۳
 
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۱
انتقاد جنجالی پرکره در خصوص نامه رئیس بسیج اساتید خطاب به طهرانچی:

پست های حساس و گلوگاه های گزینش تا زمانی که دست شما بود دفاع از مظلومیت کارکنان منتفی بود؟/شما خودتان باید در مقام پاسخگویی باشید!

🆔@etelaterooz1
Share/Save/Bookmark
اما #محمدحسین_پرکره مدیر مسئول پایگاه خبری #اطلاعات_روز# در واکنشی جنجالی خطاب به رئیس سازمان بسیج اساتید نوشت:
کد مطلب: 60511
 
به گزارش اطلاعات روز# رئیس سازمان بسیج اساتید کشور بعد از سال ها سکوت در انتقاد به افزایش حق سرپرستی ها خطاب به محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد نامه ای سرگشاده منتشر کرد که جالب تر از آن انتشار این نامه در رسانه هایی بود که به وبلاگ تمجید از رئیس دانشگاه آزاد تبدیل شده  یا جانب سکوت را اختیار کرده بودند.

زارعی در قسمتی از این نامه نوشت:بررسی‌ های به عمل آمده گویا در بی دقتی آشکار، مصوبه مذکور که با امضای سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه به سراسر کشور ابلاغ شد برآن است تا حق مدیریت و سرپرستی رؤسای واحد های مرکزی استان ها و شهرهای بزرگ را از ۴ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش دهد؛ در حالی که کارکنان شریف و اساتید ارجمند آن دانشگاه صرفا شاهد افزایش ۲۰ درصدی از حقوق و مزایای خود بودند.

اگرچه گویا دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۹۴ تا کنون شاهد افزایش حق سرپرستی در این باره نبوده امّا به نظر برادران شما در نهضت استادی بسیج دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور برخی از افزایش‌ های ۱۰۰درصدی برای اعطای حق مدیریت ها در یک رویکرد تحولی و انقلابی، دور از انصاف بوده
🆔@etelaterooz1
و ضمناً شکاف اجتماعی میان کارکنان، استادان و مردم رنج دیده با این دانشگاه و جویای تحول و پیشرفت را در پی خواهد داشت.

با توجه به اینکه برخی از خیر خواهی‌ های مشابه غیر رسانه‌ ای قبلی موثر واقع نشد و نیز عطف به ضرورت ایفای وظایف ملّی و انقلابی در نهضت استادی، و نیز در جلوگیری از پندار غلط تأیید اینگونه تصمیمات ناصواب از سوی نهضت استادی بسیج نزد برخی نخبگان دغدغه مند و یا مغرضین، به انتشار عمومی این نامه مبادرت شد.

اما #محمدحسین_پرکره مدیر مسئول پایگاه خبری #اطلاعات_روز# در واکنشی جنجالی خطاب به رئیس سازمان بسیج اساتید نوشت:

جناب آقای زارعی عزیز
رئیس محترم بسیج اساتید کشور
سلام و عرض ارادت

اخیرا نامه ای از حضرتعالی خطاب به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در #خبرگزاری_دانشجو و #خبرگزاری_فارس دیدم که چند نکته از باب شاگرد و استادی محضرتان عرض مینمایم:

۱_فارغ از اینکه مخاطب نامه چه شخصی است،  اما شان بسیج اساتید این نیست که حتی با یک مدیر پرحاشیه  دستوری و از موضع قدرت و تحکمی مکاتبه کند اولا که بسیج هم دارای منطق است و هم فرهنگ مذاکره انقلابی را میداند مضافا اینکه که مصوبه اخیر که اینجانب نیز
🆔@etelaterooz1
به آن انتقاد جدی دارم و #اطلاعات_روز اولین و تنها رسانه افشا کننده سند این افزایش غیرمنصفانه بود.

