دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۳

افزایش وام ازدواج جوابگوی مشکلات جوانان برای تشکیل خانواده نیست

Share/Save/Bookmark
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی جوانان گفت: با توجه به وضعیت تورم در کشور، افزایش وام ازدواج هم جوابگوی مشکلات جوانان برای ازدواج نیست.
کد مطلب: 60690
 
به گزارش اطلاعات_روز# اعظم کریمی در خصوص بودجه معاونت ساماندهی امور جوانان گفت: مهمترین بخش بودجه معاونت جوانان مربوط به افزایش وام ازدواج بود که پیشنهاد افزایش این وام به رقم ۷۰ میلیون داده شد و مجلس باید درباره آن تصمیم گیری کند و هنوز رقم قطعی مشخص نیست.
وی افزود: البته حتی رقم افزایشی هم با توجه به وضعیت تورم کشور پاسخگوی مشکلات جوانان و تشکیل خانواده نخواهد بود و به عنوان یک مشوق برای ازدواج محسوب نمی‌شود بلکه تنها یک امر کمکی به شمار می‌رود.
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی جوانان اظهار داشت: از طرفی در صورت افزایش وام ازدواج، بانک مرکزی مجبور است تا تضامین بیشتری را از متقاضیان دریافت وام درخواست کند و این امر شرایط دریافت وام را برای زوجین سخت‌تر می‌کند.
کریمی تصریح کرد: در نشست اخیری که با فراکسیون زنان مجلس داشتیم بر موضوع ایجاد طرح‌های تشویقی و ایجاد حمایت‌هایی علاوه بر وام ازدواج برای ازدواج جوانان تاکید داشتیم و امیدواریم که مجلس یازدهم بتواند در کنار پرداخت وام ازدواج طرح‌های دیگری را برای تسهیل شرایط تشکیل خانواده ایجاد کند.
مرجع : مهرنیوز
کلمات کليدی: اعظم کریمی/ جوانان/ ازدواج/ معاونت ساماندهی امور جوانان