۲
 
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۵
ریش های رنگی و مدیریت مانیتوری از عهده دیپلمات ها بر می آید

آقای روحانی به قالیباف خرده نگیرید پاسدارها پروتکل های شما را بلد نیستند/یا لباسشان خاکیست یا خونی!

Share/Save/Bookmark
رعایت پروتکل توسط مسئولین با ترس از ابتلا به کرونا بسیار متفاوت است
کد مطلب: 60470
 
به گزارش #اطلاعات_روز# این روزها بحث حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش کرونایی یکی از بیمارستان های تهران به یک سوژه داغ خبری تبدیل شده است.

تا جایی که علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری در انتقاد به حضور رئیس مجلس در بخش کرونای یکی از بیمارستان‌های تهران در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:

«‏ستاد ملی ‎کرونا، توصیه‌ها و پروتکل‌های روشنی برای مقامات ارشد نظام تدوین و ابلاغ کرده است؛ پروتکل‌هایی که هم مانع از ایجاد اختلال در اداره‌ امور کشور در شرایط ‎بحران می‌شود و هم از عادی‌سازی تجمعات و انتقال پیام غلط به جامعه جلوگیری می‌کند.

توصیه‌هایی که حتی مقام معظم رهبری هم خود را ملزم به رعایت آنها می‌دانند و سبب تغییرات گسترده در برنامه‌های ایشان شده است. هیچ مصلحتی حتی برگزاری آیین‌های مذهبی هم سبب نشد که مقام رهبری، توصیه‌ها را نقض کنند.
‏اصرار دیگر مقامات بر نادیده گرفتن پروتکل‌ها و تاکید بر ایجاد تمایز، چه انگیزه‌ای می‌تواند داشته باشد؟

‏کنترل شیوع ویروس، منوط به رعایت دستورالعمل‌های نهادهای تخصصی است و همه‌ سطوح حاکمیت می‌بایست در شرایط کنونی، پیشتاز رعایت توصیه‌ نهاد تخصصی باشند. کوچک شمردن پروتکل‌ها با هر انگیزه‌ای، عادی‌سازی نقض آنهاست.

خارج از فضای قطبی و احساسی، این التزام و اعتقاد به رعایت پروتکل‌هاست که مقامات را با مردم هم‌تراز می‌کند و اتفاقا نقض پروتکل‌هاست که می‌تواند تصویری از فرادستی مقامات به افکار عمومی ارائه دهد؛ ‏این نه یک بحث سیاسی و تبلیغاتی است و نه مجالی برای طعنه و کنایه. نقض پروتکل‌ها، پیامی خطرناک برای سلامت عمومی است.

در دشواری‌های کنونی و همزمانی ‎تحریم و بحران ‎کرونا، انتظار هر نقد و اعتراضی می‌رود جز گلایه از رعایت پروتکل‌ها. دغدغه‌های تبلیغاتی و برندسازی‌های شخصی را آنقدر فربه نکنیم که از دغدغه‌ سلامت عمومی هم پیشی بگیرد.

حضور در بخش بیماران بدحال و به همراه بردن خبرنگار و دوربین نه ایستادن در کنار مردم که بی‌اهمیت کردن سلامت مردم است.»

اتفاقا همین توئیت جناب معزی تمام انتقاد ما به دولت تقریبا #هیچ است که معاون ارتباطات رئیس جمهور بسیار کوتاه و دقیق بیان کردند:

-رعایت پروتکل ها برای همه قابل اطلاعت است اما معنایش این نیست که در دفتر کار بنشینبم و از طریق ویدیو کنفرانس کشور را اداره کنیم به قول حاج قاسم سلیمانی که بصورت ضمنی تفاوت مدیریت تکنوکرات ها و مدیریت جهادی ها سرهنگ ها را تبیین میکند چنین میفرماید:حضرت علی (ع) در جنگ‌ها با زخم‌های فراوان در جلوی سپاه می‌تاختند و به سربازان می‌گفتند جلو بیایید و همیشه مردم را با خود همراه می کردند. فرماندهان سپاه همیشه باید در جلوی سپاه باشند بگویند بیا، دستور برو در سپاه معنا ندارد.

2-مقام معظم رهبری ولی امر مسلمین و الگوی دینی و سیاسی کشور هستند لذا رعایت پروتکل ها توسط ایشان به خودی خود منجر به تبعیت بسیاری از مردم خواهد شد اما وظیفه سرباز رهبری آن است که وارد معرکه شود و از نزدیک میدان جنگ را مدیریت کند وگرنه عکس های فراوات جناب هاشمی رفسنجانی و روحانی از داخل اتاق فرماندهی بسیار است

3-رعایت پروتکل توسط مسئولین با ترس از ابتلا به کرونا بسیار متفاوت است وگرنه جناب روحانی میتواند به روزترین لباس های مارک دار جنگ های بیولوژیک را مثل پوتین بپوشد وبه بیماران کرونایی سر بزند مثل زمانی که با لباس مارک دار به کوه رفتند مردم دوست دارند مسئولین را در کنار خودشان ببینند

4-اینکه رفتن قالیباف به بخش کرونایی را فربه کردن و شوآف رسانه ای قلمداد کنیم نوعی بی انصافی است چرا که به خطر انداختن جان نمیتواند در قاموس شوآف یا پرپوگاندای رسانهای تعریف شود

5-سرهنگ ها و پاسدارها از ابتدای انقلاب رعایت پروتکل ها را یاد نگرفتند یا لباسشان خاکی بود و یا خونی یا ماسک را همه میزدند یا اگر کم بود کسی ماسک شیمیایی نمیزد،در گردان کمیل همه از تشنگی به شهادت رسیدند در صورتی که یک قمقمه پر آب وجود داشت

فرق است بین مدیریت جهادی و مدیریت تکنوکرات ها

 
کلمات کليدی: قالیباف/کرونا/روحانی/پروتکل/بیمارستان/مردم/اطلاعات روز#
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۷-۱۹ ۱۶:۲۸:۳۰
من دیپلمات نیستم، من انقلابی ام‌.
 
پناهی
United States
۱۳۹۹-۰۷-۲۱ ۰۴:۲۱:۱۵
یک واقعیتی هست که فاصله مدیریت چهادی با مدیریت تکنوکراتی ها
مدیریت جهادی خود را جدای از مردم مدیت نمیکند ولی مدیریت تکنو کراتی مرز قائل هست بین خود
فرق هست بین یک مسوول اجرایی وسرباز ونیروی دفاعی با رهبری عزیز وجایگاه ها از زمین تا اسمان هست نیروی مسوول باید با لحاظ پروتکلها حضور پیدا کند وببیند روند درمان ورسیدگی به مردم را لذا حرکت جناب قالیباف بسیار ستودنی هست