سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۲

جانز هاپکینز: شمار تلفات کرونا در آمریکا به 215 هزار نفر رسید

Share/Save/Bookmark
طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با مرگ دستکم 314 مورد جدید، شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 215 هزار نفر عبور کرد.
کد مطلب: 60484
 
به گزارش#اطلاعات_روز# طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۴۲ هزار و ۳۷۴ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۸۰۴ هزار و ۴۷ نفر رسید.
 
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۳۱۴ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۱۵ هزار و ۷۸ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.
 
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هشت میلیون و ۳۷ هزار و ۷۸۹ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۲۰ هزار و ۱۱ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۹ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۳۹۰ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۳۵ هزار و ۶۵۸ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۵۷ هزار و ۸۳۵ مورد ابتلا و ۱۶ هزار و ۵۸۶ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۷۵ هزار و ۳۱۵ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۳۰۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۷ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۹۴۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۷۹ هزار و ۹۶۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۶ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۸۵۵ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هفت میلیون و ۱۲۰ هزار و ۵۳۸ مورد ابتلا و ۱۰۹ هزار و ۱۵۰ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۱۰۳ هزار و ۴۰۸ مورد ابتلا و ۱۵۰ هزار و ۶۸۹ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.
 
کلمات کليدی: هاپکینز/امریکا/اطلاعات روز#