شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۴

گزارش «سی‌ان‌ان» از پیام‌های متناقض آمریکا به ایران

Share/Save/Bookmark
شبکه سی‌ان‌ان با انتشار گزارشی درباره اعزام بمب‌افکن‌های بی‌ـ۵۲ آمریکا به خاورمیانه، گفته است در وزارت دفاع آمریکا درباره تهدیدهای احتمالی ایران در سالگرد ترور سردار سلیمانی اختلاف نظر وجود دارد.
کد مطلب: 60608
 
به گزارش #اطلاعات_روز# روز گذشته، چهارشنبه ۳۰ دسامبر / ۱۰ دی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو فروند بمب‌افکن بی‌ـ‌۵۲ با توانایی هسته‌ای با پرواز مستقیم و با سوخت‌گیری هوایی از پایگاهی در ایالت داکوتای شمالی راهی خاورمیانه شدند.
 
شبکه سی‌ان‌ان آمریکا گزارش داده که مقامات پنتاگون می‌گویند این اقدام نظامی هشداری به تهران است تا در روزهای سالگرد ترور سردار سلیمانی، دست به اقدام علیه منافع آمریکا نزند.
 
یک مقام ارشد وزارت دفاع به سی‌ان‌ان گفته "کریستوفر میلر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا تصمیم گرفت به‌منظور کاهش فشار در مورد اعزام ناو هواپیمابر «یواس‌اس نیمیتز» به خلیج فارس، در اقدامی که نشان از کاهش تنش آشکار با ایران دارد، این ناو را به خارج از منطقه بفرستد."
 
به‌گفته سی‌ان‌ان، این اقدام و همزمان اعزام بمب‌افکن‌های بی‌ـ۵۲ به منطقه نشان‌دهنده پیام‌های متناقض و بازتاب‌دهنده اختلاف‌نظرها در پنتاگون است.
 
یک مقام وزارت دفاع آمریکا به سی‌ان‌ان گفت ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده "به‌شدت اوضاع را زیر نظر دارد. ارتش اعتقاد ندارد حمله‌ای نزدیک است، اما تمام اقدامات احتیاطی را برای اطمینان از بازدارندگی ایران در حین محافظت از نیروهای آمریکایی انجام می‌دهد."
 
به گزارش سی‌ان‌ان، مقام‌های وزارت دفاع آمریکا تأکید می‌کنند که هیچ برنامه‌ای برای اقدامات تهاجمی علیه ایران وجود ندارد و تلاش برای تقویت نیروهای آمریکایی در منطقه مربوط به بازدارندگی حملات ایران است، نه انجام یک حمله پیشگیرانه.
مرجع : جام نیوز
کلمات کليدی: امریکا/سنتکام/ایران/سپاه/اطلاعات روز#