۲
 
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰
نامه سرگشاده عضو هیات مدیره انجمن علمی تخصصی دامپزشکی ایران:

تخلف بزرگ و معنادار در مصاحبه دامپزشکی دانشگاه آزاد

Share/Save/Bookmark
جناب آقای پاتولوژیست! مطمئنا این اقدام غیر اخلاقی (اخلاق حرفه‌ای) و غیر آکادمیک حضرتعالی در اذهان جامعه دامپزشکی کشور باقی خواهد ماند و قطعا مراتب از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهد شد تا از این پس کسی به خود اجازه ندهد تا شأن علمی یک رشته را بازیچه منافع و مصلحت‌اندیشی شخصی خود قرار دهد.
کد مطلب: 60480
 
به گزارش #اطلاعات_روز#در پی انجام مرحله مصاحبه آزمون ورودی دوره دکترای تخصصی رشته کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور یک متخصصین آناتومیکال پاتولوژی و یک متخصص پاتولوژی انسانی، «دکتر سید حامد شیرازی بهشتی‌ها» عضو هیات مدیره انجمن علمی تخصصی کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی ایران در نامه‌ای سرگشاده، به این رویه شدیداً اعتراض کرد.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال امیرالمومنین، علی علیه السلام:
لاَ تَرَى الْجَاهِلَ إِلاَّ مُفْرِطاً أَوْ مُفَرِّطاً
 (حکمت ۷۰ کتاب شریف نهج البلاغه).

با نهایت تاسف و تاثر عمیق مطلع شدیم که با هدایت گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در یک اقدام بی‌سابقه، قابل تامل، تخلف‌گونه و به دور از اخلاق حرفه‌ای و مشی آکادمیک، مصاحبه ورودی دوره دکترای تخصصی رشته کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی این دانشگاه در روز یک‌شنبه مورخ ۹۹/۷/۲۰ بدون حضور اساتید متخصص این رشته و با مشارکت متخصصین غیر مرتبط برگزار گردید.

لازم به توضیح است در این جلسه که با حضور یکی از متخصصین آناتومیکال پاتولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات (جناب آقای دکتر پ. م) و خانمی با تخصص پاتولوژی انسانی! برگزار گردید، از تعدادی از متقاضیان ورود به رشته کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی مصاحبه به عمل آمد که چنین وضعیتی تا به حال مسبوق به سابقه نبوده است.

در ابتدا روی سخن اینجانب با جناب آقای دکتر پ. م است که علیرغم تذکرات رئیس محترم انجمن علمی تخصصی کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی ایران و سایر همکاران کلینیکال پاتولوژیست نسبت به لزوم برگزاری مصاحبه رشته کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی با حضور متخصصین این رشته از یک طرف و علم به عدم صلاحیت علمی خود نسبت به انجام مصاحبه در رشته مذکور از طرف دیگر، اخلاق حرفه‌ای و مشی آکادمیک را زیر پا گذاشته و در یک اقدام غیرحرفه‌ای نه تنها به عنوان استاد مصاحبه‌کننده در جلسه حضور یافتند، بلکه مسئولیت مصاحبه این رشته غیرمرتبط با رشته تخصصی خود را نیز پذیرفته‌اند.

نکته جالب توجه در این ماجرا آن است که پس از تماس تلفنی رئیس محترم انجمن علمی تخصصی کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی ایران با وی جهت اعلام مراتب اعتراض نسبت به این عمل غیراخلاقی و غیر علمی، اذعان می‌دارند که اولا این اتفاق بر خلاف میل ایشان و تحت اصرارها و فشارهای نامتعارف مدیرگروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی رخ داده است و ثانیا حضور متخصص پاتولوژی انسانی در جلسه مصاحبه رشته کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی به دعوت یکی دیگر از مسئولین صورت پذیرفته است. این توضیحات در نهایت ذهن ما را به سمت این نکته کلیدی رهنمون می سازد که «متخلفین پس از احراز تخلفشان، هم‌دستان خود را رسوا می‌نمایند».

جناب آقای پاتولوژیست! مطمئنا این اقدام غیر اخلاقی (اخلاق حرفه‌ای) و غیر آکادمیک حضرتعالی در اذهان جامعه دامپزشکی کشور باقی خواهد ماند و قطعا مراتب از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهد شد تا از این پس کسی به خود اجازه ندهد تا شأن علمی یک رشته را بازیچه منافع و مصلحت‌اندیشی شخصی خود قرار دهد.