پس یقینا میدانید برای ابطال یک دستورالعمل ها نیازمند طی شرایط قانونی هستیم و رئیس دانشگاه آزاد راسا مجوز صدور دستور ابطال این بخشنامه را ندارد۔

۲_خیلی جالب است که بعد از سالها نقد به عملکرد رئیس دانشگاه آزاد توسط پایگاه خبری #اطلاعات_روز و انتشار اسناد متعدد از اجحاف در حق مدیران ،کارکنان و اساتید الان که برخی از دوستان شما از مسند قدرت خلع شده اند یادتان افتاده است که روند مدیریتی دانشگاه قابل نقد است و جالبت ر آنکه از همان رسانه هایی به سمت وی شلیک میکنید که روزی به وبلاگ تمجید از محمد مهدی طهرانچی تبدیل شده بودند!

۳-برادر عزیز سالهاست که ما به انفعال برخی از دوستان و همسنگرانمان در نهادهای ارزشی انتقاد داریم، که چرا در مقابل برخی اجحاف ها و بی عدالتی ها یا سکوت کرده اند یا منفعلانه عمل میکنند و با  تصمیم گیری های دیر و کم اثر عملا اعتبار خود را در بین جامعه از دست میدهند.

۴_جناب آقای دکتر، تکلیف آقای طهرانچی و اطرافیانشان کاملا مشخص و نتیجه عملکرد ایشان میتواند عمق فکری ایشان را نمایان کند،
🆔@etelaterooz1
اما شما که از السابقون نظام و انقلاب هستید و در صدد جذب نیروهای ارزشی بودید و گلوگاه گزینش در دستتان بود، الان باید بجای آقای طهرانچی  پاسخگو باشید که برای #انقلابی شدن دانشگاه چه کرده اید؟ یا حداقل تذکرات خصوصی که در نامه قید کرده اید را برای تنویر افکار عمومی علنی کنید!

۵_آقای زارعی اتفاقا به نظر ما امثال آقای طهرانچی با مدل رفتاری و فکری خاص در مسئولیت کمتر تقصیر دارند و تقصیر اصلی گردن افراد و رسانه هایی است که وی را نماد انقلابیگری و مدیریت جهادی معرفی میکردند و در مناطق سیل زده عکس یادگاری با ایشان میگرفتند و در مراسمات مختلف لباس مقدس شهیدان یعنی لباس پاسداری به تن وی کردند و چفیه گردنشان انداختند، درست در زمانی که فریاد استغاثه کارکنان با بیش از ۲۰۰۰ امضا از ضعف معیشتی و شرمندگی اقتصادی نتنها دل هر مسلمان بلکه هر انسان آزاده ای را به درد می آورد.

بله برادر مقصر رفتارهای ایشان و اطرافیانشان تسامح و تساهل است، زمانی که زن کارمند مسیر دانشگاه تا خانه را به دلیل خجالت از فرزندان با گریه طی میکرد و همکاران مرد علیرغم شغل دوم در مقابل چشم همسر و فرزند شرمندگی را به دوش میکشیدند شما در همایشات
🆔@etelaterooz1
خود آقای طهرانچی و معاونینشان را در صف اول مراسمات با چفیه مینشاندید و وی را استاد بسیجی ، مدیر انقلابی و القابی اینچنین صدا میزدید

۶_برادر بسیجی از اینکه بعد از سال ها شخصا و راسا وارد میدان تذکر شده اید غیر منتظره و خشنود کننده بود اما مگر شما در دانشگاه آزاد رئیس بسیج اساتید ندارید که شخص فرهیخته خودتان وارد میدان شدید؟ این رفتار این موضوع را القا میکند که نکند جنابعالی به عنوان فرمانده اساتید بسیجی تنها شده اید!

