جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۷
سخنان جدید ذوالنور در مورد استیضاح روحانی

ذوالنور:رهبری و قالیباف مخالف استیضاح روحانی نیستند/زاکانی مخالف است!

Share/Save/Bookmark
آقای زاکانی متنی را منتشر کرد که جلسه با فعالان طرح استیضاح که بنده با اینکه طراح اصلی استیضاح رییس جمهور بودم روحم هم از این جلسه خبر نداشت و بعداً از جزییات و محتوای جلسه خبر دار شدم و فهمیدم فقط یک نماینده در آن جلسه بوده لذا عنوان غیر واقعی بود.
کد مطلب: 60538
 
به گزارش #اطلاعات_روز#حجت الاسلام ذوالنور طراح استیضاح رییس جمهور: نه خود حضرت آقا نه از دفتر آقا هیچ کس به من نفرموده استیضاح نکنید.

 حاضرم با زاکانی بر سر استیضاح مناظره کنم.

 ۷۵ نفر طرح استیضاح رییس جمهور را امضاء کرده اند و باید کلا ۹۵ نفر امضا کنند و نیاز به ۲۰ امضا است.

 قالیباف مخالف استیضاح نیست.

 این جفا به نظام است که بگوییم اگر بر فرض رییس جمهور عزل شود دولت بی سر می شویم، چون ساختار کشور ما مثل لبنان و عراق نیست که اگر رییس جمهور نباشد دولت بی سر می شود بلکه یک مهره کم می شود.

 اتفاقا الان مردم این حس را دارند که ما دولت نداریم و همچنین حسی بین مردم است که دولت وجود ندارد.

 وزیر ما دو ماه است نمی تواند وقت بگیرد با روحانی ملاقات کند و مشکلات وزارت خانه اش را مطرح کند، آن وقت این دولت راس دارد؟!

 اگر فرض بگیریم دولت راس دارد باز خلاف منافع ملت عمل می کند.

 حضرت آقا که میفرمایند دولت باید تا روز آخر کار کند اولا خطاب ایشان به دولت است که تا روز قانونی باید کار کنند و خطاب به مجلس نیست، دوما هیچ منافاتی با استیضاح و استفاده از حق قانونی مجلس ندارد.

 آقا چندین بار فرمودند حرف درگوشی ندارم و اگر کسی چنین نسبتی به من داد گناه کبیره کرده است، پس به چه دلیل از حضرت آقا در این زمینه هزینه می کنند؟!

 آقا حکیم است، ایشان در گفتگوی تصویری با مجلس علنی فرمودند سوال و استیضاح و تفحص حق شما است بعد در گوشی به کسی بفرمایند این کار را نکنید! این خلاف حکمت است. 

 اگر من بدانم نظر آقا بر چیزی است حتما آن را انجام می‌دهم چرا خلاف حرف ایشان را خلاف شرع بین و قطعی می دانم.

 رهبر انقلاب مقید به قانون هستند همان طور که رای مردم را تایید می کنند عزل رییس جمهور را اگر به طور قانونی انجام شود را نیز تایید می کنند.

 معلوم است مستقیماً رهبری، اذن عزل رییس جمهور را نمی دهد و وظیفه خود را حمایت از ارکان نظام و دولت میداند ولی اگر مجلس رییس جمهور را قانونی عزل کرد رهبری نیز تایید می کند دقیقا همانند قضیه بنی صدر که امام تا روز آخر از او حمایت کرد و وقتی مجلس او را عزل کرد، امام حکم عزل او را تأیید نمود.به  اگر بر فرض رهبری در این زمینه مخالفت کنند، نشانه سست عنصری و بی خاصیتی ماست. در مثل مناقشه نیست، زمانی که امیر المومنین به مالک اشتر دستور داد که از جلوی خیمه معاویه برگردد یعنی علی راضی بود به این کار ؟!

 اینکه می گویند زمان برای استیضاح کم است درست نیست چرا که جلوی ضرر را هر وقت بگیرید منفعت است، برای کشوری که مشکل دارد شش ماه، دو ماه یا یک ماه زمان کمی نیست.

 وقتی روحانی عزل شد، جهانگیری فقط پنجاه روز بر مسند قدرت است تا انتخابات را برگزار کند.

 بعضی شبهه می کنند اگر دولت برود کشور ناامنی می شود درپاسخ می گویم اولا امنیت ما رییس جمهور ایجاد نکرده که با رفتن او امنیت مختل شود، ثانیا اگر فراخوانی از طرف ضد انقلاب منتشر شود اتفاقا مردمی که امیدی به تحول و تغییر نداشته باشند به خیابان می آیند ولی اگر مردم احساس امید کنند و ببینند کسانی هستند که پیگیر حل مشکلات هستند تا آن را حل کنند وارد نمی شوند.

 از ظرفیت کمیسیون امنیت ملی برای استیضاح روحانی استفاده نکردم.

 آقای زاکانی متنی را منتشر کرد که جلسه با فعالان طرح استیضاح که بنده با اینکه طراح اصلی استیضاح رییس جمهور بودم روحم هم از این جلسه خبر نداشت و بعداً از جزییات و محتوای جلسه خبر دار شدم و فهمیدم فقط یک نماینده در آن جلسه بوده لذا عنوان غیر واقعی بود.

 آقای زاکانی در آن متنی که منتشر کرد،  ۱۸ نسبت داده به استیضاح کنندگان مثل خلاف عقل، خلاف شرع، خلاف امنیت ملی و...

که من اعلام می کنم سر قضیه استیضاح و این نسبت هایی که داده حاضرم با آقای زاکانی مناظره کنم.

 آقای زاکانی در همان جلسه گفته ما با دولت تعامل می کنیم تا ۲ ماه و اگر دولت تعامل نکرد خود من پرچم دار استیضاح می شوم! سوال من این است که اگر شما می‌گویید سال آخر دولته، ۲ ماه دیگر که وقت کمتر می شود! اگر شما می‌گویید حضرت آقا راضی به استیضاح نیست یعنی ۲ ماه دیگر آقا راضی میشود؟! یا ۲ ماه دیگر مشکل امنیتی در کشور به وجود نمی آید؟!
کلمات کليدی: زاکانی/مجلس/روحانی/استیضاح/روحانی/زاکانی/اطلاعات روز#