جناب آقای دکتر پ.م! هم اکنون بر شما فرض است که علت اقدام خود و جزئیات و ابعاد این مساله را جهت شفاف‌سازی برای همکاران خود توضیح دهید شاید کمی از سنگینی تخلف شما کمتر شود.

روی صحبت دوم من با مدیر گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است. 

جناب دکتر! الحاق دامپزشکی به حوزه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که اقدامی هوشمندانه و حرفه‌ای از جانب ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی بود، می‌توانست فرصت خوبی را برای دامپزشکی رقم بزند که متاسفانه با مدیریت ضعیف و نادرست جنابتان نه تنها این فرصت طلایی از بین رفت، بلکه وضعیت این رشته مهم و استراتژیک روز به روز بدتر گردیده به طوری که به جرأت می‌توانم بگویم آموزش دامپزشکی چنین وضعیت اسفباری را تاکنون به خود ندیده است.

مدیر گروه محترم دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی! زمان آن فرا رسیده که در رسانه‌ها حاضر شوید و پاسخگوی عملکرد خود باشید. حضرتعالی به کدامین منطق علمی و اخلاقی همکاران کلینیکال پاتولوژیست دانشگاه آزاد اسلامی را برای مصاحبه دکترای تخصصی رشته خود دعوت نمی‌کنید و مصاحبه این رشته را به دست افراد غیرمرتبط می‌سپارید؟ لطفا به ادعای کذبتان مبنی بر دعوت از متخصصین این رشته برای مصاحبه و عدم قبول آنها پایان دهید. بنده و همکارانم هیچ‌گاه به این مصاحبه دعوت نشدیم! چرا سرنوشت جوان‌های برومند این مرز و بوم را آن‌هم در این شرایط سخت و حساس، بازیچه منافع و حب و بغض‌های شخصی خود قرار می‌دهید؟ ملاحظه می‌فرمائید که چه آشوب و هرج و مرجی در دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد نموده‌اید؟ اگر کمی به ذهن خود فشار آورید متوجه خواهید شد که انجام مصاحبه رشته کلینیکال پاتولوژی با اساتید غیر مرتبط و غیر متخصص این رشته، بازی با آینده این جوانان است! تا کی می‌خواهید به این رویه ادامه دهید؟! بنده برادرانه به شما توصیه می‌کنم اگر اعتقادی به حیات انسان پس از حیات در این جهان مادی دارید، آخرت خود را بیش از این خراب نکنید و اجازه دهید افراد کاردان و لایق بر مسند تصمیم‌گیری دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرند.

در پایان انجمن علمی تخصصی کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی ایران مراتب اعتراض و تاسف عمیق خود را نسبت به این اتفاق اعلام داشته و

۱) تاکید می‌نماید لازم است مصاحبه رشته کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی با حضور متخصصین این رشته و به ویژه اعضای محترم دپارتمان مربوطه در واحد علوم و تحقیقات تکرار گردد، در غیر اینصورت پذیرش دانشجو در این رشته در سال ۹۹ از لحاظ انجمن علمی تخصصی کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی ایران که بالاترین مرجع علمی این رشته در کشور است، فاقد وجاهت علمی، قانونی و اخلاقی است.

 ۲) لازم می‌داند مراتب این تخلف بزرگ و معنادار را از طریق رئیس محترم مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی و بازرسی دانشگاه پیگیری نماید.

دکتر سید حامد شیرازی بهشتی‌ها
عضو هیات مدیره و سخنگوی انجمن علمی تخصصی کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی ایران
کلمات کليدی: دانشگاه آزاد/دامپزشکی/تخلف/پزشکی/طهرانچی/اطلاعات روز#
 
هادی ابوالفتحی
Estonia
۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۰۶:۱۷:۴۳
متاسفانه هر روز شاهد بی قانونی و هرج و مرج بیشتری در دانشگاه آزاد هستیم.به عنوان نمونه سری بزنید به مرکز جذب هیات علمی.کاذهای بی ثمر و بیهوده در حال انجام است.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۲۲:۲۴:۰۶
دانشگاه ازاد اسلامی در ورطه نابودی قدم میگذارد و متاسفانه کادر اداری و آموزشی داشنگاه به شدت ناراضی هستن و به حق یا ناحق مسبب را مدیریت ناصواب دکتر ولایتی میدانند که خود میتواند عامل بی اعتمادی بزرگتری! شود.