پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲
دفاع از تضییع حقوق "خلق" یا "مجاهدت نشسته" حناچی؟

اظهارات جدید حناچی برادر پیمان حناچی عضو سازمان منافقین علیه جمع کنندگان فتنه 82 در آستانه انتخابات و 9 دی چه تحلیلی دارد+تصاویر

Share/Save/Bookmark
و اما نکته جالبتر پیروز حناچی برادر پیمان حناچی عضو سازمان منافقین از قالیباف برادر شهید حسن قالیباف و طلایی جانباز 50 درصد مطالبی میگوید که هنوز سندش منتشر نشد است و شاید این موضع گیری به این مصاحبه ربطی داشته باشد(اینجا)
کد مطلب: 60580
 
به گزارش اختصاصی #اطلاعات_روز# 19 آذز 1399 پیروز حناچی  شهردار فعلی تهران اظهار کرد: از تیم آقای قالیباف ملکی به مساحت حدود ۶ هزار متر مربع را در محدوده بزگراه همت_تقاطع امام علی (ع) پس گرفتیم. همچنین از خانم مشیر «همسر آقای قالیباف» و آقای طلایی نیز املاک را پس گرفتیم. ممکن است مواردی هم باقی مانده باشد که شرایط آن‌ها متفاوت است. 

بیان این این سخنان در آستانه 9 دی و یا حرف و حدیث های موجود در خصوص احتمال کاندیداتوری قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری و مرتضی طلایی در شورای شهر تهران هرچند ممکن است نیت خیرخواهانه داشته باشد اما خیری که عایدیش بیشتر نصیب طیف حامی حناچی خواهد شد تا مردم شریف تهران چرا که امروز و بعد از واکنش های قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی در زمان طرح این ادعا توسط #یاشار_سلطانی دیگر محلی از اعراب ندارد و حناچی باید بجای فرار به جلو گزارشی از عملکرد خود در شهر تهران گزارش کند

چرا که طراح املاک نجومی در اعلام مواضع خود نیز ثبات نداشته و در جایی که طیف هماهنگ با او در معرض اتهام قرار میگیرند بلافاصله اظهاراتش تغییر میکند برای مثال: آقای سمیع الله حسینی مکارم شخصی است که اسمش در لیست واگذاری املاک شهرداری تهران یا به‌زعم اصلاح‌طلبان، املاک نجومی وجود داشت، درباره حسینی مکارم نقل‌قول‌های متفاوتی است اما یاشار سلطانی مسئول انتشار لیست مسکن‌های شهرداری تهران، درباره حسینی مکارم، قبل از سرپرست شدنش، نظرات جالبی داشت.

یاشار سلطانی زمانی که اسم مکارم برای معاونت شهرداری تهران مطرح شد، اظهارات قابل‌تأملی درباره سوابق این شخص داشت. سلطانی به‌راحتی و بدون هیچ توجهی به لیست املاک نجومی که سال گذشته منتشر کرده بود، اقدام به تطهیر حسینی مکارم کرد.

به توییت یاشار سلطانی در شهریورماه سال ۹۶ توجه کنید:
 
حال به توییت یاشار سلطانی در فرودین سال ۹۷ توجه کنید:

سلطانی در شهریورماه از مکارم حمایت و در فروردین‌ماه امسال، وی را به دلیل اسمش در املاک نجومی، مورد اهانت و نقد قرار می‌دهد.

