۲
 
چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۴
رئیس ستاد ائتلاف بزرگ اصولگرایان در دولت دهم؛

نیکفر:عملکرد مجلس انقلابی تا الان قابل قبول نبوده است/گزینه نظامی میتواند ایده ال جامعه را مهیا کند

Share/Save/Bookmark
بنده باشناختی که از جناب رئیسی دارم میدانم که ولایت پذیری از شاخصه های جدی ایشان است و با عنایت به حکم پنج ساله رهبری اگر تکلیف نشود در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهد کرد
کد مطلب: 60725
 
به گزارش اختصاصی_اطلاعات روز#محمدجواد نیکفر از هم پیمانانه جدا شده از محمود احمدی نژاد که به مرد پشت صحنه سیاست در اصولگرایی معروف است در گفتگویی اختصاصی به چند سوال خبرنگار اطلاعات روز پاسخ داد

نیکفر که بیشتر به عمق جریان ها توجه دارد کمنتر سعی کرده است وارد قضای اجرایی کشور شود.

متن مصاحبه:

١- عملکرد مجلس اخیر را چطور ارزیابی می‌کنید؟ 
با سلام وعرض ادب واحترام خدمت دوستان گرامی 
   
باعنایت به انتظارات مردم از مجلس انقلابی, فعلا عملکرد قابل قبولی نیست. در بسیاری مسائل کنترلی بر دولت وجود ندارد یا بسیار کمرنگ می باشد. به عنوان نمونه افزایش شدید بیکاری  وبیماری بخصوص در میان قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه از طرفی، و افزایش قابل توجه نرخ سبد مایحتاج خانوار، کاهش قدرت خرید و افزایش خط فقراعلامی تا 10 میلیون تومان زندگی عادی را برای مردم میهنمان بسیار دشوار کرده است.

وضعیت قیمت خودرو را ملاحظه کنید. از ابتدای سال تا کنون بقول خودشان هر سه ماه یکبار افزایش قیمت داشته واز اول سال تا کنون حدود ۶۰ در صد افزایش قبمت داشته است. 

در بخش خصوصی که هیچ حساب وکتابی نیست !  قیمت بعضی اقلام ضروری خانوار تا سه برابر و بالاتر هم رسیده اما افزایش حقوق کارمندان ده درصد بوده است و پیشنهاد افزایش حقوق کارکنان برای سال بعد هم ۲۵ درصد است. 

از مسایل خارج از کنترل دیگر، بحث نوسانات نرخ ارز و طلا و مسکن و بورس می باشد که زندگی مردم را از ریل و مسیر روزمره خارج کرده و آسیب ها و ضررهای بسیاری را متوجه عموم مردم کرده است. تولیدی که قرار بود جهش داشته باشد، امکان برنامه ریزی برای یک هفته و حتی یک ساعت آینده را ندارد. 

اینکه یک جوان آماده بکار در صورت یافتن شغل! با این قیمتهای مسکن و خودرو و سبد خانوار و... چه امیدی می تواند به تشکیل زندگی داشته باشد جای ابهام جدی است.

خلاصه عملکرد سوال برانگیز دولت بر تمام ارکان زندگی مردم سایه انداخته است و ازمجلس اصولگرا هم از زمان آغاز به کار  انتظاربیشتر  وجود داشت ولی بیشترنظاره گر بوده است و چالش جدی ای در جهت بهبود اوضاع معیشت مردم برای دولت بوجود نیاورده است.

٢- اصولگرایان تا کنون چقدر به برنامه‌های داده شده خود عمل کرده اند    .
 ببینید ۴۱ سال از انقلاب گذشته و اکنون کل جامعه به پختگی بیشتری رسیده است.  مردم دیگر افراد و مسئولین را بر اساس شعارهایشان قضاوت نمی کنند و به دنبال نتایج عملکرد آنها می باشند. اصولگرایان هم ضعف های زیادی داشته اند که قابل انکار نیست. به نظر من اکنون تنها بکارگیری عملی گفتمان انقلابی وجهاد اقتصادی میتوانند کلیدواژه وراه حل مشکلات کشور باشند. لذا لازم است خارج از جناحبندیهای سیاسی ، همه خواص تاثیر گذار از همه جناح های مقید به ولایت فقیه منسجم شوند ومثل اول انقلاب با ایده انقلابی واطاعت از رهبری حلال مشکلات کشور شوند.

٣- نقش نخبگان جامعه در افزایش مشارکت عمومی مردم در انتخابات را چقدر موثر می‌دانید؟ 
 قاعدتا نخبگان باید آینده نگری کنند وضمن درنظر گیری همه جوانب و مشکلات مردم برای حل آنها چاره اندیشی کنند. به نظرم در حال حاضر امنیت واقتصاد حرف روز واساسی کشور است.  پس نخبگان دلسوز می توانند ضمن هم اندیشی در جهت استخراج و تدوین راه حل های مناسب، فردی را به جامعه معرفی کنند که دراین دو زمینه برنامه  مدون و قابل اجراداشته باشد . 

