خطوط مترو تهران قد می کشد

فارس نیوز , 17 دی 1399 ساعت 17:38

مدیرعامل شرکت متروی تهران توضیحاتی درباره توسعه خطوط در حال بهره بهرداری مترو در پایتخت ارائه داد.


به گزارش #اطلاعات_روز# علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران درباره توسعه خطوط در حال بهره برداری تهران مترو تهران اظهارداشت: راه آهن شهری تهران در قالب طرح جامع حمل و نقل ریلی از یک سو به دنبال توسعه خطوط در حال بهره‌برداری و از  سوی دیگر به دنبال ساخت و اندازی ۴ خط جدید است.
وی افزود: در خط یک طرح توسعه از میدان قدس به سمت زعفرانیه با راه اندازی یک ایستگاه و به طول تقریبی یک کیلومتر در برنامه قرار دارد که در این طرح ،توسعه مسیر از ایستگاه شهید حقانی به خیابان حضرت ولیعصر (عج) با راه اندازی دو ایستگاه به طول تقریبی ۲ کیلومتر مدنظر قرار گرفت.
مدیر عامل شرکت مترو تهران ادامه داد: در خط دو طرح توسعه از ایستگاه فرهنگسرا تا پارک سرخه حصار با راه اندازی ۲ ایستگاه به طول تقریبی ۶ کیلومتر در برنامه قرار دارد.
امام گفت: در خط ۳، انشعاب مسیر شمال غربی از میدان نوبنیاد به سمت خیابان نیاوران و میدان قدس با راه اندازی ۳ ایستگاه به طول تقریبی ۶ کیلومتر در برنامه قرار دارد همچنین در جنوب این خط با اضافه شدن یک کیلومتر و یک ایستگاه، خط ۳ به منطقه ۱۸ تهران می رسد این خط در ادامه توسعه جنوبی خود به عنوان قطار حومه ای به سمت اسلامشهر حرکت می‌کند که این بخش با راه‌اندازی ۵ ایستگاه به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر طراحی شده است.
وی بیان داشت: در خط ۴، توسعه غربی مسیر از ایستگاه ارم سبز تا میدان چهارباغ با ۳ ایستگاه جدید به طول ۴.۵ کیلومتر در برنامه قرار دارد توسعه شرقی این خط با ۹ ایستگاه از میدان شهید کلاهدوز به حکیمیه و خاک سفید به طول تقریبی ۸ کیلومتر دیده شده است.
مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره توسعه جنوبی خط ۶ مترو گفت: این مسأله در قالب اتصال به خط یک متروی تهران از ایستگاه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به سمت شهرری با راه اندازی یک ایستگاه و طول تقریبی ۲ کیلومتر در نظر گرفته شده است.
امام گفت: در مورد طرح توسعه خط ۷ نیز این موضوع از ایستگاه میدان کتاب تا جنت آباد شمالی به طول تقریبی ۵ کیلومتر با راه‌اندازی ۳ ایستگاه و رسیدن به پارکینگ شمالی خط ۷ در انتهای بزرگراه شهید باکری مدنظر قرار گرفت تا این خط نیز به بهره‌برداری حداکثری دست یابد.
وی تأکید کرد:تحقق همه این موضوعات منوط اختصاص اعتبارات و رفع موانع پیش رو است که شهرداری تهران با جدیت آن را پیگیری می کند.


کد مطلب: 60652

آدرس مطلب: http://www.etelaterooz.ir//news/60652/خطوط-مترو-تهران-قد-می-کشد

اطلاعات روز
  http://www.etelaterooz.ir