يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۶

پیام مخاطب/فروش اجباری کتب دکتر هاشمی گلپایگانی مدیرکل جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد برای اساتید

Share/Save/Bookmark
مجموعه عملکردهای انتقاد برانگیزی که زمینه ساز اعتراض فراوان دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد شده است و اخیراً نیز در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات جمع کثیری از آنها اقدام به برگزاری اعتراض حضوری کرده بودند.
کد مطلب: 60784
 
به گزارش#اطلاعات_روز#مدتی است که از دانشگاه آزاد اسلامی اخبار نگران کننده ای ناظر بر برخی ناکارآمدی ها و بی عدالتی ها در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر می شود؛ مجموعه تحولاتی که جدا از کارکنان، اساتید و دانشجویان این دانشگاه، صدای اعتراض برخی مقامات کشوری را نیز بلند کرده است. مثل سردار حسین دهقان مشاور رهبر معظم انقلاب که اخیراً  گلایه های خود را در قالب نامه ای خطاب به دکتر علی اکبر ولایتی مکتوب کرده است.

 آنچه این روزها زمینه ساز افزایش نگرانی ها پیرامون سبک و نوع مدیریت دانشگاه آزاد شده است، به مواردی مثل تفاوت در میزان پرداختی برخی مدیران و اساتید و کارکنان، سوء مدیریت در ثبت و برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین در دوران شیوع ویروس کرونا، انتصاب و تزریق افرادی خارج از بدنه دانشگاه آزاد در سمت های مدیریتی، شائبه در نوع پذیرش اعضای هیأت علمی، افزایش بی رویه شهریه ها و… مرتبط است.

مجموعه عملکردهای انتقاد برانگیزی که زمینه ساز اعتراض فراوان دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد شده است و اخیراً نیز در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات جمع کثیری از آنها اقدام به برگزاری اعتراض حضوری کرده بودند.

در همین راستا مخاطب اطلاعات روز در پیامی نوشت:

بعد از مديريت نابسامان يا كج سليقگي در موضوعاتي نظير مساله واژگوني اتوبوس، پذيرش رشته هاي پزشكي، تجميع حقوق، سامانه آموزشيار و عطاي مسوليتهاي بيشمار به افراد خارج از بدنه دانشگاه معضل جديدي توسط آقاي دكتر هاشمي گلپايگاني در حال وقوع است. موضوع مربوط به تدوين طرحي تحت عنوان بينش مطهر مي باشد. در نگاه اول طرحي ارزشمند با هدف ترويج انديشه هاي استاد شهيد مطهري بود. البته، بعدا اعلام شد گذراندن اين دوره براي همه اساتيد و كاركنان و حتي حق التدريس ها الزامي است. اما، اكنون الزام كرده اند كه شركت كنندگان در دوره بايد كتب معرفي شده را بخرند كه براي دوره اول كه ٥ جلدي است درخواست پرداخت مبلغ ١١٥٠٠٠ تومان از هريك از اساتيد و كاركنان نموده اند در حاليكه ميشد بصورت نسخه ديجيتال يا پاورپوينت تدريس مي كردند و براي جلب توجه اقدام به آزمون مي نمودند اما موضوع وقتي عجيبتر مي نمايد كه نويسنده كتب شخص آقاي دكتر هاشمي گلپايگاني هستند يعني ممكن است اين تصور ايجاد شود كه ايشان هدفشان نه تبيين انديشه هاي استاد شهيد بلكه فروش كتب خودشان بوده است.
 
کلمات کليدی: هاشمی گلپایگانی/دانشگاه آزاد/طهرانچی/حق التدریس/اساتید/اطلاعات روز#