شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰
یک مقام مسئول توضیح داد؛

ماجرای پرواز دیشب ترکیش‌ایر در فرودگاه امام چه بود؟

Share/Save/Bookmark
عدم فرود پرواز ترکیش‌ایر در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) ، ارتباطی به صدای آژیر خطر شنیده شده در غرب تهران نداشته و به دلیل مسائل جوی بوده است.
کد مطلب: 60729
 
به گزارش اطلاعات_روز# بامداد امروز یک فروند هواپیمای ترکیش‌ایر که قصد فرود در فرودگاه امام‌خمینی (ره) را داشت، به دلیل بدی آب و هوا به فرودگاه باکو تغییر مسیر داد و در فرودگاه باکو به زمین نشست.
برخی رسانه‌های خارجی همزمانی این اتفاق با به صدا درآمدن آژیر خطر در غرب تهران را مشکوک و مرتبط به هم دانستند.
اما یک مقام مسئول در فرودگاه امام خمینی (ره)  این موضوع را رد کرد.
وی اظهار داشت: پرواز ترکیش‌ایر پس از اینکه بدلیل بدی آب و هوا تصمیم گرفت در فرودگاه امام خمینی فرود نیاید، دو فرودگاه آلترناتیو داشته است که یکی اصفهان و دیگری، باکو بوده است ولی خلبان تصمیم می‌گیرد هواپیما را در فرودگاه باکو بنشاند.
این مقام مسئول با بیان اینکه به دلیل بدی آب و هوا، دید افقی در فرودگاه امام خمینی (ره) کاهش یافته بود، درباره اینکه چرا پس از پرواز ترکیش‌ایر، ایران‌ایر و ماهان در فرودگاه امام خمینی (ره) فرود آمدند، گفت: سیاست شرکت‌های هواپیمایی با یکدیگر تفاوت دارد؛ برخی در دید کم به خلبان اجازه فرود می‌دهند و برخی هم اجازه نمی‌دهند.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد هواپیمایی ترکیش‌ایر اجازه فرود به خلبان در دید ۸۰۰ متر را نداده است. این موضوع در کتاب «عملیات هوانوردی» شرکت‌های هواپیمایی درج شده و به خلبانان دیکته می‌شود.
به گفته این مقام مسئول، هواپیمای شرکت هواپیمایی ترکیش ایر که دیشب به دلیل شرایط آب و هوایی تهران به باکو رفته بود بامداد امروز به فرودگاه امام خمینی (ره) تهران بازگشته و مسافران به سلامت از هواپیما پیاده شده‌اند.
مرجع : مهرنیوز
کلمات کليدی: فرودگاه امام خمینی (ره)/ ترکیش ایر/ آژیر خطر