتمند از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی به رژیم بعث کمک میکردند و یا اینکخ در حوزه مقاومت اسلامی در منطقه محورهایی که توسط جوانان مومن انقلابی فرماندهی میشود همیشه با پیروزی مواجه میشوند حالا این پیروزی یا فتح منطقه ای روی زمین است یا فتح سهمیه ایی از بهشت.

دانشگاه آزاد اسلامی که با تبرک حضرت روح الله رحمه علیه به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در دنیا معروف بود امروز با خطر ارتقاء سطح علمی و خدشه دار شدن کیان خود مواجه است چرا که در انتخاب رئیس شاخصه های مورد نیاز مدیریت دانشگاه آزاد جای خود را به جاذبه های فردی و جناحی داده شد.

طهرانچی که در خاطرات انتخاب خود میگوید با ذکر یک صلوات رئیس دانشگاه آزاد شده است هرچند هم اگر انسانی علمی، با تجربه و دانشمند باشد لزوما نباید یک مدیر خوب و موفق برای بزرگترین دانشگاه حضور جهان باشد.

یکی از نقدهای اساسی به نحوه مدیریت در کشور هم همین است که لزوما فکر میکنیم انسان های خوب و یا دارای القاب بزرگ مثل اندیشمند، دانشمند،حاجی و غیره میتواند مدیری موفق باشد!

به نظر میرسد ویروس منحوس کرونا قبل از آنکه یک بیماری باشد یک دست پنهان برای شناسایی مدیران موفق و غیر موفق بوده است و یا اینکه شبیه یک سیستم هشدار دهنده عمل کرده است.

کرونا اثبات کرد اگر دانشمند هسته ای، داماد فلان آقا، فرزند فلان مسئول، پسرخاله فلان مدیر، دوست صمیمی فلان مسئول از ارتفاعات کشور، همسر فلان مدیرکل و یا ازجمله افرادی باشی که به اطلاعات خام دسترسی دارند و برای ابقا مدیر ارشد خود به شدت تلاش میکنند، لزوما نمیتوانی مدیر خوبی باشی و ممکن است بزرگترین دستاورد یک انقلاب را تا لبه پرتگاه ببرید آنچه به قول حضرت روح الله برای مدیریت نیاز است تخصص و تعهد همزمان با هم است.

تخصص لزوما داشتن آگاهی در یک حوزه فنی نیست بلکه حتی اداره یک مسجد و هسئت تخصصی مجزا از اداره یک مدرسه و آموزشگاه دارد مثلا لزوما فلام واعظ مشهور نمیتواند معاون فرهنگی موفق یا فلان دانشمند! یک مدیراجرائی زبده باشد.

پس پیشنهاد میشود قبل از آنکهمجدد نامه نگاری ها غلیه اطلاعات روز و مسئولانش به نهادهای مختلف با اتهاماتی همچون افراد معلوم الحال، باج گیر و غیره آغاز شود فکری به حال سیستم آموزشیار کنید که در آینده نزدیک مفصلا به طراحی،باگ ها، تهدیدات آن پرداخته خواهد شد و با ز هم یادمان باشد به فتوای حضرت روح الله محی الدین زمان اگر احساس کنیم توانایی اداره مسئولیت واگذار شده را نداریم ماندن در آن جایگاه مشکل شرعی دارد!
کلمات کليدی: دانشگاه آزاد/نرم افزار/آموزشیار/اطلاعات روز#