پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۲

نامه‌ هشدارآمیز آمریکا به ایران

Share/Save/Bookmark
محمدجواد ظریف از نامه‌ هشدارآمیز آمریکا به ایران در خصوص دخالت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.
کد مطلب: 60532
 
به گزارش#اطلاعات_روز# محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در گفت و گو با یک شبکه آمریکایی خبر داده که دولت دونالد ترامپ در نامه‌ای به ایران در خصوص دخالت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور هشدار داده و گفته دخالتی را در این زمینه تحمل نخواهد کرد.
 
آقای ظریف در مصاحبه با تلویزیون سی بی اس، ادعاهای آمریکا مبنی بر دخالت ایران در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را رد کرده است.
 
وزیر خارجه کشورمان، در پاسخ به این سئوال که آیا در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا، ایران می پذیرد که در مورد برجام بار دیگر با آمریکا مذاکره کند، گفت: "نه. اگر ما قرار بود این کار را انجام دهیم چهار سال قبل با ترامپ مذاکره می کردیم. ایران تحت هیچ شرایطی حاضر به مذاکره مجدد با آمریکا نیست."
 
آقای ظریف گفته می توانیم راهی برای تعامل دوباره پیدا کنیم اما این به معنی تکرار مذاکره نیست بلکه به معنی آن است که ایالات متحده به میز مذاکره برگردد.
 
از آقای ظریف در مورد ارجحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای دولت ایران سئوال شد. وی گفت: "دولت ما نامزد ارجح ندارد. این برعهده مردم آمریکاست که ارجح خود را تعیین کنند. ما دخالت نمی‌کنیم."
کلمات کليدی: امریکا/ایران/انتخابات/ترامپ/بایدن/اطلاعات روز#