يکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۳
آنچه روحانی امروز به مجلس برد؛

حذف ایثارگران از برنامه ششم توسعه!

Share/Save/Bookmark
در لایحه دائمی شدن احکام و برنامه ششم توسعه متاسفانه حتی یک ماده از مواد مربوط به ایثارگران لحاظ نشده است.
کد مطلب: 8022
 
به گزارش اطلاعات روز#غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی برخی از مواد لایحه دائمی شدن احکام برنامه ششم توسعه کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در لایحه دائمی شدن احکام و برنامه ششم توسعه متاسفانه حتی یک ماده از مواد مربوط به ایثارگران لحاظ نشده است.
ئ
رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: اگرچه این ضعف از طرف بنیاد شهید و یا کوتاهی از سوی دولت بوده است به نظر من قصور بسیار بزرگی است که دولت و بنیاد شهید درجهت جبران آن باید کمک کنند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در هر صورت هر مرجعی بوده است باید پاسخگو باشد، زیرا ما انتظار داشتیم این موضوع در قالب لایحه ای به مجلس شورای اسلامی  ارائه شود و کار را برای نمایندگان ایثارگر مجلس سخت نکند.

این جانباز 70 درصد تاکید کرد: اگر تلاش نمایندگان ایثارگر در مجلس نبود من فکر می کنم خسارت جبران ناپذیری به جامعه ایثارگران در پنج سال آینده وارد می شد.

جعفر زاده ایمن آبادی در ادامه متذکر شد: این اطمینان را به ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان، آزادگان، همسران، خانواده های معظم شهدا و خانواده های ایثارگران می دهم که نمایندگان ایثارگر آنها در مجلس شورای اسلامی به عهدی که با آنها بسته اند پایبند خواهند بود و مدافع حقوق شان هستند.

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از تکرار چنین موضوعاتی چه باید کرد، اظهار داشت: از اینکه هم بنیاد شهید و هم دولت در لایحه برنامه ششم توسعه کوتاهی کرده است، خسارت بسیار بزرگی است و قصور بسیار غیر قابل بخششی است.
مرجع : شهدای ایران
کلمات کليدی: روحانی-ایثارگران-مجلس