ناگفته های مصطفی پرکره از ارادت مرید رهبری علامه مصباح به امام المسلمین

پابوسی امام جامعه آخرین مرحله عرفان علامه مصباح بود

15 دی 1399 ساعت 20:43

البته این موضوع تحلیل و تفسیر خودم است به نظر میرسد حضرت علامه پابوسی امام خامنه ای را آخرین مرحله از سیر و سلوک عرفانی خود میدانستند.


به گزارش #اطلاعات_روز#مصطفی پرکره ،جانباز 70 درصد دلنوشته ای به مناسبت رحلت حضرت علامه مصباح یزدی به نگارش درآورد
پرکره نوشت بعد ار مجروحیت حدود 15 سال داشت لذا بنا را بر ادامه تحصیل در حوزه علمیه  گذاشتم در حوزههای مختلف کسب تلمذ کردم و در پایان نیز در محضر حضرت آیت ا لله مجتهدی تهرانی در کوچه حمام قبله دروس حوزوی را گذراندم

علاقه استاد مجتهدی به حضرت علامه مصباح یزدی باعث شد تا کنب ایشان را مطالعه قرار دهم و حتی در برخی مواقع با دوستان به تفسیر مباحث دینی،اجهادی،فلسفی،سیاسی و حتی عرفانی ایشان میپرداختیم.
 

همین امر منجر شد ارتباط ما با دفتر ایشات بر قرار شد فردی متدین،متواضع، اهل عرفان و علم و یک مجتهدجامع شرایط بود اما با همه این تعاریف میفردمدودند: سالها اگر درس بخوانم و کتاب بنویسم،چله اعنقادی بگیریم ، عرفان کار و در جهاد یه شهادت برسم بازهم به گرد عبای عرفان و معصومیت مولایم خامنه ای نمیرسم

برخلاف شبهاتی که در خصوص ایشان دشمن در جامعه مطرح میکرد وی هم سابقه مبارزاتی درانقلاب داشت و هم هراز چندگاهی به رزمندگان در جبهه و بیمارستان ها سر میزد تاجایی ایشان بصیرت افزایی میکردند که رهبری به ایشان لقب مطهری زمان را دادند.
 

البته این موضوع تحلیل و تفسیر خودم است به نظر میرسد حضرت علامه پابوسی امام خامنه ای را آخرین مرحله از سیر و سلوک عرفانی خود میدانستند.

ایشان یک تئوریسین ایدئولوژیک و علمی در حوزه تبیین جایگاه ولایت فقیه بودند و روزی در جمع دوستان فرمودند:روزی فرا میرسدکه مسلمانان دنیا اولین نماز جمعه را به امامت امام خامنه ای در مسجد الاقص اقامه خواهندکردو صد افسوس که آن روز را من نخواهم دید.

ارادت ایشان به رهبری از جنس حقیقت دنیوی نبود بلکه یک بعد فرا زمینی و اعتقادی داشت

روحش شاد و راهش پررهرو باد...


کد مطلب: 60626

آدرس مطلب: http://www.etelaterooz.ir//news/60626/پابوسی-امام-جامعه-آخرین-مرحله-عرفان-علامه-مصباح

اطلاعات روز
  http://www.etelaterooz.ir