درباره کذب بودن ادعای یاشار سلطانی و توخالی بودن هیاهوی انتخاباتی املاک نجومی که از اتاق فکر جریان خاص سیاسی برای پوشش افتضاح حقوق‌های نجومی بیرون آمد بیش از این گفتن و نوشتن اتلاف وقت است؛ چه اینکه خود یاشار سلطانی پس از آن در هر نوبت، تعدادی از افراد همان لیست را تطهیر کرد و ادعایش را پس گرفت. اما سؤال اصلی این است که جریان اصلاحات و شورای شهر تهران چگونه این تناقض را حل می‌کند؟

پاسخ به این سؤال این است که هیچ تناقضی وجود ندارد؛ لیست املاک نجومی از ابتدا دروغ و عملیات روانی در بحبوحه انتخابات بوده و توسط یک فرد معلوم السابقه منتشر شده است و اصلاحات در آن زمان نیاز داشت از یک مسئله غیرواقعی حمایت کند و در حال ، دیگر توجه به املاک نجومی اهمیتی ندارد و به‌راحتی شخصی که اسمش در لیست مذکور بود، به‌عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب می‌شود و برای این انتخاب، همان اتهام زنندگان، توجیهات لازم را هم می‌آورند.

تا جایی که محسن هاشمی درباره انتخاب مکارم حسینی می‌گوید: «انتخاب ایشان نظر اعضا بود و ما کاملاً آزادانه از اعضا خواستیم پیشنهادات خود را برای سرپرستی شهرداری تهران اعلام کنند و تعداد زیادی ایشان را پیشنهاد دادند. در این‌گونه سرپرستی‌ها معاون مالی و اقتصادی به‌عنوان سرپرست انتخاب می‌شود و دلایل آن تسلط به مسائل مالی و مشکلات شهر است. از سوی دیگر در دوران گذار باید محافظه‌کارانه‌تر برخورد شود.»

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به این‌که مکارم به نجفی شهردار سابق تهران نزدیک بوده است، گفت: «نظر خود نجفی انتخاب آقای مکارم به‌عنوان سرپرست شهرداری بود

درواقع در اظهارات هاشمی چند نکته نهفته است:

۱- اکثریت اعضای شورای به دنبال سرپرستی حسینی مکارم بودند، درواقع شورای شهر اصلاحات املاک نجومی را دروغ می‌دانستند و به همین دلیل، ازنظر شورای شهر اصلاح‌طلب، مکارم شرایط لازم برای سرپرستی شهرداری تهران را دارد.
۲- هاشمی می‌گوید: شهردار سابق تهران هم حسینی مکارم را پیشنهاد داده است، پس نجفی هم لیست املاک نجومی را دروغ می‌دانسته است.

درواقع اعضای شورای شهر تهران به همراه نجفی، ضمن انتخاب یکی از افراد حاضر در لیست موسوم به املاک نجومی به سرپرسی شهرداری، همزمان با بی اعتبار کردن آن هم اتهام و جنجال رسانه‌ای، حکم برائت قالیباف در این ماجرا را امضا کردند.

اما طرح این موضوع ربطی به انتخابات 1400 دارد یا طرفا یک انتقام سیاسی بود؟

 

پیروز حناچی شهردار تهران در که مدت ها قبل مهمان برنامه دست خط شبکه پنجم سیما بود در بخشی از سخنانش به برادرش پیمان حناچی که عضو سازمان منافقین است پرداخت و گفت: با برادرم هیچ ارتباطی ندارم و تایید حکم من نیز ربطی به این موضوع ندارد. در زمانی که منتهی به 9 دی انقلاب اسلامی هست مواضعی را تکرار میکند و اسامی را نام میبرد که در سالگرد 18 تیر 1382 با ورود به موقع از فتنه جدید دیگری جبوگیری کرده اند.
 

و اما نکته جالبتر پیروز حناچی برادر پیمان حناچی عضو سازمان منافقین از قالیباف برادر شهید حسن قالیباف و طلایی جانباز 50 درصد مطالبی میگوید که هنوز سندش منتشر نشد است و شاید این موضع گیری به این مصاحبه ربطی داشته باشد(اینجا)
 
سردار طلایی در زمان مجروحیت در بیمارستان
کلمات کليدی: حناچی/منافقین/مجاهدین خلق/یاشار سلطانی/قالیباف/طلایی/املاک/نجومی/اطلاعات روز#