۴- پیش بینی شما از میزان مشارکت مردم در انتخابات آتی چيست؟ 
اگر فردی دارای برنامه و توان اجرایی قابل قبول برای حل مشکلات معیشتی و امنیتی حضور پیدا کند میزان مشارکت مردمی هم بالا میرود . متاسفانه فرصتهای زیادی با آزمون و خطای مدیران قبلی از بین رفته است و جایی برای فرصت سوزی وجود ندارد. 

۵- احزاب سیاسی چقدر در ایفای نقش در انتخابات موثر بوده اند؟ 
 بستگی به موضع گیری احزاب دارد  اما درحال حاضر که جناح ها کارنامه درخشانی ندارند، ولایت پذیری وگفتمان انقلابی وساماندهی وضعیت معیشتی میتواند در انسجام مردمی  تأثیر بسیارخوبی داشته باشد .

۶- حضور کاندیداهای نظامی در انتخابات ریاست جمهوری را چگونه ارزیابی می کنید؟ 
  به نظر میرسد چون یک مقوله مهم جهانی فعلا امنیت است حداقل در شرایط فعلی یک فرد استراتژیست باسابقه نظامی گری کار کشته که اشراف اقتصادی هم  توامان داشته باشد میتواند بسیار مؤثر باشد،  بنابراین بدلیل اهمیت ژئو استراتژیک منطقه  غرب آسیا عمو مأ، وموقعیت ژئوپلتیک ایران درمنطقه وجهان خصوصا، درشرایط فعلی یک فرد با سابقه نظامی وانقلابی، که علاوه  بر تخصص درعلم اقتصاد،اشرافیت کلان اقتصادهم داشته  باشد میتواند گزینه ایده عالی باشد .   
٧- بنظر شما آیا شورای وحدت و شورای ائتلاف به کاندیدای واحد می‌رسند؟ 

 بانظر به کارنامه گذشته آنان خیلی بعید به نظر میرسد .

٨- حضور احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری را پیش بینی می کنید؟  
ایشان ظاهرا  علاقه مند به حضور در انتخابات است ولی  هیچ عاقلی یک فرد را چندین بارامتحان نمی کند. ایشان به خصوص در دور دوم کارنامه درخشانی از خود به جا نگذاشت  وبه جای پاسخگوئی خط قرمز  تعیین کرد. چنین فردی نمی تواند حلال مشکلات کشور باشد بلکه خودش بر مشکلات اضافه میشود. مردم تحمل آزمون وخطای دیگری ندارند اکنون تنها مدیریت هوشمندانه و ولایت پذیر میتواند انسجام کشوری ایجاد کند و دیگر لج بازی جایگاهی ندارد .   

٩- اخیرا نخبگان اصولگرا از صدور دعوتنامه برای آیت الله رئیسی سخن می گویند. نظر شما در این مورد چیست
 
بنده باشناختی که از جناب رئیسی دارم میدانم که ولایت پذیری از شاخصه های جدی ایشان است و با عنایت به حکم پنج ساله رهبری اگر تکلیف نشود در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهد کرد  .در ثانی قوه قضائیه  هم مهمتر است وهم قدرت بیشتری نسبت به قوه مجریه دارد. قوه قضائیه میتواند  جلوی فسادسران  قوه مجریه بگیرد وآنها  را محاکمه کند  ، بنا براین جایگاه بسیار مهمی است  واکنون روال مبارزه با فساد بطور جدی شروع شده ومیتواند  کشور را نجات دهد وجناب رئیسی اشراف کامل بر قوه قضائیه دارد بعید است که رهبری  بر گردن ایشان تکلیف  دیگری بگذارند زیرا اهمیت برنامه فساد ستیزی از مهمترین اصول حاکمیتی نظام اسلامی میباشد وخوشبختانه آیت الله رئیسی با عملکرد درخشان خود نشان دادند که در این مسیر موفق بوده وتا رسیدن به هدف نهائی ادامه میدهند .
 مضافا اینکه نخبگان  ولایت پذیر واقعی همیشه پشت سر رهبری هستند و هیچ وقت جلوتر حرکت نمی کنند.
کلمات کليدی: مجلس/نیکفر/انقلابی/رئیسی/قالیباف/سرباز/اطلاعات روز#
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۵:۴۹:۳۸
من هم معتقد هستم جناح هاي سياسي هيچكدام مقبوليت لازم را ندارند وگفتمان ومديريت انقلابي ورسيدگي به وضع معيشت مردم بايد از شاخصه هاي دولت بعد باشد .
 
رضا حدادی عربی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۱-۱۳ ۰۰:۱۷:۵۵
به نظر میرسد ایشان ریشه مشکلات کشور را خوب می شناسند.