۷_رئیس محترم بسیج اساتیدکشور، نماینده شما در دانشگاه آزاد قبلا و در مدت زمان طولانی مسئول گزینش یعنی یکی از حساس ترین گلوگاه های دانشگاه آزاد بود و به حول و قوه الهی ادعا میکنند افراد انقلابی و معتقد را در سایه جذب کرده اند اما چرا نتیجه دلخواه نظام، انقلاب و فرزند حضرت زهرا س حضرت امام خامنه ای محقق نشد تا جایی معظم له که از تعرض به کیان دانشگاه آزاد احساس نگرانی کردند؟ آیا به این فکر نکره اید شاید مسیری که رفته اید اشتباه بوده است؟

۸_آقای زارعی کاش زمانی که جذب هیئت علمی، واژگونی اتوبوس دانشجویان، حقوق های نجومی، جذب های خارج از قاعده، پرداخت های نامتعارف، ابهام در پذیرش رشته های
🆔@etelaterooz1
پزشکی،عدم افزایش حقوق کارکنان علیرغم وجود مصوبه، سردرگمی دانشجویان با سیستم پر اشکال آموزشیار و افشای فیش نجومی آقای طهرانچی در فضای مجازی منتشر شد، از این موضع قاطع و با صلابت برخورد میکردید!

۹_جناب زارعی عزیز استاد فرهیخته یک نامه شما توسط خیل کثیری از رسانه ها منتشر و منعکس شد و هزینه گزافی برای رئیس دانشگاه آزاد تولید کرد، شما که انقدر در حوزه رسانه اشراف و نفوذ دارید کاش زودتر وارد میدان این مجاهدت میشدید چون بنظر میرسد کمی دیر وارد معرکه شدید، اما همین هم ارزشمند و غنیمت است۔

۱۰_پیشنهاد میشود نام اساتیدی که در بسیج اساتید دارای سمت هستند و یا به عنوان بسیجی نمونه برگزیده شده اند جهت رویت مخاطبین منتشر کنید تا خدایی ناکرده بدخواهان نظام و انقلاب با بداندیشی فکر نکنند که شما در چیدمان برخی مدیران سهیم بوده اید

در پایان ضمن ابراز خرسندی از نامه شما و انتشار وسیع آن پیشنهاد میکنم اصلاح را از درون انجام دهیم تا گفتار و عمل مان برای مردم مثمرثمر تر باشد و در پایان سلام ما رابه رسانه هایی که نامه شما را منتشر کردند برسانید

💻ارادتمند
محمدحسین پرکره 
فرزند جانباز ۷۰ درصد و مدیر مسئول اطلاعات
 روز↙
🆔@etelaterooz1
کلمات کليدی: بسیج/اساتید/دانشگاه آزاد/طهرانچی/هاشمی/گزینش/زارعی/اطلاعات روز#
 
مهدی اسدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۲۱:۱۹:۰۷
درود بر محمد حسین پرکره که صدای مظلومیت کارکنان دانشگاه رو بگوش مسئولین میرسونند.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۰۲:۰۷:۲۱
در بخش نامه صادره مورخه 23 مهر 99 به شماره 33636/50 براي روساي دانشگاه آزاد افزايش حق مديري تا 300 درصدي و بيشتر مشاهده ميشود. سوال اينست آيا كارمند و هيات علمي چه گناهي كرده است كه حضرات حقوق خودشان را افزايش داده اند؟ مگر نه اين است كه اگر سازماني در حال ضعف اقتصادي است اول حقوق روسا را بايد كم كنند؟ اين جا بر عكس است؟
اي ملت ايران به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه اسلام برسيد.
اي ملت مسلمان به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد
اي ملت بيدار جهان به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد.
اي وجدانهاي بيدار به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد.
اي خداوند مهربان به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد
اي ائمه معصومين به داد كارمند و هيات علمي دانشگاه آزاد برسيد
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۲:۲۶:۳۸
چرا باید حق مسوولیت افراد اخراجی وزارتخانه ها با پست های بالا زیاد شود ولی کارمند‌پایین زیاد نمی شوند. این دوستان فقط یک هدف دارند حقوق ها و مزایا بخورن پول ها رو ............. و افراد خودشون رو به عنوان یادگار در دانشگاه بزارند. ضمنا کاری میخواهند بکنند کارمند قدیمی رو عاصی کنند این رو در جلسه های خصوصی .............. علنا اعلام کرده ولی کور خودند ما تا اینها رو بیرون نکنیم بیرون نمی ریم