سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳

روزنامه آمریکایی: سیاست‌های ترامپ علیه ایران «اشتباه» و بر «تخیلات» استوار است

Share/Save/Bookmark
«ترامپ فکر می‌کند فشار حد‌اکثری روی ایران تاثیر می‌گذارد؛ اما تاریخ نشان می‌دهد او اشتباه می‌کند و فقط یک منطق ظاهر بین می‌تواند بگوید تحریم‌ها اقتصاد ایران را چنان تحت فشار قرار خواهد داد که مردم علیه حکومت قیام خواهند‌کرد.
کد مطلب: 60516
 
به گزارش#اطلاعات_روز#روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت: ترامپ فکر می‌کند فشار حد‌اکثری روی ایران تاثیر می‌گذارد؛ اما تاریخ نشان می‌دهد او اشتباه می‌کند. فقط یک منطق ظاهر بین می‌تواند بگوید تحریم‌ها اقتصاد ایران را چنان تحت فشار قرار خواهد داد که مردم علیه حکومت قیام خواهند‌کرد.
 
این روزنامه افزود: رویکرد ترامپ در مورد تاثیر و ظرفیت تحریم‌ها بر تخیلات استوار است. او در مورد تاریخ و سیاست ایران دچار سوء تفاهم شده است. اما شواهد نشان می‌دهد رویکرد ترامپ بیش از آنکه منجر به تغییر موضع ایران شود، منجر به رویارویی با ایران خواهد شد.
 
واشنگتن‌پست پیشتر نیز نوشته بود: سیاست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، برای "حداکثر فشار" بر ایران در دستیابی به هدف خود ناکام مانده و باعث نشده تا ایران به مذاکره مجدد در مورد برنامه اتمی خود روی آورد و این اقدام باعث جلوگیری از سیاست تهاجمی ایران در منطقه خاورمیانه نشده و به سقوط رژیم هم منجر نشده است بلکه حالا ممکن است این سیاست ضربه شدیدی را به منافع ایالات متحده وارد کند؛ چرا که ایران ممکن است برای نجات اقتصادی خود به سوی چین گرایش پیدا کند و چین موقعیت مهمی در منطقه بیابد.
 
نشریه آمریکایی نشنال اینترست نیز پیشتر با اشاره شکست سیاست های آمریکا در مقابل ایران نوست: بیش از یک سال و نیم از آغاز کمپین فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران گذشته است و واشنگتن هنوز هم نتوانسته این کشور را تحت فرمان خود درآورد یا قرارداد بهتری با تهران ببندد. ترامپ باید این واقعیت را قبول کند که با تحریم‌های بیشتر، منزوی کردن یا راه‌های نظامی مشکلات با ایران قابل حل نیست. زمان آن رسیده که این استراتژی شکست‌خورده فشار حداکثری را کنار بگذارد و رو به یک دیپلماسی واقع‌بینانه بیاورد.
مرجع : جام نیوز
کلمات کليدی: ترامپ/ایران/روزنامه/اطلاعات روز#